Je to tady: T-Mobile zrušil možnost posílat SMS z internetu zdarma!

Stalo se to, o čem se šušká už několik měsíců: operátoři ruší webové brány pro posílání SMS zdarma. Jako první se odvážil T-Mobile.
Je to tady: T-Mobile zrušil možnost posílat SMS z internetu zdarma!

T-Mobile je první mobilní operátor v Česku, který se odhodlal zrušit internetovou SMS bránu, přes kterou bylo možné doposud posílat SMS zcela zdarma.

Od 4. února budou moci zákazníci T-Mobilu posílat textové zprávy z internetu jen po přihlášení do portálu t-zones. Zprávy z něj bude možno posílat na všechny mobilní operátory i do zahraničí, ovšem s jednou podstatnou změnou - zaplatíte za ně stejně, jako byste SMS poslali z mobilu.

Zároveň budou zrušeny staré mobilní e-mailové adresy sms.paegas.cz a nadále bude možné využívat jen mobilní e-maily s doménou t-email.cz.

Zpoplatněna je také služba pro přeposílání e-mailů na mobilní telefony formou textové zprávy. Zdarma zůstává jen notifikace o nové zprávy v e-mailové schránce na t-zones, vlastní přeposlání zprávy je však zpoplatněno stejně jako textová zpráva podle vašeho tarifu.

Dalo se to čekat

Zprávy o snaze zrušit volné webové brány se k nám do redakce od různých zdrojů dostávaly již více než půl roku. Jen málokde v zahraničí najdete tuto službu v takovém rozsahu jako u nás a operátorům internetovými bránami utíkají peníze. V dnešní situaci, kdy zákazníci nepřibývají, je nutné hledat nové a nové služby, kterými by se ze stávajících uživatelů dalo dostat více peněz. Zrušení SMS bran je naprosto logický krok, který lze pochopit.

Oživeno čtvrtek, 16.00: Získali jsme vyjádření Eurotelu. O zrušení SMS brány na internetu v nejbližší době neuvažuje, i když samozřejmě bude sledovat a vyhodnocovat reakce na trhu.


Tisková zpráva

4. února 2003 vstoupí v platnost změna týkající se možnosti odesílání SMS zpráv z webového rozhraní. Od uvedeného data bude nová, rozšířená T-Mobile SMS brána přístupná pouze registrovaným uživatelům portálu t-zones. Z t-zones na adrese www.t-zones.cz mohou zákazníci po přihlášení odesílat SMS na jakékoliv mobilní telefonní číslo v České republice a v zahraničí bez časového omezení. Odeslané SMS z t-zones budou zákazníkovi účtovány dle jeho tarifu. 

Ke stejnému datu budou zrušeny staré mobilní e-mailové adresy ve tvaru alias@sms.paegas.cz. Novou mobilní e-mailovou adresu získají zákazníci registrací na www.t-zones.cz a aktivací univerzální elektronické schránky MobileBox, MobileBox Easy nebo služby MobilePager.

Přeposílání e-mailových zpráv z MobileBoxu, MobileBoxu Easy a MobilePageru formou SMS na mobilní telefon bude od 4. února zpoplatněno sazbou za odeslání SMS dle tarifu zákazníka (upozornění o doručení nové e-mailové zprávy – notifikace na mobilní telefon – bude i nadále zdarma). Služba MobilePager bude také nabízet rozšířené možnosti filtrování pro přeposílání e-mailových zpráv a uživatel bude mít přednastaven jiný typ filtru, než jaký dosud používal. Pro náležité přeposílání e-mailových zpráv by si měl uživatel po 4. únoru ověřit, resp. upravit nastavení svého MobilePageru.

Bližší informace ke všem uvedeným úpravám lze najít na www.t-mobile.cz a www.t-zones.cz.

Diskuze (432) | Tenhle způsob SMS Vánoc zdá se mi poměrně šťastným...

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Internet, Mobil, Možnost, Uvedené data

Určitě si přečtěte

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Proč byste neměli kupovat reproduktory v počítačovém obchodě [listujeme Computerem]

Proč byste neměli kupovat reproduktory v počítačovém obchodě [listujeme Computerem]

** Jak koupit kryptoměny? A věříme jim i my v redakci? ** Zachraňte nefunkční Windows a macOS ** Proč byste měli reproduktory vybírat v audio a ne počítačovém obchodě

10.  1.  2018 | časopis Computer | 7

Neomezená data po česku: u EriMobile tečou pomalu, ale bez příplatků

Neomezená data po česku: u EriMobile tečou pomalu, ale bez příplatků

** Nebaví vás dokupy dat a spokojíte se s hlemýždí rychlostí? ** Virtuál EriMobile má řešení, jeho tarify jsou s klasickým FUPem ** Po dosažení limitu lze surfovat dál, ale hodně pomalu

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 18

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

** Operátor v lednu sleví modely Honor, Huawei a Samsung ** Za necelých 13 tisíc se začne prodávat Samsung Galaxy A8 ** Zlevní také tablet Samsung Galaxy Tab S3, cena klesne o 2 tisíce

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš