Jak wapovat offline na telefonech Siemens S35, C35 a M35

Mnozí uživatelé si stěžují, že nové telefony Siemens z pětatřicítkové řady neumí wapovat offline, tedy tehdy, jsou-li odpojeni od Internetu – hovor je položen. Manuál je v tomto ohledu dost skoupý, ta jedna stránka, která je WAPu věnovaná, toho opravdu moc neřekne. A přece to jde.
Pokud chcete na nějaké stránce strávit více času (např. pro opsání informací), nemusíte být celou dobu připojeni; aktuální hovor lze ukončit, a přitom na displeji zůstane zobrazena poslední stránka, kterou si můžete číst libovolně dlouho dobu. Zůstane totiž v paměti cache a to i po vypnutí telefonu. To se hodí tehdy, když jde o program kin nebo třeba jízdní řád, který platí i několik dnů či týdnů.

Jakmile máte nastavenu stránku, kterou si chcete číst offline, pravou částí pravého funkčního tlačítka nastavte nad levou částí příkaz @Menu. Poté stisknutím tohoto tlačítka vstupte do nabídky prohlížeče a zde zvolte pátou položku, Rozpojit. To, že se spojení ukončí poznáte podle položeného telefonního sluchátka v horním informačním řádku (pokud jej ovšem máte zobrazen – zejména majitelé modelů C35 a M35 jej vypínají, aby měli alespoň tři řádky pro wapování).

Tlačítkem s červeným sluchátkem se nyní vrátíte na stránku, kterou jste navštívili naposledy. Je nutné jej stisknout jen lehce – delší podržením se telefon vyskočí z menu do pohotovostního stavu.

Stránky v paměti cache zůstávají i po vypnutí telefonu. Pokud se opět připojíte na stránku, např. z oblíbených položek, která v ní zůstala, nebude se vytáčet hovor – sluchátko v informačním řádku zůstane položeno. Hovor se vytočí až tehdy, když budete požadovat stránku, která již v cache není.

A jak se vrátit na posledně navštívenou stránku? Vstupte do nabídky Internet, objeví se tři základní volby – domovská stránka, oblíbené, profily – a stiskněte krátce tlačítko s červeným sluchátkem. Posledně navštívená stránka se zobrazí s kurzorem na místě, kde jste stránku opustili. Pokud však od posledního brouzdání mobil vypnete, tato finta již fungovat nebude; stránka/y v cache však zůstane a můžete se k ní dostat buďto přes oblíbené položky nebo přímým zadáním adresy.

Poznámka: Do paměti cache telefonu Siemens S35 se vejde celý program kina Ster Century (pět stránek) serveru wap.dokina.cz včetně úvodních čtyř stránek s výběrem města a kina.

Diskuze (6) Další článek: Nokia 6210 – ideální telefon?

Témata článku: Siemens, Offline, Telefon s, Telefon, WAP

Určitě si přečtěte