Jaký bude nástupce Razru: Motorola V3x (první pohled)

Motorola má prakticky hotového následníka krále tenkých véček, veleznámého Razru V3. Bude se jmenovat Razr V3x. Poněkud přibral, do větších útrob se ovšem vešla druhá kamera, slot pro paměťové karty a perfektní displej. Navíc podporuje sítě třetí generace.
Jaký bude nástupce Razru: Motorola V3x (první pohled)
Slavná Motorola V3 Razr je po stránce designu stále velmi atraktivní telefon, ale z hlediska funkční výbavy už za elitou zaostává. Přichází proto pravý čas pro adekvátního nástupce. První informace o modelu, který by mohl navázat na úspěch Razru, se objevily již na začátku léta. Jednalo se o model s označením V1150 a Motorola tehdy prozradila jen několik strohých informací a neuhlídala pár fotografií. Netrvalo dlouho a vyšlo najevo, že označení nového telefonu nebude V1150, ale Razr V3x. A nyní, kdy Motorola odtajnila oficiální specifikace, už nebyly žádné pochybnosti o tom, že se chystá nástupce Razru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Snímky modelu V3x unikly z červnové prezentace Motoroly

Kosti obaleny sádlem

Bude to opět véčko, to dá rozum. Jenže už nebude mít tak štíhlou postavu, jakou okouzlil jeho předchůdce. V zavřeném stavu naměříme tloušťku 19,6 milimetru. To je celého půl centimetru v porovnání s Razrem V3 navíc. Výška bez jednoho milimetru 10 centimetrů a šířka 53 milimetrů – tady je naopak vše při starém. Podstatně se ale zvýšila hmotnost. Narostla o celých 30 gramů, ze středně těžkého telefonu se vyklubal pěkný cvalík.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Původní Motorola Razr V3

Tip: Přečtěte si podrobný článek o tenkých telefonech

Klávesnice je leptaná, designově trochu odlišná od předchozí verze. Už nebude stříbrná, její povrch je černý a je otázkou, jestli bude naživo alespoň podobně působivá. Typické „motorolí“ tlačítko pro vyvolání kontextového menu (na většině modelů zpravidla uprostřed pod displejem) se přesunulo pod hlavní ovládací klávesu. Tvoří ji čtyři směry plus potvrzovací střed. V jejím okolí se toho ale změnilo více – klávesa pro přímý přístup na wap je pryč, nahradilo ji tlačítko spuštění videohovoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V3x v černém provedení

Že by Motorola byla jedním z mála výrobců, kteří se řídí „wishlistem“ svých uživatelů? Volání po vyřešení problému s tuhými bočními tlačítky na horní části véčka každopádně vyslyšela, přesunula je na spodní díl a jsou větší. Kromě dvojitého ovladače hlasitosti je nalevo chytrá klávesa, které lze přiřadit některou funkci z nabídky. Tlačítko na pravé straně slouží k aktivaci hlasového ovládání a pro práci s diktafonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V3x v bílém provedení

Dvě okna do duše

Obrovsky poskočilo rozlišení fotoaparátu. Muselo, protože dnes by třetina megapixelu nestačila ani školákům. Místo původních 640 × 480 pixelů zvládá nový fotoaparát 1 200 × 1 600 obrazových bodů, tedy dva megapixely. Přibyla přisvětlovací LED dioda s funkcí blesku. Fotoaparát má osminásobný digitální zoom a cizí mu nejsou ani velmi detailní snímky, protože bude nabízet funkci makro. Noční režim a korekce expozice jsou již samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní optice sekunduje druhá kamera, která je v zavřeném stavu skryta do těla telefonu. Objeví se po otevření a směřuje přímo na uživatele. Však je také jejím primárním úkolem realizace videohovorů. Motorola se o jejím rozlišení nezmiňuje, s velkou pravděpodobností ale půjde nanejvýš o CIF rozlišení, tedy 352 × 288 obrazových bodů, které je u malých kamer pro videohovory nejběžnější. Vedle vnitřní kamery je posuvné tlačítko, které nejspíš slouží k přepínání mezi oběma fotoaparáty během videopřenosu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhou dvojičkou jsou displeje Motoroly V3x. Vnější pasivní CSTN se rozměrově nezměnil, jeho plochu opticky rozšíří rozměrný černý rámeček. Stejné je i rozlišení 96 × 80 obrazových bodů a bohužel také zobrazení pouhých čtyř tisíc barev. Zato vnitřní displej zaznamenal pořádnou evoluci. Aktivní TFT s 256 tisíci barvami má výborné QVGA rozlišení, což je 240 bodů na šířku a 320 na výšku.

S hudbou to jde lépe

S původním Razrem jsme si příliš muzikálních zážitků neužili. Nástupce V3x má ale slot pro paměťové karty. Paměť tak půjde rozšířit až na dobře použitelných 512 MB, podporovány jsou karty TransFlash nebo novější microSD. Přehrávač si poradí s formáty AAC+, MPEG4, WMV, WMA, MP3 a Real Video/Audio.

Pro mobilní datové přenosy je vedle GPRS třídy 10 přichystána také podpora sítí třetí generace. Díky vestavěnému konektoru pro miniUSB koncovku bude propojení s počítačem hračka. Když nebude po ruce kabel, poslouží Bluetooth.

Motorola V3x by se měla začít prodávat do konce tohoto roku, operátor Vodafone ji má v zemích s 3G už zařazenu do své vánoční nabídky (více zde). Barevné provedení bude trojí: decentní černá, výraznější stříbrná a módní bílá. Cenu výrobce zatím neudává, odhadujeme ji na 16 tisíc korun.

Tip: Podívejte se na kompletní přehled 3G telefonů, které u nás jsou anebo v brzké době budou k dostání.

Doplněno: Jako o nástupci Razru se dá mluvil i o zatím nepředstavené Motorole s možným označením V3i. Ve stejném designu jako současný telefon nabídne megapixelový fotoaparát, podporu paměťových karet a zřejmě i hudební přehrávač iTunes.

Klepněte pro větší obrázek


Motorola Razr V3x ve zkratce

 • rozměry a hmotnost: 99 × 53 × 19,6 mm, 125 g
 • konstrukce: véčko
 • barevné provedení: černá, bílá, stříbrná
 • pásma: GSM 900/1 800/1 900 MHz + UMTS
 • displej:
  vnitřní:
  aktivní TFT, 256 tisíc barev, rozlišení 240 × 320 obrazových bodů
  vnější: pasivní CSTN, 4 tisíce barev, rozlišení 96 × 80 obrazových bodů
 • fotoaparát:
  hlavní:
  2 Mpx (rozlišení 1600 × 1200 obrazových bodů) s možností natáčet video
  druhý fotoaparát: kamera s CIF rozlišením (352 × 288) pro videohovory
 • paměť: 5 MB vnitřní paměti, slot pro paměťové karty TransFlash/microSD
 • připojení k internetu: GPRS třídy 10, WAP 2.0
 • kapacita baterie: Li-Ion 850 mAh, 250 hodin v pohotovosti, 300 minut hovoru
 • připojení: Bluetooth, miniUSB datový kabel
 • ostatní: SMS, MMS, e-mailový klient, webový prohlížeč, Java MIDP 2.0, přehrávač multimediálních souborů

Podrobné parametry telefonu najdete již také v katalogu mobilů

Témata článku: Motorola, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola Razr V3x, První pohled, Nástupce, Primární úkol, Motor, Nástup

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8