Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?

Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?
Jaké jsou zázračné Oskarty za 500 Kč?
Představte si, že vám někdo nabídne Oskartu, o které nejsou nikde žádné záznamy, ale i přes to u ní fungují všechny služby. Zajímavá nabídka, že. A co víc, stojí pouhých 500 Kč se čtyřistakorunovým kreditem. Že takovou Oskartu neznáte?

Zázračný obchod?

Před několika dny mne jeden můj známý upozornil, že v Bystřici pod Hostýnem prodává jistá firma s názvem TREND, s. r. o., Oskarty za 500 Kč. Ihned jsem se ho nevěřícně zeptal, jestli se náhodou nespletl, že Oskarta (tedy alespoň u Oskara) stojí se 400 Kč kreditem jen 400 Kč. On mi ale ukázal účtenku, kde bylo opravdu napsáno Karta Oskar – 500 Kč. Neváhal jsem a ihned jsem jel zjistit oč jde.

Když jsem vešel do onoho „zázračného“ obchodu, prodavač mě slušně pozdravil a zeptal se, jaké mám přání.

„Rád bych si koupil jednu Oskartu.“ „A v jaké hodnotě?“ Chvíli jsem zaváhal. „Myslel jsem Oskartu i se SIM kartou.“ „Aha,“ řekl prodavač a zmizel za záclonkou. Za chvíli se objevil se čtyřmi Oskartami v ruce. „Tady si vyberte číslo.“ „Třeba tuhle,“ vybral jsem si jednu z nich a on ostatní odnesl zase zpět za záclonku. „A kolik ta Oskarta stojí?“ „Pět set korun.“ „Pět set?“ zeptal jsem se nevěřícně. „Nestojí náhodou čtyři sta?“ „Ne, ne. Stojí pět set,“ odvětil prodavač. Chvíli jsem se odmlčel a potom povídám: „Ale já jsem viděl reklamu a tam stála čtyři sta.“ „No, to máte tak, pane. Buď si můžete koupit Oskartu přímo u Oskara, kde jim musíte říct všechny svoje osobní údaje a pak vás bude Oskar pořád otravovat nějakými letáky a dáte za ni čtyři sta. Nebo si můžete koupit Oskartu u mě, a ta není nikde vedená v žádné Oskarově databázi a budete mít klid a ještě ke všemu vás podle ní nikdo nedohledá.“ „Aha, tak je to, to je opravdu výhodná nabídka, hned si ji vezmu. A fungují u ní všechny služby, aniž bych musel udávat svoje osobní údaje?“ „Samozřejmě, je to kompletní Oskarta se vším všudy. Chcete na ní účet?“ „Ano, díky,“ odpověděl jsem a s poněkud rozpačitým výrazem na tváři a Oskartou v ruce jsem odešel.

Jak je to se zázračnou Oskartou doopravdy

Náš „zázračný“ prodavač, jehož jméno je na účtence uvedeno jako: „Dekujeme Vam za navs“ nás hned několikrát záměrně uvedl v omyl, což je samozřejmě důvodem k rozvázání kupní smlouvy, neboli k navrácení peněz.

Tak za prvé – Oskarta je jen jedna (s výjimkou Oskaret bez limitu, které však rozhodně nemají předčíslí 077) a ta stojí, respektive musí stát, nanejvýš 400 Kč. Tato cena je stanovena přímo společností Český Mobil, a. s., a žádný prodejce, který má smlouvu přímo se společností Český Mobil, a. s., ji nesmí překročit.

Za druhé – Oskarovi vůbec nemusíte říkat žádné svoje osobní údaje. Pokud kupujete Oskartu přes OskarKontakt (0800 177117), musíte operátorovi sdělit pouze své jméno a adresu (což si každý může zjistit v telefonním seznamu, pokud v něm jste). A pokud kupujete Oskartu v Oskarově obchodě nebo v kterémkoliv jiném, „normálním“ obchodě, zaplatíte za ni jen 400 Kč a to je vše.

Za třetí – Oskar své zákazníky žádnými letáky „neotravuje“. Sám mám několik Oskaret, z nichž jsem u jedné uvedl své osobní údaje. Oskartu vlastním od spuštění této služby, tedy něco kolem jednoho roku a Oskar mne zatím „otravoval“ pouze valentýnskou slevou na telefony (viz náš článek) a padesátikorunovým kreditem zdarma (viz tento článek). Kdyby mne takto „otravoval“ častěji, tak se vůbec zlobit nebudu. A co vy?

Za čtvrté – jakákoliv karta SIM jakéhokoliv operátora je vždy vedena v databázi uživatelů v řídícím centru sítě (jinak by se ani do sítě nemohla přihlásit) a lze kdykoliv alespoň přibližně zjistit její polohu (viz starší článek).

Za páté – abyste mohli využít Oskarovu Samoobsluhu, vidět podrobný výpis hovorů na Internetu, deaktivovat hlasovou schránku apod., nemusíte kromě hesla udávat vůbec nic.

Proč si kupovat levné Oskarty, když můžeme koupit dražší

Jak jste si správně všimli, ona výše jmenovaná prodejna v Bystřici pod Hostýnem prodává Oskarty o 100 Kč dráž a uvádí zákazníky (alespoň v našem případě) v omyl. Pokud tedy budete chtít zakoupit v tomto malebném městečku Oskartu, obraťte se raději přímo na linku OskarKontakt na čísle 0800 177117, kde si budete moci tu samou Oskartu (pochopitelně s jiným číslem, než by vám nabídli v tomto obchodě) objednat za cenu 400 Kč. A pokud jste již v tomto obchodě Oskartu za 500 Kč koupili a prodavač vám záměrně lhal jako nám, zkuste ji vyreklamovat s tím, že vás prodávající záměrně uvedl v omyl (tak jako v našem případě).

Oskar se od těchto zázračných Oskaret zcela distancuje. Dle vyjádření tiskového mluvčího jsou to pochopitelně naprosto běžné Oskarty a měly by být prodávány za cenu u Oskara běžnou, tedy za 400 Kč. Příslušné Oskarovo oddělení již na vyřešení tohoto problému pracuje. O tom, jak celá tato kauza skončí vás budeme na MobilManii ještě informovat.

Pokud máte podobnou zkušenost s nákupem Oskarty, kdy jste ji koupili za částku vyšší než 400 Kč, klidně nám napište do diskuse.

Poznámka: Tento článek podává pravdivé údaje zjištěné o dané společnosti a nemá v žádném případě v úmyslu výše jmenovanou společnost poškodit. Průběh nákupu je popsán autenticky a téměř doslovně. Jako důkaz o pravdivosti našich informací předkládáme kopii účtenky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Výhodná nabídka, Oskar

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39