Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?

Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?
Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?
Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?

Zázračný obchod?

Před několika dny mne jeden můj známý upozornil, že v Bystřici pod Hostýnem prodává jistá firma s názvem TREND, s. r. o., Oskarty za 500 Kč. Ihned jsem se ho nevěřícně zeptal, jestli se náhodou nespletl, že Oskarta (tedy alespoň u Oskara) stojí se 400 Kč kreditem jen 400 Kč. On mi ale ukázal účtenku, kde bylo opravdu napsáno Karta Oskar – 500 Kč. Neváhal jsem a ihned jsem jel zjistit oč jde.

Když jsem vešel do onoho „zázračného“ obchodu, prodavač mě slušně pozdravil a zeptal se, jaké mám přání.

„Rád bych si koupil jednu Oskartu.“ „A v jaké hodnotě?“ Chvíli jsem zaváhal. „Myslel jsem Oskartu i se SIM kartou.“ „Aha,“ řekl prodavač a zmizel za záclonkou. Za chvíli se objevil se čtyřmi Oskartami v ruce. „Tady si vyberte číslo.“ „Třeba tuhle,“ vybral jsem si jednu z nich a on ostatní odnesl zase zpět za záclonku. „A kolik ta Oskarta stojí?“ „Pět set korun.“ „Pět set?“ zeptal jsem se nevěřícně. „Nestojí náhodou čtyři sta?“ „Ne, ne. Stojí pět set,“ odvětil prodavač. Chvíli jsem se odmlčel a potom povídám: „Ale já jsem viděl reklamu a tam stála čtyři sta.“ „No, to máte tak, pane. Buď si můžete koupit Oskartu přímo u Oskara, kde jim musíte říct všechny svoje osobní údaje a pak vás bude Oskar pořád otravovat nějakými letáky a dáte za ni čtyři sta. Nebo si můžete koupit Oskartu u mě, a ta není nikde vedená v žádné Oskarově databázi a budete mít klid a ještě ke všemu vás podle ní nikdo nedohledá.“ „Aha, tak je to, to je opravdu výhodná nabídka, hned si ji vezmu. A fungují u ní všechny služby, aniž bych musel udávat svoje osobní údaje?“ „Samozřejmě, je to kompletní Oskarta se vším všudy. Chcete na ní účet?“ „Ano, díky,“ odpověděl jsem a s poněkud rozpačitým výrazem na tváři a Oskartou v ruce jsem odešel.

Jak je to se zázračnou Oskartou doopravdy

Náš „zázračný“ prodavač, jehož jméno je na účtence uvedeno jako: „Dekujeme Vam za navs“ nás hned několikrát záměrně uvedl v omyl, což je samozřejmě důvodem k rozvázání kupní smlouvy, neboli k navrácení peněz.

Tak za prvé – Oskarta je jen jedna (s výjimkou Oskaret bez limitu, které však rozhodně nemají předčíslí 077) a ta stojí, respektive musí stát, nanejvýš 400 Kč. Tato cena je stanovena přímo společností Český Mobil, a. s., a žádný prodejce, který má smlouvu přímo se společností Český Mobil, a. s., ji nesmí překročit.

Za druhé – Oskarovi vůbec nemusíte říkat žádné svoje osobní údaje. Pokud kupujete Oskartu přes OskarKontakt (0800 177117), musíte operátorovi sdělit pouze své jméno a adresu (což si každý může zjistit v telefonním seznamu, pokud v něm jste). A pokud kupujete Oskartu v Oskarově obchodě nebo v kterémkoliv jiném, „normálním“ obchodě, zaplatíte za ni jen 400 Kč a to je vše.

Za třetí – Oskar své zákazníky žádnými letáky „neotravuje“. Sám mám několik Oskaret, z nichž jsem u jedné uvedl své osobní údaje. Oskartu vlastním od spuštění této služby, tedy něco kolem jednoho roku a Oskar mne zatím „otravoval“ pouze valentýnskou slevou na telefony (viz náš článek) a padesátikorunovým kreditem zdarma (viz tento článek). Kdyby mne takto „otravoval“ častěji, tak se vůbec zlobit nebudu. A co vy?

Za čtvrté – jakákoliv karta SIM jakéhokoliv operátora je vždy vedena v databázi uživatelů v řídícím centru sítě (jinak by se ani do sítě nemohla přihlásit) a lze kdykoliv alespoň přibližně zjistit její polohu (viz starší článek).

Za páté – abyste mohli využít Oskarovu Samoobsluhu, vidět podrobný výpis hovorů na Internetu, deaktivovat hlasovou schránku apod., nemusíte kromě hesla udávat vůbec nic.

Proč si kupovat levné Oskarty, když můžeme koupit dražší

Jak jste si správně všimli, ona výše jmenovaná prodejna v Bystřici pod Hostýnem prodává Oskarty o 100 Kč dráž a uvádí zákazníky (alespoň v našem případě) v omyl. Pokud tedy budete chtít zakoupit v tomto malebném městečku Oskartu, obraťte se raději přímo na linku OskarKontakt na čísle 0800 177117, kde si budete moci tu samou Oskartu (pochopitelně s jiným číslem, než by vám nabídli v tomto obchodě) objednat za cenu 400 Kč. A pokud jste již v tomto obchodě Oskartu za 500 Kč koupili a prodavač vám záměrně lhal jako nám, zkuste ji vyreklamovat s tím, že vás prodávající záměrně uvedl v omyl (tak jako v našem případě).

Oskar se od těchto zázračných Oskaret zcela distancuje. Dle vyjádření tiskového mluvčího jsou to pochopitelně naprosto běžné Oskarty a měly by být prodávány za cenu u Oskara běžnou, tedy za 400 Kč. Příslušné Oskarovo oddělení již na vyřešení tohoto problému pracuje. O tom, jak celá tato kauza skončí vás budeme na MobilManii ještě informovat.

Pokud máte podobnou zkušenost s nákupem Oskarty, kdy jste ji koupili za částku vyšší než 400 Kč, klidně nám napište do diskuse.

Poznámka: Tento článek podává pravdivé údaje zjištěné o dané společnosti a nemá v žádném případě v úmyslu výše jmenovanou společnost poškodit. Průběh nákupu je popsán autenticky a téměř doslovně. Jako důkaz o pravdivosti našich informací předkládáme kopii účtenky.

Diskuze (145) Další článek: Týden: unikátní telefony s integrovanou anténou, reklamní SMS na mobil

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Výhodná nabídka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15