Je rozhodnuto o standardním prohlížeči pro smartphones

Žádné překvapení se nekoná, chytré telefony s operačním systémem Symbian budou surfovat pomocí prohlížeče od společnosti Opera Software. Přečtěte si, co všechno vás čeká.
Je rozhodnuto o standardním prohlížeči pro smartphones

V malém kabátě, velké možnostiKlepněte pro větší obrázek

V březnu minulého roku bylo rozhodnuto o standardním prohlížeči internetových stránek pro „chytré telefony“ s operačním systémem Symbian. Stal se jim rychlý prohlížeč Opera. Ta okupuje už několik platforem včetně Windows, Linuxu, Mac OS nebo QNX. Po roce práce byl desátého června představen finální produkt a to Opera určená pro „chytré telefony“ založené na systému Symbian. Velikost celého programu se podařilo stlačit na pouhých 1,3 MB. Ovšem přibyly funkce, které najdou využití právě v telefonech. Pomocí nové Opery budete moci přistupovat na WAP a to i na pokročilejší verzi WAP 2.0 (xhtml), na klasické internetové stránky formátu HTML, novinkou bude podpora formátu CHTML, tedy úspěšného i-Mode.

Celý program je založen na modulární architektuře, tzn. že nebude problém případné nové funkce do systému jednoduše přidružit. Třeba v komunikátoru Nokia 9210i v klientu elektronické pošty se přílohy nebo e-mail formátu HTML otevírají pomocí Opery. 

Uživatelé budoucích „chytrých telefonů“ budou moci vychutnávat plnohodnotný Internet, protože podpora internetových formátů bude zajištěna dlouhodobou zkušeností společnosti Opera Software z působení na platformě stolních počítačů.

Diskuze (22) Další článek: Když na věc vlítne Grafová s Agassim...

Témata článku: Prohlížeč, Standard

Určitě si přečtěte