Jakmile odložíte mobil do nabíječky, začne hledat zemětřesení. Google pracuje na globální síti seismometrů

Google pracuje na globálním seismometru. Síť senzorů udělá ze smartphonů s Androidem, které leží v klidu připojené na nabíječku. Integrované senzory (akcelerometr/gyroskop/magnetometr) jsou dostatečně citlivé, informace o své zeměpisné poloze telefon má a internetovou konektivitu většinou také.

Pokud algoritmy ještě v telefonu vyhodnotí, že pohyb nepochází z vaší ruky, data se na úrovni operačního systému předají na server. Když takových hlášení bude v jedné oblasti více, Android Earthquake Alerts System identifikuje zemětřesení, vypočítá epicentrum, sílu a rychlost šíření. Pak Google rozešle varování uživatelům. Zkuste na svém mobilu napsat do vyhledávání výraz zemětřesení, uvidíte karty posledních zjištěných událostí, Američané (zatím jen oni) dostanou i jednoduchou instruktáž, jak se při zemětřesení chovat.

Systém prvně projde testem v Kalifornii, data se budou porovnávat s profesionálními seismometry, algoritmy se tak zkalibrují, naučí se pracovat s daty z telefonů. Pokud bude systém dávat smysl, Google jej použije globálně.

Diskuze (11) Další článek: Každý čtvrtý smartphone se prodá online. Kdo nemá e-shop, může mít problémy

Témata článku: Android, Technologie, Bezpečnost, Google, Zemětřesení, Globální síť, Mobil, Algoritmus, Síť, Nabíječka, Kalifornie, Telefon, Senzor


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

** Má nejlepší možnou výbavu a špičkový fotoparát ** Hodit se bude rychlé dobíjení i 50× zoom ** Vše kazí vysoká cena, která pro telefon znamenala konec

Martin Miksa | 39