Je poslanec Tlustý odposloucháván?

Poslanec Vlastimil Tlustý se včera postaral o pozdvižení, když oznámíl, že jej někdo odposlouchává. Do kauzy se zapojil premiér a ministr vnitra - jenže skutečnost je možná mnohem prozaičtější a snadno vysvětlitelná. Oživeno: další odposlechy a úprk poslanců ODS ke konkurenčním operátorům.
Je poslanec Tlustý odposloucháván?

Co se vlastně stalo? Vlastimilu Tlustému přišla ve čtvrtek na mobil textová zpráva, že má záznam ve své hlasové schránce. Na něm byl nahrán záznam jeho jednání, které vedl desátého února ve své kanceláři. Šéf poslaneckého klubu ODS ihned zalarmoval ministra vnitra Grosse a premiéra Špidlu, aby se případem údajného odposlechu začali zabývat.

Laik žasne, odborník se diví

Místo myšlenek na spiknutí a trestnou činnost nás napadají reálná vysvětlení. Velmi pravděpodobně nastala tato situace: Tlustý během jednání omylem vytočil číslo někoho z telefonního seznamu, kdo používá Eurotel a má aktivní hlasovou schránku. Stačí zapomenout zamknout klávesnici, pohnout mobilem v kapse a je to.

Hovor spadnul na druhé straně do schránky, kde zůstal ve formě hlasové zprávy po dobu deseti dnů - to je standardní doba uložení. Zpráva se po této době vrátí zpět tomu, kdo ji namluvil, přehraje se mu ve sluchátku. Odpovídá to i časově, protože poslanci zpráva došla 20. února, tedy přesně deset dní po uplynutí inkriminovaného jednání.

Pro potvrzení této hypotézy by stačilo, kdyby se Vlastimil Tlustý podíval do podrobného výpisu svých hovorů, kde by pravděpodobně našel dlouhý telefonát, který proběhl v době schůzky.

Druhá možnost je málo pravděpodobná. Kdyby druhý účastník schůzky vytočil omylem Tlustého číslo (měl ho třeba v paměti posledních hovorů, když se s Tlustým domlouval na jednání), a část rozhovoru nahrál Tlustému do schránky, výsledek by také mohl vypadat jako špionáž. Nicméně v tomto případě by zpráva přišla Tlustému okamžitě, ne až pod deseti dnech.

Napadají vás další možnosti, co se mohlo stát? Věříte ve spiknutí, nebo raději zůstáváte nohama na zemi?

Oživeno v sobotu 18.00: S téměř stejným případem údajného odposlechu přišel dnes poslanec Jan Klas. Opět jde o nahraný rozhovor coby vzkaz v hlasové schránce. Server Novinky se odvolává na ČTK a píše, že někteří poslanci ODS se po aférách s odposlechy Tlustého a Klase rozhodli přejít k jinému mobilnímu operátorovi.

Diskuze (60) Další článek: Přečtěte si recenze Nokie 2100 a 6800, Alcatelu OT 715 a Sharpu GX 13

Témata článku: Ostatní, Druhý účastník


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113