Je podivně nahnutá a slibuje úlevu zápěstí: myš Logitech MX Vertical

Myš Logitech MX Vertical se už na první pohled odlišuje od standardní myši. Její design je podřízen ergonomii, přičemž hlavním cílem byla snaha o snížení tlaku na předloktí a zápěstí. Jak tohle funguje v praxi? Vyzkoušeli jsme to.

Nejdřív trochu teorie na základě popisu od výrobce. Díky rukojeti, svírající s podložkou úhel 57 stupňů, může prý MX Vertical snížit aktivitu svalů ruky a tím i jejich námahu proti běžné myši až o deset procent. Použitá poloha zmírňuje tlak na zápěstí, přičemž palec je pohodlně opřen o opěrku. Zařízení má být vhodné bez ohledu na velikost ruky.

Myš se řadí mezi tzv. vertikální myši. Název je odvozen právě od polohy ruky, respektive dlaně. Ta není ve vodorovné poloze, ale má blíže k vertikální. Většina lidí polohu zápěstí při ovládání myší nijak neřeší, ale jsou mezi námi citlivější jedinci, kterým dlouhodobá práce se standardní myší příliš dobře nedělá.

Jak se s myší pracuje a co konkrétně nabízí ta od Logitechu se dozvíte ve videu výše, případně si můžete jen rychle prolétnout galerii, kde si myš můžete prohlédnout a v popiscích obrázků najdete případně další informace. 

Diskuze (19) Další článek: O2 připomíná „Chytré volání do zahraničí“. Vyplatí se, až když voláte opravdu hodně

Témata článku: Video, Týden Živě, Počítače, Zápěstí, Myš, Snaha, Poloha, Úleva, Ruka, HTTPS


Určitě si přečtěte