Jdou ZIPy a Psiony dohromady?

Firma EpocWare Inc. představila produkt jménem ZIP Manager verze 1.00. Skvělá je plná kompatibilita s DOS či Windows ZIP soubory programů PKZIP, WinZip a souborově kompatibilních komprimačních programů.
Firma EpocWare představila produkt jménem ZIP Manager verze 1.00. Skvělá je plná kompatibilita s DOS či Windows ZIP soubory programů PKZIP, WinZip a souborově kompatibilních komprimačních programů.

Program umožňuje pomocí komprimace zvětšit kapacitu disku handheldů Psion s operačním systémem Epoc32 až o 50 % (samozřejmě záleží na charakteru dat).

Příští verze bude nejen v původní anglické verzi, rozšíří se rovněž o německou a francouzskou jazykovou mutaci.

EpocWare ZIP Manager - hlavní okno
EpocWare ZIP Manager - hlavní okno

Klady jsem ve stručnosti nastínil, nyní se zmíním o záporu – program není zadarmo. Lze jej koupit přes Internet za 19,95 USD.

Živě komentuje: Komprimace dat vyvstává do popředí a poté opět upadá do zapomnění. Objevuje se v různých formách a po utichnutí ohlasu se objeví na jiném místě a s jinou tváří. Osobní počítače byly doprovázeny programy pro MS DOS typu PKZIP / PKUNZIP, ARJ, Lharc, ZOO a podobně. Později se ke slovu dostaly programy typu RAR, které si srdce uživatelů získaly nejen lepším kompresním poměrem, ale především opuštěním příkazové řádky. Tím získal uživatel daleko vlídnější prostředí, pomocí kterého i méně zručný uživatel ovládl i velmi silná nastavení a varianty.

EpocWare ZIP Manager - výběr souborů pro komprimaci
EpocWare ZIP Manager - výběr souborů pro komprimaci

Kapacita se zmenšovala při ukládání textů a databázových souborů, které si o zmenšení vyloženě říkají. Příchodem větších a větších disků a zároveň příchodem MS Windows 95 se používání obdobných utilit zmenšilo. Tou dobou získával stále větší popularitu rastrový formát JPEG, který používá velmi výkonnou (ale ztrátovou) kompresi. Postupem času přibyl další (tentokrát hudební) formát, který by bez výkonné komprese nemohl existovat, protože je na ní založen. Asi tušíte správně – jedná se o velmi populární MP3 soubory.

Vraťme se zpět k počítačům typu Psion. Zde je disk vytvořen paměťovými integrovanými obvody, které se svou kapacitou nemohou srovnávat s obrovskými kapacitami dnešních rotačních pevných disků. Jsou modely, kde chybějící paměťovou kapacitu lze doplnit prostřednictvím Compact Flash karet, které zvětší poskytovanou kapacitu na stovky MB. To ovšem stojí nemalý peníz.

EpocWare ZIP Manager - rozbalování souborů
EpocWare ZIP Manager - rozbalování souborů

Jsou ovšem takové modely (typicky Psion Revo a Revo Plus), kde paměť nelze rozšířit vůbec. Jediné rozšíření (pokud to tak lze nazvat) je volba modelu Revo Plus, které má dvojnásobnou kapacitu paměti. Častými uživateli se tedy pravděpodobně stanou právě majitelé těchto handheldů.

Výrobce: http://www.epocware.com

Váš názor Další článek: Mobilní salámek: Philips Azalis naživo

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Psion


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40