Je to vůbec fyzicky možné? Nokia připravuje smartphone s pěti fotoaparáty

Začalo to jedním snímačem na zadní straně, boom poslední doby se točí okolo duálních fotoaparátů. Nokia, za kterou stojí společnost HMD Global, však připravuje telefon, které bude osazen hned pěti fotoaparáty. Před pěti lety jsme na trhu měli Nokii 808 PureView se 41Mpx fotoaparátem, připravuje se známá značka na další prvenství?

Informace o vývoji smartphonu s pěti fotoaparáty pocházejí od zdroje, který je obeznámen se situací v Foxconnu. A s ním spolupracuje HMD Global na vývoji a výrobě smartphonů pod značkou Nokia. Podle zdroje je v současné době vyroben prototyp s pěti fotoaparáty (něco ve stylu již ukončené B2B kamerky Nokia OZO). A pokud Foxconn přijde na to, jak jej jednoduše uvést do masové výroby, měl by být „penta-camera“ smartphone představen koncem roku.

Produktové video 360° kamerky Nokia OZO:

Zadní část telefonu má mít sedm kruhových výřezů, v pěti z nich bude umístěn fotoaparát, ve zbývajících dvou pak přisvětlovací diody. Spekulace jsou však zatím dost „divoké“, takže na případné potvrzení tohoto „pětifotoaparátového“ smartphonu ještě raději několik měsíců počkejme.

Zdroj vtechgraphy

Diskuze (4) Další článek: Bílá keramika a více paměti posouvá bezrámečkové Xiaomi Mi Mix 2 o kus dál

Témata článku: Nokia, Smartphony, Mobilní fotografie, Duální fotoaparát, Spekulace, Fotoaparát, HMD Global, Foxconn, Známá značka, Telefon, Kamerka, Masová výroba, Zdroj, Zadní část, PureView, Produktové video, Současná doba, Zadní strana, Poslední doba

Určitě si přečtěte