Je to tady: T-Mobile zrušil možnost posílat SMS z internetu zdarma!

Stalo se to, o čem se šušká už několik měsíců: operátoři ruší webové brány pro posílání SMS zdarma. Jako první se odvážil T-Mobile.
Je to tady: T-Mobile zrušil možnost posílat SMS z internetu zdarma!

T-Mobile je první mobilní operátor v Česku, který se odhodlal zrušit internetovou SMS bránu, přes kterou bylo možné doposud posílat SMS zcela zdarma.

Od 4. února budou moci zákazníci T-Mobilu posílat textové zprávy z internetu jen po přihlášení do portálu t-zones. Zprávy z něj bude možno posílat na všechny mobilní operátory i do zahraničí, ovšem s jednou podstatnou změnou - zaplatíte za ně stejně, jako byste SMS poslali z mobilu.

Zároveň budou zrušeny staré mobilní e-mailové adresy sms.paegas.cz a nadále bude možné využívat jen mobilní e-maily s doménou t-email.cz.

Zpoplatněna je také služba pro přeposílání e-mailů na mobilní telefony formou textové zprávy. Zdarma zůstává jen notifikace o nové zprávy v e-mailové schránce na t-zones, vlastní přeposlání zprávy je však zpoplatněno stejně jako textová zpráva podle vašeho tarifu.

Dalo se to čekat

Zprávy o snaze zrušit volné webové brány se k nám do redakce od různých zdrojů dostávaly již více než půl roku. Jen málokde v zahraničí najdete tuto službu v takovém rozsahu jako u nás a operátorům internetovými bránami utíkají peníze. V dnešní situaci, kdy zákazníci nepřibývají, je nutné hledat nové a nové služby, kterými by se ze stávajících uživatelů dalo dostat více peněz. Zrušení SMS bran je naprosto logický krok, který lze pochopit.

Oživeno čtvrtek, 16.00: Získali jsme vyjádření Eurotelu. O zrušení SMS brány na internetu v nejbližší době neuvažuje, i když samozřejmě bude sledovat a vyhodnocovat reakce na trhu.


Tisková zpráva

4. února 2003 vstoupí v platnost změna týkající se možnosti odesílání SMS zpráv z webového rozhraní. Od uvedeného data bude nová, rozšířená T-Mobile SMS brána přístupná pouze registrovaným uživatelům portálu t-zones. Z t-zones na adrese www.t-zones.cz mohou zákazníci po přihlášení odesílat SMS na jakékoliv mobilní telefonní číslo v České republice a v zahraničí bez časového omezení. Odeslané SMS z t-zones budou zákazníkovi účtovány dle jeho tarifu. 

Ke stejnému datu budou zrušeny staré mobilní e-mailové adresy ve tvaru alias@sms.paegas.cz. Novou mobilní e-mailovou adresu získají zákazníci registrací na www.t-zones.cz a aktivací univerzální elektronické schránky MobileBox, MobileBox Easy nebo služby MobilePager.

Přeposílání e-mailových zpráv z MobileBoxu, MobileBoxu Easy a MobilePageru formou SMS na mobilní telefon bude od 4. února zpoplatněno sazbou za odeslání SMS dle tarifu zákazníka (upozornění o doručení nové e-mailové zprávy – notifikace na mobilní telefon – bude i nadále zdarma). Služba MobilePager bude také nabízet rozšířené možnosti filtrování pro přeposílání e-mailových zpráv a uživatel bude mít přednastaven jiný typ filtru, než jaký dosud používal. Pro náležité přeposílání e-mailových zpráv by si měl uživatel po 4. únoru ověřit, resp. upravit nastavení svého MobilePageru.

Bližší informace ke všem uvedeným úpravám lze najít na www.t-mobile.cz a www.t-zones.cz.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma

432 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Amare 23. 1. 2003 20:52:31
    Jsem u Paegasu od jeho začátku a mohu říct, že mne to dnes mrzí. Zažil...
  • Sleepy.664 19. 1. 2003 21:22:10
    a co takle platit za prihlaseni do site?
  • Astronom 12. 1. 2003 14:31:52
    Agasi a melouny se musí z něčeho zaplatit.
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení