Jarní kolekce operátora KDDI: sci-fi do kapsy

Smiřte se s většími rozměry a Japonsko se stane rájem mobilních telefonů. Připravte se na zářivé barvy a kapesní hi-tech.
Kapitoly článku

Japonsko se konečně dočkalo. Zákazníci operátora KDDI, stejně jako každým rokem ve stejné době, netrpělivě očekávali, co že si pro ně místní operátor připraví na jarní sezonu. Představení nových produktů se u místních operátorů vždy nese ve velkém stylu, konkurence totiž ve stejnou dobu také přichází s novými modely, takže je ve vlastním zájmu daného operátora aby novými přístroji zaujal stávající uživatele, ještě v lepším případě přibral na svou stranu i některé zákazníky konkurence. Jarní portfolio operátora Au KDDI tak čítá 10 nových hi-tech přístrojů, které si teď blíže představíme. Předesílám, že se jedná o absolutní špičku. Bohužel můžeme jen tiše závidět...

Sony Ericsson S001: The first class

Největším jarním tahákem je bezesporu Sony Ericsson S001 CyberShot, který operátor označuje všeříkajícím označením The first class. Jedná se o slider o rozměrech 51 × 115 × 17,8 mm, jehož zadní strana se nápadně podobá našemu Sony Ericssonu C905. Přítomen je totiž 8,1 Mpix fotoaparát s autofocusem a přisvětlením se zpracováváním obrazu EXMOR, tedy technologií používanou fotoaparáty od Sony. To vše je kryto aktivní posuvnou robustní krytkou.  Přední panel, to je pastva pro oči. OLED displej BRAVIA s úhlopříčkou 3,3" podporuje rozlišení FWVGA (Full Wide VGA), což je po převedení do řeči pixelů hodnota 480 × 854.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V nabídce nechybí Bluetooth, obstarožní infraport, GPS, podpora UMTS či příjmu digitální televize. O úložný prostor se postarají paměťové karty microSD. Díky službě Global Passport umožňuje operátor s tímto přístrojem volat v rámci roamingu i v podporovaném pásmu GSM, nemůžeme však skákat radostí, protože s jinou než japonskou lokalizací se nepočítá.

Woo H001: opravdová technologie 3D v praxi

Model Woo H001 je prezentací asijského výrobce elektroniky Hitachi. To svůj model vybavilo směrem k nefalšované mobilní zábavě. Máme tu čest s véčkovým telefonem o rozměrech 51 × 111 × 18,6 mm s hmotností 145 gramů. Váží tedy trochu více než jsme u nás zvyklí, v Japonsku to ale příliš nevadí, hlavní je funkční nabídka a H001 rozhodně má co nabídnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej s rozlišením 280 × 854 bodů je obohacen technologií IPS (in-plane switching) vyvinutou právě společností Hitachi, dokáže proto reálně zobrazovat 3D grafiku. Displej je navíc v kloubu otočný, takže se díky jeho naklopení můžete pohodlně dívat na digitální televizi, sledovat video nebo hrát hry. Druhý displej pod předním lesklým krytem plní jen informační funkce. O hudební kulisu se postarají stereoreproduktory, stejně jako u předešlého přístroje nemůže chybět podpora IrDA, Bluetooth, GPS přijímač nebo paměťové karty microSD. Integrovaný 5 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a s funkcí obrazového stabilizátoru dokáže fotit i v extrémních podmínkách.

Sony Ericsson Premier 3: hudební zážitek na třetí

Sony Ericsson svým Walkman modelem Premier 3 konečně ukazuje, jak má vypadat ten pravý telefon honosící se příjmením Walkman. Přístroj dostal třípalcový OLED displej otočný v kloubu, což je ideální např. pro sledování širokoúhlé televize. Design bych u toho přístroje hodnotil na výbornou, na předním panelu je umístěn ještě menší informativní displej

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do rytmu hudby, kterou spustíte v inovovaném hudebním přehrávači Walkman (je prý o kus dál než náš evropský přehrávač) bude blikat logo W na krytu a v závislosti na stylu hudby dokáže změnit i svou barvu. Další specifikace zní už poněkud fádně: 3,2 Mpix fotoaparát s autofocusem, microSD karty, GPS, bluetooth a IrDA. Telefon se bude prodávat ve třech barevných variantách: Passionate pink, Sparkling Gold a Noble Black.

Toshiba T001: barvy a materiály jaké chcete

Toshiba se u operátora KDDI prezentuje modelem, který lze personalizovat podle představ zákazníka. Vyměnitelné kryty véčka se totiž vztahují jak na přední a zadní panel, tak i na blok klávesnice, vybírat lze z několika barevných variant a kombinací stejně také mezi různými materiály, není výjimkou, pokud budou kryty z kůže nebo posázené drahými kameny od Swarowskeho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej s úhlopříčkou 3,1 palce podporuje rozlišení „pouze“ WVGA, externí informační panel si poradí s rozlišením 60 × 32 obrazových bodů. Pětimegapixelový fotoaparát se stabilizátorem obrazu se může pyšnit technologií pro rozpoznání osob v hledáčku. Pokud bych se měl zastavit u dalších funkcí, musím zmínit FM rádio, jinak se specifikace povětšinou kryje s výše vyobrazenými modely.

Témata článku: Smartphony, Apple iPhone 4GB, Operátor, Pravý telefon, Střídmý design, Hudební zážitek, Dobrý výsledek, Jar, Známá aplikace

Určitě si přečtěte