Jakou nám včera připravili operátoři nadílku?!

Včerejší den byl ve znamení vánočních oslav a rozdávání dárků a i naši operátoři měli pro své zákazníky připravenu menší nadílku. Jaké problémy měli naši operátoři? Budou se tyto problémy opakovat i na Silvestra?
Jakou nám včera připravili operátoři nadílku?!

Oskarovi nefungovaly SMS, signálem to nebylo!

Oskarovi se včera prostě nevedlo. Kolem jedné hodiny po půlnoci mu přestal fungovat SMS e-mail, respektive doručování zpráv z mobilní emailové schránky jméno@mujoskar.cz. To ale byl teprve začátek. Od ranních hodin začalo mít problémy také celé SMS centrum. Podle našich informací ale nebyl problém způsobený přetížením SMS centra či sítě, nýbrž nějakou blíže nespecifikovanou a nestandardní chybou. Podle našich dobře informovaných zdrojů došlo k chybě v jedné z aplikací SMS centra, která způsobila pravděpodobně nenávratnou ztrátu přibližně 20% všech SMS. Závada trvala zhruba od 00:30 do 16:00.

Celá závada se pro uživatele projevovala hned několika způsoby. Prvním z nich byl ten, že uživateli v doručence přišel text Nedoručeno, což znamenalo, že SMS centrum textovku přijalo, ale z nějakého neznámého důvodu ji místo přeposlání smazalo. Druhý způsob byl o něco prozaičtější – totiž, že doručenka nepřišla vůbec, což znamenalo, že se SMS zařadila do fronty a čekala, až se SMS centrum uvolní. Většina z těchto textovek pak nakonec po páté hodině odpoledne, kdy začalo SMS centrum spolu s SMS e-mailem opět fungovat, našla svého adresáta. Poslední z projevů včerejší závady však byl naprosto nepochopitelný – některým uživatelům se totiž závada vůbec neprojevila a textovky posílali celý den bez jakýchkoliv problémů.

Vzhledem k tomu, že chyba nebyla způsobena přetížením SMS centra, neměla by se na Silvestra opakovat.

Paegas, jeden Click nestačil!

Ani Paegas nezůstal bez poskvrny. Poté, co opět na několik hodin přestalo fungovat přeposílání e-mailů na mobilní telefon pomocí Click Boxu a Click Boxu Easy, mu přestalo v některých oblastech fungovat také posílání SMS. Závada však nebyla natolik rozsáhlá jako u Oskara a pravděpodobně souvisela s lokálním přetížením sítě. To, že Click Box velké části uživatelů nefungoval již asi nikoho nepřekvapilo, na druhou stranu se jednalo o jeden z nejkratších výpadků této služby. Uvidíme tedy, zda Paegas podnikne ještě nějaké kroky, aby Silvestra přestál již bez problémů.

Eurotel přežil, ale EuroTel padl

Ani Eurotel včerejšek nepřežil bez poskvrny. Jeho síť postihly především krátké lokální výpadky v méně či více významných lokalitách. Uvidíme, jak se mu povede na Silvestra. Zato slovenský EuroTel si vybral včerejší nadílku katastrof i za svého západního jmenovce. Dostal totiž přímo geniální nápad, že na Štědrý den nabídne svým zákazníkům volání v rámci své sítě zdarma. Díky němu pak měli statisíce jeho uživatelů klidný Štědrý den, protože se svým mobilním telefonem nemohli jaksi nikam dovolat. Již minutu po půlnoci se podle našich informací nedalo telefonovat a dopoledne přestaly fungovat i textové zprávy.

Pro trochu zasmání přikládám část textu tiskové zprávy slovenského EuroTelu z 12. prosince 2001:

EuroTel myslí na všetkých svojich zákazníkov
Bratislava, 12. decembra 2001 - Spoločnosť EuroTel Bratislava, a.s sa rozhodla spríjemniť všetkým svojim zákazníkom atmosféru Vianoc a ponúka im možnosť počas dňa 24. 12. 2001 volať na užívateľské čísla v sieti EuroTel zadarmo.

Přečtěte si článek o výpadku slovenského Eurotelu v magazínu Živě.sk.

 

Diskuze (104) Další článek: Vánoční dárky: usmálo se na vás štěstí?

Témata článku: Ostatní


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14