Jaká bude naše mobilní budoucnost?

Na tuto otázku se pokouší odpovědět mezinárodní kongres o technologiích GSM, který dnes začíná v Cannes. Spolu s kongresem začíná také veletrh s názvem 3GSM World Congress Exhibition.
Jaká bude naše mobilní budoucnost?
Dnes začíná ve francouzském Cannes mezinárodní kongres o technologiích GSM. Tak jako každý rok, je i ten letošní ve znamení moderních technologií. Spolu s kongresem začíná též veletrh s názvem 3GSM World Congress Exhibition. Zlatým hřebem pak bude udělování výročních cen Asociace GSM, které proběhne dnes večer.

GPRS, UMTS a WAP

Po čtyři dny budou tyto technologie dominovat dvěma obrovským výstavním halám francouzského Cannes. Na dnešní konferenci o GPRS pořádané v rámci GSM kongresu budou mít její účastníci možnost seznámit se podrobně se všemi výhodami a úskalími této technologie – s problematikou bezpečnosti GPRS přenosů, GPRS roamingu a implementace této technologie do sítě. V expozicích jednotlivých výrobců se pak představí telefony budoucnosti koncipované pro sítě UMTS a spolu s nimi i technologie pro m-commerce. Jedním z velkých „taháků“ bude také technologie pro bezhotovostní platby za pomocí mobilních telefonu. Stručně řečeno, určitě tu bude na co se dívat.

Výroční ceny Asociace GSM

Tak jako každý rok, tak i letos se budou udělovat ceny těm nejlepším operátorům a lidem v oblasti GSM, a to hned v šesti kategoriích:

  • Cena za celkový přínos veřejnosti – Budou uděleny celkem 4 ceny, nominace nejsou známy.
  • Nejlepší TV reklama – Nominováni jsou: Net.One (Zimbabwe), Geocell (Gruzie), Swisscom (Švýcarsko), LibanCell (Libanon), Itineris (Francie).
  • Nejvíce inovativní bezdrátová služba pro zákazníky – Nominování jsou: Estonian Mobile Telephone (Estonsko), Manx Telecom (Ostrov Man), Smart Communications (Filipíny), Eurotel Bratislava (Slovenská republika) (!).
  • Nejlepší technická inovace v oblasti GSM – Nominování jsou: PrivaCom (Nizozemsko), Sonera SmartTrust (Velká Británie), WhiteCell (Izrael), LittleFeet (USA)
  • Cena předsedy Asociace GSM – Tato cena je osobně udělena předsedou Asociace GSM organizaci nebo jedinci, který uplynulý rok dosáhl významných úspěchů nebo vynaložil velkého úsilí pro rozvoj technologie GSM.
  • Cena za celkový přínos technologii GSM – Tato nová kategorie má za cíl poctít ty, kteří byly největším přínosem pro technologii GSM v celé její historii. Bude vybráno celkem 100 osobností, jejichž jména se stanou součástí tzv. Seznamu slavných. Pouze pět z nich však bude odměněno ještě zvláštní cenou, která jim bude udělena dnes na předávání cen Asociace GSM.

Za pozornost stojí nominace slovenského EuroTelu za službu Easy Bonus. Pokud máte kartu Easy slovenského operátora EuroTel SK, získáte za každou minutu příchozího hovoru z jiné sítě korunu. Pokud tedy telefonujete třeba pět minut, dostanete pět korun. Samozřejmě slovenských. Platí to jak pro síť Globtel, tak pevnou síť Slovenského Telecomu. Proč to? Ceny za volání jsou na Slovensky vyšší než u nás, proto je jasné, že slovenští majitelé předplacených karet telefonují méně. Služba Bonus jim může umožnit tuto bariéru prolomit a „donutit“ více telefonovat.

Více na webu slovenského EuroTelu.

Tip: Videa, která byla nominovaná, si můžete prohlédnout na této adrese.

Diskuze (3) Další článek: Sony CMD-Z5: Roztomilý drobeček (test)

Témata článku: Ostatní, Mobilní budoucnost, Libanon, Velký tahák, Mobil, Budoucnost, Bezdrátová služba

Určitě si přečtěte