Jak wapovat offline na telefonech Siemens S35, C35 a M35

Mnozí uživatelé si stěžují, že nové telefony Siemens z pětatřicítkové řady neumí wapovat offline, tedy tehdy, jsou-li odpojeni od Internetu – hovor je položen. Manuál je v tomto ohledu dost skoupý, ta jedna stránka, která je WAPu věnovaná, toho opravdu moc neřekne. A přece to jde.
Pokud chcete na nějaké stránce strávit více času (např. pro opsání informací), nemusíte být celou dobu připojeni; aktuální hovor lze ukončit, a přitom na displeji zůstane zobrazena poslední stránka, kterou si můžete číst libovolně dlouho dobu. Zůstane totiž v paměti cache a to i po vypnutí telefonu. To se hodí tehdy, když jde o program kin nebo třeba jízdní řád, který platí i několik dnů či týdnů.

Jakmile máte nastavenu stránku, kterou si chcete číst offline, pravou částí pravého funkčního tlačítka nastavte nad levou částí příkaz @Menu. Poté stisknutím tohoto tlačítka vstupte do nabídky prohlížeče a zde zvolte pátou položku, Rozpojit. To, že se spojení ukončí poznáte podle položeného telefonního sluchátka v horním informačním řádku (pokud jej ovšem máte zobrazen – zejména majitelé modelů C35 a M35 jej vypínají, aby měli alespoň tři řádky pro wapování).

Tlačítkem s červeným sluchátkem se nyní vrátíte na stránku, kterou jste navštívili naposledy. Je nutné jej stisknout jen lehce – delší podržením se telefon vyskočí z menu do pohotovostního stavu.

Stránky v paměti cache zůstávají i po vypnutí telefonu. Pokud se opět připojíte na stránku, např. z oblíbených položek, která v ní zůstala, nebude se vytáčet hovor – sluchátko v informačním řádku zůstane položeno. Hovor se vytočí až tehdy, když budete požadovat stránku, která již v cache není.

A jak se vrátit na posledně navštívenou stránku? Vstupte do nabídky Internet, objeví se tři základní volby – domovská stránka, oblíbené, profily – a stiskněte krátce tlačítko s červeným sluchátkem. Posledně navštívená stránka se zobrazí s kurzorem na místě, kde jste stránku opustili. Pokud však od posledního brouzdání mobil vypnete, tato finta již fungovat nebude; stránka/y v cache však zůstane a můžete se k ní dostat buďto přes oblíbené položky nebo přímým zadáním adresy.

Poznámka: Do paměti cache telefonu Siemens S35 se vejde celý program kina Ster Century (pět stránek) serveru wap.dokina.cz včetně úvodních čtyř stránek s výběrem města a kina.

Témata článku: Siemens, Offline, Telefon, WAP

Určitě si přečtěte

Jak stáhnout video z YouTube rovnou do mobilu

Jak stáhnout video z YouTube rovnou do mobilu

** Google si nepřeje, abyste si videa stahovali do mobilu ** Aplikaci, která by to uměla, nestáhnete. Aspoň ne z Google Play ** Nakonec to ale není složité a zvládne to každý

22.  5.  2017 | Kůžel Filip | 15

V Googlu jde vyhledávat i bez internetu. Na výsledky si ale počkáte

V Googlu jde vyhledávat i bez internetu. Na výsledky si ale počkáte

21.  1.  2017 | Kůžel Filip, Janů Stanislav | 3

Google Mapy: nové offline funkce nakonec máme i v ČR!

Google Mapy: nové offline funkce nakonec máme i v ČR!

Aktualizace Google Map pro Android je oficiálně zde a s ní dobrá zpráva. Offline navigace funguje i u nás a ani s krátkou trvanlivostí uložených map to není tak špatné.

18.  11.  2015 | Kůžel Filip | 38

Neplést s RedTube! YouTube Red je bez reklam a funguje i offline

Neplést s RedTube! YouTube Red je bez reklam a funguje i offline

Google v rámci své služby YouTube spustil novou službu – YouTube Red. Stojí 10 dolarů měsíčně (tj. cca 240 Kč) a umožní sledování YouTube bez reklam, běh mobilní aplikace na pozadí a možnost stahování videí pro offline poslech. V ceně je zároveň přístup i k hudební službě Google Music Naplno.

23.  10.  2015 | Polesný David | 24