Je mobil výrazem sexuality a sexappealu?

Myslíte si, že to, jaký máte mobilní telefon nemůže souviset s vaším sexappealem? Pak se pravděpodobně mýlíte. Výzkum Fakulty biologických věd Univerzity v Liverpoolu totiž dokázal pravý opak.
Je mobil výrazem sexuality a sexappealu?
Myslíte si, že to, jaký máte mobilní telefon nemůže souviset s vaším sexappealem? Pak se pravděpodobně mýlíte. Výzkum Fakulty biologických věd Univerzity v Liverpoolu totiž dokázal pravý opak.

Samičky versus samečci

Proč muž, který má telefon Motorola V.3690 je pro ženy daleko přitažlivější než muž, který poté, co mu začne zvonit cosi v kabátě, vytáhne stařičkou Motorolu d160? Zkusme se chvíli nad problémem zamyslet z biologického a genetického hlediska. Hlavní geneticky zakotvená úloha samčích i samičích jedinců snad všech živočišných druhů na zemi je zachování svého druhu. Každého samce podvědomě přitahují již od útlého věku všechny samičky – to proto, že jeho geneticky zakódovaná úloha spočívá v tom oplodnit co nejvíce samiček, aby zvýšil šanci na narození zdravého potomka.

Naopak každá samička má ve své DNA instrukce k tomu, aby se snažila najít toho nejsilnějšího a nejvhodnějšího samečka, aby její dítě mělo co nejlepší vrozené dispozice k přežití a k dalšímu rozvoji svého druhu. Právě díky těmto genetickým instrukcím se samci a samičky vzájemně přitahují, ale narozdíl od samců, si samičky pečlivě vybírají. Jejich úloha je od té samčí podstatně odlišná a dalo by se říci, že i důležitější.

Co ale, když samička váhá mezi dvěma nebo více samci? V živočišné říši se takovéto rozpory řeší většinou bojem. Ten nejsilnější, popřípadě nejchytřejší, samec vždy nad ostatními zvítězí a získá tím i přízeň samičky, která se tak utvrdí v tom, že je její výběr správný. Pro samce je pak jen otázkou času, kdy samičku přesvědčí o své dokonalosti natolik, že svolí ke spáření.

Ženu není těžké okouzlit

Ale co člověk? Žena má své rozhodování podstatně těžší. Zpravidla muže při boji nevidí, a tak jí nezbývá nic jiného, než pověstný ženský instinkt a první dojem, který na ni muž zanechá. Muži to moc dobře vědí, a tak se pokoušejí ženy, které se jim líbí, oslnit jiným způsobem. Dokazují jim svou sílu, vtipnost, znalosti a také výši svého konta, která v dnešní době začíná být velice důležitá. Krásnou ženu totiž zaručeně daleko více zaujme muž, který přijede v nádherné drahé limuzíně vystoupí oděn v posledním modelu obleku od Bosse a na přivítanou jí daruje obrovský pugét růží a jako menší pozornost také zlatý náhrdelník, než muž, který přijede ve starém autě oblečený v ošoupaných kalhotách a na přivítanou jí podá špinavou ruku.

Muži se mobilem rádi chlubí

Menší problém pro muže ale nastává například v baru, kde žádný z výše uvedených prvků nemůže použít. Právě v jednom liverpoolském baru se také konal třiadvacetidenní výzkum chování lidí vlastnících mobilní telefon. Průměrné zastoupení mužského a ženského pohlaví zde po dobu výzkumu činilo 54 a 46 procent. Zatímco většina žen (87 %) svůj mobilní telefon vyndává z kabelky jen, když chtěli někomu zavolat nebo někdo právě volal jim, tak 32 % mužů svůj telefon vytahovalo takřka při každé příležitosti. Tu si ho přendali z levé náprsní kapsy do pravé, tu si museli zkontrolovat intenzitu signálu nebo ho jen tak vyndali na stůl a začali si pročítat položky v menu.

Zajímavá pak byla reakce ostatních přítomných mužů, kteří měli největší potřebu svůj telefon vzít na denní světlo, právě když tak činil jiný muž v baru. Právě zde se naráží na onen problém, zda je váš telefon dostatečně sexy. Pokud totiž v takovém baru či restauraci vytáhnete malý, lehký, hezký a také drahý telefon, tak se po vás mnohá hezká žena otočí a příjemně se na vás usměje a zadívá. Když vám však začne zvonit telefon a vy při stejné příležitosti vytáhnete svou stařičkou „déstošedesátku“, tak se sice nejdříve mnohá žena po vás otočí, ale většinou se rychle otočí zase zpět. Ano, jsou tu i ty, které se na takového muže usmějí, ale pravděpodobně to bude z jiných důvodů, než v předchozím případě.

Koukejte se po ostatních

Zdá se vám tohle všechno smyšlené a nereálné? Jestli ano, tak mám pro vás návrh. Pokud patříte mezi muže vlastnící mobilní telefon, pokuste se příště, až někde (v autobuse nebo v restauraci) někomu zazvoní telefon nebo si s ním někdo bude jen tak pohrávat, sledovat svou reakci a také reakci ostatních mužů. Vlastní zkušenost: když jedu v tramvaji a někdo jiný vyndá svůj mobil, po krátké chvilce začne to samé dělat i pár dalších (obou pohlaví) v jeho okolí a asi po půl minutě se neudržím také a už držím svůj mobil, abych zkontroloval, zda mi náhodou nepřišla textovka nebo mi někdo nevolal.

Pokud patříte k té něžnější a krásnější části lidstva, tak se zkuste zamyslet nad vašimi pocity, které ve vás vyvolá muž držící v ruce mobil, a zda onen vyvolaný pocit nesouvisí také trochu s tím, do jaké cenové kategorie onen telefon patří…

Diskuze (14) Další článek: GSM Banking od EuroTelu: blýská se na lepší časy

Témata článku: Ostatní, Sex, Dispozice, Mobil, Samec

Určitě si přečtěte