Jaké mobily nás čekají do konce roku?

Protože se vyrojilo několik zajímavých mobilních novinek, které by se mohly u nás ukázat do konce tohoto roku, rozhodli jsme se posbírat dostupné informace, které máme o uvedení nových mobilů do letošních Vánoc. Pokud si pár měsíců počkáte, určitě neprohloupíte.
Jaké mobily nás čekají do konce roku?

Alcatel zmenšuje a integruje

Začněme podle abacedy, první značkou tedy bude Alcatel. V průběhu letošního Invexu se objeví model One Touch 511, mobil, který podle výrobce patří do nové třídy „entertainment“, tedy mobil pro zábavu. Proč by ne? Má polyfonické zvonění, povedený hry, můžete si posílat loga, obrázkové textovky a zvonění. Recenzi mobilu chystáme na Invex, kdy budeme mít k dispozici finální verzi s českou Zi.

Druhou novinkou, o které jsme psali včera, je model One Touch 311. Ten zachovává ovládání dosluhujících modelů OT 30x, které později bezesporu nahradí. Nemá anténu a je trochu podobný funkčně lepšímu a menšímu modelu OT 511, má snad jen více oblinek. Nemá bohužel polyfonické zvonění, ale to pak už asi nemělo smysl prodávat dražší OT 511. Každopádně OT 311 se objeví v listopadu, tedy zhruba s měsíčním zpožděním za OT 511, také s českou Zi.

Alcatel samozřejmě chystá i další novinky, nicméně o nich nám zatím žádné informace nepodal. Víme minimálně o manažerském modelu, který se ponese v duchu tradic modelů OT 501/701. Snad už bude mít infra, Bluetooth a GPRS. Alcatel určitě ještě neřekl letos poslední slovo.

Ericsson téčkuje

O poslední novince Ericssonu, modelu T65, jsme psali na MobilManii zhruba před 14 dny. Jde o mobil podobný dříve uvedenému modelu T68, jen je funkčně odlehčený a ovládá se klasickým způsobem. Nechybí žádná z důležitých funkcí, nicméně není tu všechno jako v nedávno uvedeném mobilu T39m. Ostatně o mobilu se daleko více dozvíte v našem preview.

Klepněte pro větší obrázek

Dalším novým mobilem, který byl představen už na letošním CeBITu, je T68. Narozdíl od kteréhokoliv staršího modelu má ovládání pomocí pětisměrového joysticku a barevný velký displej. Funkční vybavení je maximální, vlastně není nic, co by tento mobil neměl a konkurence ano. Více informací najdete v článcích CeBIT 2001: barevná bomba Ericsson T68 a Ericsson T68m – získali jsme další zajímavosti.

Oba mobily by se měly začít prodávat koncem roku, v případě zpoždění pak začátkem roku příštího. Doufejme jen, že se objeví i v nabídce našich operátorů, a to za příznivou cenu.

Motorola vyčkává

Nejvíce novinek si schovává Motorola. Ta nedávno uvedla model Timeport 270, který se u nás zatím neprodává a není ani jisté, zda se prodávat bude. Je to první mobil amerického výrobce, který má Bluetooth. V souvislosti s našimi krajinami se mluví spíše o modelu Timeport 280, o němž jsme malé preview zveřejnili nedávno. Mobil se velmi brzy objeví za našimi západními hranicemi, v době invexové či poinvexové se pak snad začne prodávat i zde.

V té době byste si už měli moci koupit další „otevírák“, model V.66. Tento mobil pokračuje v tradiční véčkové řadě, má červené podsvícení, jiné ovládání a výměnné přední „krytky“. Pokud potřebujete reprezentativní mobil, může být V.66 zajímavá volba.

A konečně nás čeká lowendový mobil Talkabout 192, který vypadá velmi slibně. Motorola se snažila udělat mobil, který by zaujal mladší část populace, a to klasickou cestou - malý lehký telefon bez antény (!), který má loga, hezké animace a melodie. Dostupný by měl být ještě letos na podzim.

Nokia v kosmetickém salonu

Dalším velikánem, který si brousí zuby na náš trh, je Nokia. Ta by už každou chvíli měla vhodit mezi mobilní lid model 8310, který je velmi podobný starší Nokii 8210, jen navíc přidává rychlé datové přenosy (GPRS, HSCSD) a pár dalších drobností, jako velký telefonní seznam nebo FM rádio. Mobil se objeví na trhu ještě nyní v září.

Druhou novinkou Nokie, kterou si velký Fin schovává na konec roku, je model 6310. Opět jde jen o vylepšení staršího mobilu, nicméně i přesto jsou tyto změny velmi vítané: rychlé datové přenosy GPRS (HSCSD už má i Nokia 6210), záznamník hovorů a úkoly. Všechno je to jen kosmetika, ale přiznejme si: potřebujete snad něco víc? Snad jen e-mailový klient a o něco menší velikost by se hodila.

Siemens je nerozbitný

Novinky se už podařilo částečně vyčerpat německému Siemensu. V krátkém sledu byly po sobě uvedeny modely S45 a C45, o kterých jsme na MobilManii už velmi podrobně psali. Posledním mobilem, který se objeví ještě letos, má být ME45, který je odolnou verzí mobilu S45. Funkce má tedy stejné, jen má provedení alá Siemens M35i. Na nějaké třískání o zem to tedy není, ale pády přežije, stejně jako krátké smočení vodou. Na českém trhu by se měl reálně objevit nejpozději koncem září (i když v cenících firem již krátkou dobu je).

Našinec neví, co na to Japonec

Další značky, zejména japonského původu, Sony a Panasonic, zatím o žádné velké novince vědět nedávají. Sony pravděpodobně čeká na spojení se švédským Ericssonem, které je ohlášeno na prvního října. Nicméně i přesto se objevily informace o mobilech CMD-MZ5, mobilu s přehrávačem hudby, a CMD-Z7 a CMD-J70. O posledních dvou jmenovaných jsme zatím nepsali, protože o nich nemáme zatím žádné důvěryhodné informace. Nevíme ani, kdy se případně objeví u nás. Povídá se však, že Sony zatím vývoj vlastních mobilů přerušila a soustředí se na již zmíněné spojení se Švédem.

Mnoho zatím také nevíme, co se stalo s mobilem Panasonic GD 35, který měl být na trhu už před prázdninami. Jde o lowendový model, který má pár základních funkcí a jeho hlavním benefitem je dostupnost v mnoha nejrůznějších barvách. Objevily se rovněž informace o novince GD 75, prvním Panasonicu bez antény. Ten by se na trhu mohl údajně objevit ještě letos.

Klepněte pro větší obrázek

Velký otazník je také nad mobily Sagemu a Philipsu, kteří, ač mají mnoho zajímavých novinek, na našem trhu nijak nexcelují. Philips se prý dokonce výroby mobilů vzdá úplně, Sagem zase u nás nemá zastoupení, a tak jediný model, který se tu prodává, je 3020.

Každopádně, pokud si chcete koupit konečně nový mobil, opravdu se vyplatí počkat na Vánoce. Starší modely navíc při uvedení novinek zlevní a mohou se tak konečně stát dostupné i pro vás. Takže bděte.

 

Diskuze (22) Další článek: Oživeno:Testujte GPRS u Oskara a nechte si mobil zdarma

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Alcatel One Touch 311, Alcatel One Touch 511, Nokia 6210 Navigator, Siemens M35i, Mobil, Rok, Měsíční zpoždění


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70