Javové hry: rallye a automobilové honičky

Závodní hry patří k těm nejúspěšnějším a je v podstatě jedno, o kterou herní platformu se jedná. Představíme vám tři zástupce automobilových her pro mobilní telefony s podporou Javy
Javové hry: rallye a automobilové honičky

Colin McRae Rally

Colin McRae Rally: pravděpodobně každý někdy viděl stejnojmennou závodní hru na PC a právě to je asi největším lákadlem ke koupi. Na rozdíl od propracované PC verze se ale v mobilu hráč dívá na své vozidlo shora. Tratě jsou poměrně krátké a většinou se dojedou okolo jedné minuty. Obtížnost je ale velmi vysoká a chce to tvrdý trénink, než se hráč naučí pořádně „řezat“ zatáčky. I poté bude muset jednu a tu samou trať zajet několikrát, než překoná časy protivníků.

Při každém nárazu se hráčův automobil dočká určitého poškození, které je po dokončení závodu nutno opravit. Na opravu je ale omezený čas a proto se musí pečlivě zvolit, které součástky vydrží v poškozeném stavu další závod a které je nutné vyměnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Upoutávka je lákavá • na plný plyn krajinou... • oprava je potřeba

Grafické prostředí je příjemně zpracováno, ale po zvukové stránce hra velmi pokulhává. Jediné zvuky, kterých se ve hře dočkáme, jsou při pohybu v menu, odpočítávání při startu závodu a pípnutí při průjezdu checkpointem. Ozvučení během závodu není žádné, člověk by čekal, že se z mobilu alespoň bude ozývat zvuk motoru, ale ani to pro nás autoři nepřipravili.

Cena: 50 Kč
Další informace, možnost nákupu: Redboss.cz  
Stránky výrobce: Synergenix

Courser

Druhá hra se od předchozí velmi liší. Nejedná se zde o závody, ale o plnění různých úkolů, jejichž zadání je velmi různorodé - od obyčejného zdolání určitého úseku silnice, či ochranu dodávky před nežádoucími nárazy okolních vozidel až třeba po zlikvidování mafiánů. Ať je však cíl jakýkoli, jedná se v podstatě jen o prokličkování mezi ostatními automobily bez větší újmy na hráčově vozidle. Ostatní úkoly mají spíše jen zpestřující charakter.

První mise jsou velmi jednoduché a dají se projet snad i se zavřenýma očima. Postupem času se ovšem obtížnost zvyšuje, což se projevuje hustším provozem na silnici a menším prostorem pro případné manévrování mezi ostatními účastníky silničního provozu.

Zajímavým prvkem ve hře jsou policejní hlídky. Pokud totiž do jedné narazíte, tak se najednou z ničeho nic přímo před vámi objeví celé „hejno“ dalších policejních vozidel. Nacházíte-li se zrovna ve zúženém úseku silnice, ocitnete se v opravdu nepříjemné situaci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zadání úkolu • jsem král silnic

Po určité době se hra stává velmi stereotypní a začíná nudit. Je ale pravda, že i přesto mě k ní něco pořád táhlo a nutilo hrát dál a dál. Možná to bude tím, že mi připomněla staré dobré časy televizních her, kde se podobné tituly objevovaly velmi často.

Cena: 50 Kč
Další informace, možnost nákupu: Redboss.cz 

Speed devils

V poslední hře, na kterou se dnes podíváme, budete za volantem svého vozu opět plnit různé úkoly. Na rozdíl od Courseru se ale na celý herní svět podíváme zpoza automobilu.

Na výběr jsou dva herní módy. Prvním je Arkáda, kde se musí dojet do cíle ve stanoveném časovém limitu a tím druhým je Kariéra, ve které se plní různé úkoly. Musíte například zlikvidovat určitý počet jiných vozidel, nebo projet celou trať bez újmy na zdraví, přičemž na vás budou padat bomby. Na každé trati jsou rozmístěny i určité bonusy v podobě raket, zrychlení a zvýšení časového limitu. První dva bonusy se také dají koupit v garáži, při pauze mezi jednotlivými úkoly.

Grafika je vynikající a nabízí přesně to, co můžeme po javové hře chtít. Při hře se sice nedočkáme žádné hudby, ale ostatní zvukové efekty, jako například náraz, či sebrání bonusu, již nechybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výběr trati • na plný plyn...

Mám-li hře něco vytknout, tak je to její stabilita. U telefonů řady S60 je zvykem, že většina aplikací jde přenést na pozadí a poté se k nim kdykoli vrátit. Pokud si ovšem na pozadí přenesete Speed devils, celá hra spadne a právě rozjetý závod budete muset zajet znovu. To samé se stane, pokud vám v průběhu hraní někdo zatelefonuje.

Cena: 59 Kč
Další informace: Gameloft 
Stránky výrobce: Gameloft 

Diskuze (9) Další článek: Brutální zlevnění Sony Ericssonu K700

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Hejno, Ostatní zvuk, Ostatní účastníci, Auto

Určitě si přečtěte