Javové hry pocházejí z Česka

Společnost United Pages zahájila pod UPMOBILE vývoj javových her pro mobilní telefony, které umožňují stahování aplikací prostřednictvím mobilních wapových portálů. Chcete vidět výsledky její práce?
Javové hry pocházejí z Česka

V současné době jsou v české republice na trhu dva telefony, které tuto technologii umožňují. Jde o mobilní telefony Nokia 3410 a Nokia 6310i a jejich nabídka se jistě v brzké budoucnosti významně rozšíří.

Podle odhadů UP tak v blízké budoucnosti vznikne rozsáhlý trh pro mobilní aplikace a zejména hry. V první fázi půjde zejména o jednoduché hry pro jednoho hráče, v souvislosti s budoucími vyššími přenosovými rychlostmi a většími obrazovkami mobilních telefonů se oblast rozšíří i na náročnější on-line hry pro více hráčů. Zda se tato moderní technologie stahování prostřednictvím WAPu úspěšně rozšíří mezi uživatele závisí zejména na množství kvalitních aplikací, které budou na trhu k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zájem na rozšíření této technologie mají všichni klíčoví hráči na mobilním trhu – operátoři, vývojáři aplikací i výrobci telefonů. Je zřejmé, že zejména pro mobilní operátory bude technologie on-line stahování aplikací a zejména her jedním z klíčových momentů při tolik očekávaném přechodu chápání a využívání mobilního telefonu od přístroje na telefonování, případně posílání SMS na vícefunkční přístroj, kde telefonování bude pouze jednou z možností, které přístroj nabízí. Další a to možná stejně důležitou funkcí telefonu bude jeho schopnost zastávat funkci jednoduché herní konzole. S tím je také spojeno vyšší procento tržeb operátorů přicházejících z datových služeb a vyšší rozšíření používání WAPu mezi uživateli. Pokud bude na trhu široká nabídka mobilních aplikací, je zřejmé že schopnost telefonů tyto aplikace načítat bude patřit mezi hlavní konkurenční výhodu oproti telefonům, které tuto možnost nemají.

První hrou, která vznikla v dílně UP je hra WorldCup, což je fotbalový simulátor, kde hráč je brankářem, který musí pochytat střely, které na něj protivník vyslal. Hra je určená pro telefony Nokia 3410 a 6310i.  V současné době UP připravuje několik nových her, takže uživatelé mobilních telefonů a příznivci her se mají opravdu na co těšit.

Témata článku: Nokia, Nokia 3410, Nokia 6310i

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50