Javové hry, které procvičí mozkové závity

Hrajete rádi javové hry? Baví vás u nich trochu přemýšlet? Představíme vám rovnou čtyři tituly, které by vás mohly zaujmout. Také třeba proto, že jsou nabízeny zcela zdarma.
Javové hry, které procvičí mozkové závity

Autorem všech čtyř her, na které se dnes blíže podíváme, je poměrně neznámá společnost Innograte. Obrovským plusem hovořícím pro produkty této společnosti však je, že všechny hry si můžete stáhnout a nainstalovat na váš mobilní telefon bez jakýchkoli poplatků. Stačí pouze datový kabel, infraport, bluetooth nebo jiný způsob připojení k počítači. Jad nebo Jar soubory ke stažení najdete na stránkách společnosti Innograte.


Všechny čtyři hry pohromadě v nabídce

Dwindle

Po spuštění je zobrazena hrací plocha s kostkami různých barev. Principem této hry je co nejrychleji odstranit bloky 3 a více kostek stejné barvy. Hra končí, když se soustava kostek dotkne vrchní stěny displeje.

Pro zkušenější hráče je na výběr hned 10 levelů. V každém z nich přibývají barvy na hrací ploše. Sami poznáte, že hrát se čtyřmi a s deseti barvami je podstatný rozdíl.

Na první pohled se to může zdát až moc jednoduché, ale s postupem času se hra přesouvá do vyšších a vyšších úrovní a rychlost přibývání kostek se s každou úrovní zvětšuje.

Nejlepší skóre mohou být updatována na server a porovnána s hráči na celém světě. Výsledky on-line pak můžete najít zde.

K dispozici jsou 2 verze souborů. Jedna pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian 60 a druhá pro ostatní zařízení podporující Javu.

 
Úvodní obrazovka • nabídka • výběr obtížnosti • hrací plocha

Minefield

Tuto hru není ani třeba představovat. Znáte snad někoho, kdo by alespoň jednou v životě neviděl Hledání min? Předělávka windowsovské klasiky teď může být i na vašem mobilním telefonu.

Principem hry je odhalit všechna políčka, na kterých se neskrývají miny. K tomu vám pomohou čísla udávající počet min na okolních políčcích.

Stejně jako u Windows, i zde máte na výběr tři kategorie obtížnosti. Musím podotknout, že level Intermediate jsem ještě zvládnul, ale u levelu Expert už jsem neměl šanci.

Stejně jako u Dwindle, i zde můžete zapisovat nejvyšší dosažené skóre do tabulky.

   
Úvodní obrazovka • nabídka • výběr obtížnosti • hrací plocha

Reversi

I hru Reversi už najdete ve Windows. S příchodem on-line her u Windows XP si ji můžete zahrát proti soupeřům z celého světa. Vyrovnají se však vašemu mobilu?

I když ovládání je trochu krkolomné, protože vás hra pustí pouze na políčka, na kterých můžete hrát, lze si na něj zvyknout. Principem hry je „obklíčit“ kameny soupeře a získat je tím do svého vlastnictví. Vítězem se stává ten, kdo má na konci více kamenů.

Na výběr máte ze 3 úrovní obtížnosti.

Tuto hru mohu jen doporučit, protože i když si myslíte, že vítězství máte v kapse, poslední tah vás může naprosto položit.

Malá rada: Snažte se obsadit co nejvíce rohových políček – ta vám už soupeř nevezme a jsou výchozími body při obsazování dalších.

 
Úvodní obrazovka • nabídka • výběr obtížnosti • hrací plocha

FlipEm

Je hra velice podobná Reversům. Vítězem se stává barva, která obsadí celé hrací pole. Zde už však nehrajete proti mobilnímu telefonu, ale sami proti sobě. Kliknutím na pole změníte barvu jeho i sousedních kamenů. Tímto způsobem se musíte prokousat až k tomu, že bude celé pole bílé.

K dispozici je 6 úrovní obtížnosti podle velikosti hracího pole (od 3 × 3 kamenů až po 8 × 8).

 
Úvodní obrazovka • nabídka • výběr obtížnosti • hrací plocha

Přestože si grafičtí gurmáni tentokrát na své asi nepřijdou, tyto „stolní“ hry jsou velice pěkně provedeny a jistě potěší nejednoho uživatele. I mě si tyto hry získaly a rozhodně si je přidám do své pomalu se rozrůstající sbírky.

Diskuze (8) Další článek: Stáhněte si českou příručku k Nokii 9500 Communicatoru

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Obrovský plus, Závit, Neznámá společnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15