JAVA hry zdarma!

Chcete plné verze JAVA her do mobilu zdarma? Mate potíže se stahováním her do mobilu? Nemůžete downloadovat aplikace do blokovaných telefonů Siemens MT50? Programujete vlastní JAVA aplikace? Chcete své aplikace prodávat?

Hry do mobilu zdarma.

Server :-)mojelogo – www.mojelogo.cz - umožňuje nyní všem stahovat JAVA aplikace do mobilních telefonů. První hrou, kterou můžete zdarma stáhnout do svého telefonu je (mezi staršími ročníky) dobře známá hra Manic Miner. Všem, kteří pamatují ZX Spectrum a podobné mašinky není nutno nic dalšího vysvětlovat. Jde o skvělou plošinovku, kterou je nyní možno downloadovat přímo ze stránek wap.mojelogo.cz. Hra je vyzkoušena na telefonech Siemens M50, MT50, C55, Nokia 3410 a Nokia 7650 (v barevném provedení).

Jak lze hry spolehlivě stáhnout?

Velmi často se v  diskusích objevují dotazy, jak a odkud je možno JAVA midlety do mobilních telefonů stahovat. Jedním z  hlavních problémů jsou downloady do blokovaného mobilu Siemens MT50, který byl zakoupen u T-Mobile. Mnoho vývojářů se také setkává s  problémem, který spočívá v  nemožnosti stažení svých vlastních aplikací do tohoto typu mobilu. Tento problém je obvykle způsoben buď tím, že není správně nakonfigurovám server (konkrétně MIME typ .jar – application/java-archive), na kterém jsou aplikace umístěny nebo je v  mobilním telefonu nastaven standardní JAVA profil, který skutečně pro úspěšné stažení z  jiných serverů než T-Mobile použít nelze (výjimkou je snad pouze midlet.org). Cílem článku není detailně popisovat správné nastavení telefonu. Nastavení WAPového připojení a JAVA profilu pro několik typů telefonů včetně Siemense MT50 je podrobně popsáno zde: www.mojelogo.cz/javahry.asp

Na serveru :-)mojelogo se budou postupně objevovat další „Javové“ programy. Některé bude možno stahovat bezplatně, jiné budou zpoplatněny kredity :-)mojelogo. Většina aplikací bude ovšem zdarma dostupná alespoň v  demoverzi, aby je mohli uživatelé vyzkoušet. Tento přístup k  uživatelům se rozhodli tvůrci serveru udržet i do budoucna.

Domníváme se, že uživatel, který by rád komerční aplikaci v  mobilním telefonu používal, musí mít jistotu, že aplikace na jeho přístroji skutečně spolehlivě funguje a splňuje jeho požadavky. Je myslím nezbytně nutné, aby byla vždy dostupná alespoň omezená verze zdarma.

Programujete vlastní JAVA aplikace?

Patříte-li mezi tvůrce (nebo budoucí tvůrce :-)) JAVA aplikací, jistě uvítáte nabídku serveru :-)mojelogo, která je vlastně velmi jednoduchá a jasná. Vytvoříte-li například jednoduchou JAVA hru, kterou potřebujete umístit někam, odkud ji bude možno kdykoliv spolehlivě stáhnout, můžete ji umístit právě na server wap.mojelogo.cz.

Máte-li vyšší ambice a chcete-li svou aplikaci prodávat, je možné ji ihned nabídnout desítkám tisíc uživatelů serveru :-)mojelogo. Aplikace bude opět umístěna na server, kde ji bude možno zaplatit a následně stáhnout. Stažení plné verze může být jednoduše zpoplatněno Vámi určeným množstvím kreditů. Z  takto vzniklého výnosu získáte ihned podstatnou část v  Kč. Jedinou podmínkou prodeje vlastních programů je poskytnutí demoverze, kterou budou moci uživatelé stáhnout zdarma a vyzkoušet ve svém telefonu. Kontakt na tvůrce www.mojelogo.cz a popis spolupráce s  vývojáři naleznete zde: www.mojelogo.cz/javahry.asp

V  případě, že máte dotazy související s  tvorbou JAVA aplikací nebo s downloady do mobilních telefonů, použijte diskusi pod článkem. Pokusíme se Vám odpovědět.

Diskuze (34) Další článek: Bluespoon: test luxusního Bluetooth sluchátka

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Hry, Nokia 3410, Nokia 7650, Siemens MT50, Java


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29