Jakými funkcemi nadchne nový iPhone? A vyplatí se jeho koupě?

Jakými funkcemi překvapí nejnovější iPhone? Novinkou je zajisté fotoaparát, kterým iPhone 11 disponuje. Ten představuje největší tahák, na který Apple láká zákazníky. Vyplatí se ale kupovat si kvůli tomu nový telefon?
Jakými funkcemi nadchne nový iPhone? A vyplatí se jeho koupě?

Nový kousek z dílny Apple najdete ve verzi 11 a 11 Pro, jež disponuje třemi objektivy. K tomu máte navíc na výběr i několik barev – zlatá, vesmírně šedá, stříbrná a půlnočně zelená. Co se týče kapacity uložiště, stejně jako v předchozích verzích i zde najdete paměť o velikostech 64 GB, 256 GB a 512 GB. Co ale mnohé nepotěší, je cena. Ta je pro verzi 11 s nejnižší kapacitou asi 21 000 Kč. Pokud ale vy nebo vaše děti po novém telefonu opravdu toužíte, můžete si vzít půjčku pro rodiny, která vám pomůže vyřešit například báječný dárek pod vánoční stromeček. Ale vyplatí se vůbec iPhone 11 kupovat?

Novinka se v základu od svého předchůdce neliší

Apple razí politiku – zcela nový iPhone každé tři roky. Jelikož v roce 2018 uvedla firma takový telefon na trh – iPhone X, novinka s označením 11 se tolik neliší.

Cenově se od svého předchůdce ale lišit může, zejména pak ve verzi 11 Pro a 11 Pro Max, kde je cena odlišná i o 10 000 Kč. Stojí tak za zvážení, zda se vám vyplatí koupit loňský nebo ten letošní model.

Nový fotoaparát hraje největší roli

Asi největší novinkou, se kterou modely 11 a 11 Pro přišly, je fotoaparát. Ten zadní je designově zpracován do čtverce. Tvoří tak nejvýraznější a jediný nový prvek, co se týče designu telefonu. Možná to není zcela elegantní řešení, ale v realitě to nevypadá úplně zle.

Co dokáže nový foťák?

Novinka v podobě super foťáku je pro Apple jednou z nejvýraznějších výhod oproti konkurenci. Podle statistik lidé, zejména na internetu, nejčastěji fotí právě iPhonem. Pro nový model tak byl zvolen fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů (a to pro každý z objektivů). Celá soustava na modelu 11 Pro pak má širokoúhlý fotoaparát s clonou f/2.4, f/1.8 a f/2.0. Kromě klasického přiblížení je novinkou i možnost optického oddálení, které umožňuje vytvářet opravdu širokoúhlé fotky.

Noční režim vrcholem všeho

Jednou z nejzajímavějších funkcí je vylepšený noční režim. Funguje velmi jednoduše a není nutné nic složitě nastavovat. Aktivuje se automaticky při snížené viditelnosti. Výhodou je, že telefon si sám nastaví, kolik potřebuje světla i jak dlouhá bude expozice. Ti pokročilejší si ho ovšem mohou nastavit i manuálně. Aby se vám podařilo zachytit hezkou fotku i v noci, budete potřebovat trochu více času a počkat jak na expozici, tak i na celkové zpracování fotky. Proto je dobré s telefonem chvíli nehýbat a počkat, než se fotka zpracuje.

Černobílé high-key světlo i něco pro selfie

Funkci high-key oceníte při černobílých fotografiích. Pomůže vám totiž vyfotit černobílou fotku s bílým pozadím. To je velmi efektní například při focení detailů, ale i portrétu. A pro milovníky selfie fotek je i přední fotoaparát přizpůsoben tvorbě kvalitních snímků, a to i přesto, že není tak vyladěný, jako ten zadní.

Propracovaný editor fotek i videí

Editor fotek na novém iPhonu je opravdu špičkový. Všechny snímky lze dodatečně upravovat. Nový editor je profesionálnější a na první pohled se v něm člověk může ztratit. Při úpravě videí lze využít všemožných triků stejně jako v případě fotografií a vytvořit videa, která byste udělali i s drahým fotoaparátem či kamerou.

A jak je na tom výdrž?

Všechny chytré telefony vždy narazí v otázce výdrže baterie. Výkon nového iPhonu 11 zajišťuje nový procesor A13 Bionic, který by měl zajistit jeho až o 20 % větší výkonnost. Nemusíte se přitom bát, že to bude na úkor baterie. iPhone 11 je totiž oproti starším modelům trochu tlustší, ale za to schovává velkou baterii. Ta slibuje až o 5 hodin delší výdrž. Ta se pochopitelně odvíjí od vámi používaných aplikací a funkcí telefonu. Celý den by ale neměl být problém.

Jaký je verdikt?

iPhone byl a stále je jedním z nejlepších chytrých telefonů na našem trhu. Mnohé si získal už před řadou let, a to i přes svou vysokou cenu. Elegantní design, na který lidé nedají dopustit, zůstal zachován. Lákadlem na novinku je určitě fotoaparát, který ocení nejeden influencer a tvůrce obsahu, ale i začínající fotograf i každý, kdo chce mít zkrátka hezké fotky z dovolené. A delší výdrž baterie i při plném využití je zajisté také plus.

Vyplatí se tedy koupě této novinky? Za nás určitě ano. Nejdříve se ale zamyslete, zda telefon dokážete využít opravdu naplno a ocenit tak jeho potenciál.

Další článek: Huawei dá před Vánocemi prodlouženou záruku na telefony, fólii zdarma a slevu na opravu

Témata článku: iPhone


Určitě si přečtěte