Japonské mobily míří do světa, čekají nás zásadní inovace

Fujitsu vyrobil voděodolný přístroj se čtečkou otisků prstů, která vymezuje novou éru bezpečnosti mobilních přístrojů.
Japonské mobily míří do světa, čekají nás zásadní inovace

Japonský operátor NTT DoCoMo začal na domovském japonském trhu nabízet telefonní přístroj Fujitsu F-01A, jehož nejvýznamnější vlastností je voděodolnost a také čidlo otisku prstů. Jedná se o véčkový model s dotykovým 3,5" otočným širokoúhlým displejem s rozlišením 800 × 480 pixelů. Zatímco čelní strana předního krytu nabídne rozměrný černobílý informační displej, zadní část nese čočku 5Mpx fotoaparátu s podporou automatického zaostřování a také čtečku otisku prstů.

Klepněte pro větší obrázek

Jedná se o senzor AuthenTec AES1711, díky kterému je zajištěna stoprocentní bezpečnost vašich soukromých a firemních dat v telefonu. U tohoto přístroje byla jako operační systém použita dotyková verze Symbianu, samozřejmě v japonské lokalizaci podle místa prodeje. Součástí specifikací je mj. i vestavěný přijímač GPS, který spolupráce s mapami Google Street View, forma mobilního bezhotovostního placení e-Wallet nebo mobilní TV tuner. Podle tiskové zprávy navíc tento přístroj splňuje bezpečnostní normy voděodolnosti IPX5 a IMX7, což teoreticky zaručuje výlet metr pod vodní hladinu na půl hodin bez následků.

 Klepněte pro větší obrázek

Možná jste se zamysleli nad otázkou proč se zmiňujeme právě o tomto japonském přístroji. Odpověď je taková, že Fujitsu společně s NTT DoCoMo nezamýšlí prodej tohoto telefonu jen v Japonsku (byť to tak na první pohled vypadá), ale podle svých slov bude expandovat do světa. Prvním cílem mají být další asijské trhy a podle úspěchu by se mělo dostat i na Evropu. Neskrývám překvapení, vždyť takovou řadu let platí, co se telefonů týče, technologická izolace mezi Japonskem a zbytkem světa, do které se bohužel zapojili všichni světoví výrobci.

Fujitsu je tedy prvním výrobcem, který může kvalitní přístroje z Japonska nabídnout, řekl bych, globálním zákazníkům hladových po inovacích a nových technologiích. K této strategii se jednohlasně přidaly i společnosti Sharp, Kyocera a NEC, což může znamenat postupnou expanzi telefonů z Japonska do světa. Pod záplavou technologicky dobře vybavených přístrojů bude muset zareagovat i „velká mobilní pětka“, pokud si budou chtít udržet dosavadní pozice, budou muset přinést stejně vybavené přístroje i do Evropy a Ameriky.

Zdroj: virtualpressoffice.com

Diskuze (30) Další článek: Nokia 5730 XpressMusic: chytrá hudba s QWERTY

Témata článku: Zásadní inovace, Mobilní tv, Vestavěný přijímač, Inovace, První cíl, Mobil, Mobil m, Svět

Určitě si přečtěte