Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?

Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?
Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?
Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?

Zázračný obchod?

Před několika dny mne jeden můj známý upozornil, že v Bystřici pod Hostýnem prodává jistá firma s názvem TREND, s. r. o., Oskarty za 500 Kč. Ihned jsem se ho nevěřícně zeptal, jestli se náhodou nespletl, že Oskarta (tedy alespoň u Oskara) stojí se 400 Kč kreditem jen 400 Kč. On mi ale ukázal účtenku, kde bylo opravdu napsáno Karta Oskar – 500 Kč. Neváhal jsem a ihned jsem jel zjistit oč jde.

Když jsem vešel do onoho „zázračného“ obchodu, prodavač mě slušně pozdravil a zeptal se, jaké mám přání.

„Rád bych si koupil jednu Oskartu.“ „A v jaké hodnotě?“ Chvíli jsem zaváhal. „Myslel jsem Oskartu i se SIM kartou.“ „Aha,“ řekl prodavač a zmizel za záclonkou. Za chvíli se objevil se čtyřmi Oskartami v ruce. „Tady si vyberte číslo.“ „Třeba tuhle,“ vybral jsem si jednu z nich a on ostatní odnesl zase zpět za záclonku. „A kolik ta Oskarta stojí?“ „Pět set korun.“ „Pět set?“ zeptal jsem se nevěřícně. „Nestojí náhodou čtyři sta?“ „Ne, ne. Stojí pět set,“ odvětil prodavač. Chvíli jsem se odmlčel a potom povídám: „Ale já jsem viděl reklamu a tam stála čtyři sta.“ „No, to máte tak, pane. Buď si můžete koupit Oskartu přímo u Oskara, kde jim musíte říct všechny svoje osobní údaje a pak vás bude Oskar pořád otravovat nějakými letáky a dáte za ni čtyři sta. Nebo si můžete koupit Oskartu u mě, a ta není nikde vedená v žádné Oskarově databázi a budete mít klid a ještě ke všemu vás podle ní nikdo nedohledá.“ „Aha, tak je to, to je opravdu výhodná nabídka, hned si ji vezmu. A fungují u ní všechny služby, aniž bych musel udávat svoje osobní údaje?“ „Samozřejmě, je to kompletní Oskarta se vším všudy. Chcete na ní účet?“ „Ano, díky,“ odpověděl jsem a s poněkud rozpačitým výrazem na tváři a Oskartou v ruce jsem odešel.

Jak je to se zázračnou Oskartou doopravdy

Náš „zázračný“ prodavač, jehož jméno je na účtence uvedeno jako: „Dekujeme Vam za navs“ nás hned několikrát záměrně uvedl v omyl, což je samozřejmě důvodem k rozvázání kupní smlouvy, neboli k navrácení peněz.

Tak za prvé – Oskarta je jen jedna (s výjimkou Oskaret bez limitu, které však rozhodně nemají předčíslí 077) a ta stojí, respektive musí stát, nanejvýš 400 Kč. Tato cena je stanovena přímo společností Český Mobil, a. s., a žádný prodejce, který má smlouvu přímo se společností Český Mobil, a. s., ji nesmí překročit.

Za druhé – Oskarovi vůbec nemusíte říkat žádné svoje osobní údaje. Pokud kupujete Oskartu přes OskarKontakt (0800 177117), musíte operátorovi sdělit pouze své jméno a adresu (což si každý může zjistit v telefonním seznamu, pokud v něm jste). A pokud kupujete Oskartu v Oskarově obchodě nebo v kterémkoliv jiném, „normálním“ obchodě, zaplatíte za ni jen 400 Kč a to je vše.

Za třetí – Oskar své zákazníky žádnými letáky „neotravuje“. Sám mám několik Oskaret, z nichž jsem u jedné uvedl své osobní údaje. Oskartu vlastním od spuštění této služby, tedy něco kolem jednoho roku a Oskar mne zatím „otravoval“ pouze valentýnskou slevou na telefony (viz náš článek) a padesátikorunovým kreditem zdarma (viz tento článek). Kdyby mne takto „otravoval“ častěji, tak se vůbec zlobit nebudu. A co vy?

Za čtvrté – jakákoliv karta SIM jakéhokoliv operátora je vždy vedena v databázi uživatelů v řídícím centru sítě (jinak by se ani do sítě nemohla přihlásit) a lze kdykoliv alespoň přibližně zjistit její polohu (viz starší článek).

Za páté – abyste mohli využít Oskarovu Samoobsluhu, vidět podrobný výpis hovorů na Internetu, deaktivovat hlasovou schránku apod., nemusíte kromě hesla udávat vůbec nic.

Proč si kupovat levné Oskarty, když můžeme koupit dražší

Jak jste si správně všimli, ona výše jmenovaná prodejna v Bystřici pod Hostýnem prodává Oskarty o 100 Kč dráž a uvádí zákazníky (alespoň v našem případě) v omyl. Pokud tedy budete chtít zakoupit v tomto malebném městečku Oskartu, obraťte se raději přímo na linku OskarKontakt na čísle 0800 177117, kde si budete moci tu samou Oskartu (pochopitelně s jiným číslem, než by vám nabídli v tomto obchodě) objednat za cenu 400 Kč. A pokud jste již v tomto obchodě Oskartu za 500 Kč koupili a prodavač vám záměrně lhal jako nám, zkuste ji vyreklamovat s tím, že vás prodávající záměrně uvedl v omyl (tak jako v našem případě).

Oskar se od těchto zázračných Oskaret zcela distancuje. Dle vyjádření tiskového mluvčího jsou to pochopitelně naprosto běžné Oskarty a měly by být prodávány za cenu u Oskara běžnou, tedy za 400 Kč. Příslušné Oskarovo oddělení již na vyřešení tohoto problému pracuje. O tom, jak celá tato kauza skončí vás budeme na MobilManii ještě informovat.

Pokud máte podobnou zkušenost s nákupem Oskarty, kdy jste ji koupili za částku vyšší než 400 Kč, klidně nám napište do diskuse.

Poznámka: Tento článek podává pravdivé údaje zjištěné o dané společnosti a nemá v žádném případě v úmyslu výše jmenovanou společnost poškodit. Průběh nákupu je popsán autenticky a téměř doslovně. Jako důkaz o pravdivosti našich informací předkládáme kopii účtenky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

145 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ing Doček 17. 7. 2001 19:24:16
    Jsem manager financni spolecnosti, a kdybys vedel neco o trzni ekonomice...
  • grfjhgf 17. 7. 2001 19:24:15
    lidi lidi, když mi bylo 20, proběhlo tady něco, čemu se dodnes říká...
  • Martin Zikmund 17. 7. 2001 19:24:15
    Možná by pro Vás bylo výhodnější zavolat si na linku OskarKontakt na číslo...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení