Jednoznačné zklamání: vánoční doprava na WAPu

Jelikož jsou Vánoce časem častých návštěv a cestování k příbuzným, zkusili jsme se zaměřit na to, jak zodpovědně se naši operátoři postavili k informování řidičů o aktuálním stavu dopravy. Výsledky byly opravdu zajímavé.
Jednoznačné zklamání: vánoční doprava na WAPu

Jsme příliš sexy pro dopravní zpravodajství

Eurotel je asi opravdu příliš sexy pro informace o dopravě. Zatímco v televizních novinách se mrznoucí redaktoři snažili podat věrný obrázek dopravních kalamit způsobených nově napadlým sněhem, na portálu Juice byly poslední informace v sekci Aktuálně o dopravě z večera 23. 12. Eurotel se tedy v oblasti aktuálního dopravního zpravodajství příliš nevyznamenal.

Chcete informace? Zavolejte Ježíškovi!

Paegas se také příliš nevyznamenal. Aktuální zpravodajství zde chybělo úplně, ale dalo se dohledat alespoň přehledné informace o současných úplných a částečných uzavírkách. Aktuální zpravodajství z hraničních přechodů se pyšnilo datem 1. 12. 2001 a časem 9:00. Byl tu ale odkaz na server wap.radary.cz, o kterém se zímíníme níže.

Oskarovy zprávy za korunku

Ani náš nejmladší operátor neporušil pravidlo a jeho dopravní informace byly z 23. 12. Řidičům s vánoční Oskartou tak byl WAP za korunku slušně řečeno k ničemu. Musím ale podotknout, že Oskar a Eurotel má pravděpodobně stejného externího dodavatele dopravního zpravodajství. Jinými slovy, oba dva operátoři by si měli se svým externím dodavatelem na téma dopravní zpravodajství pohovořit. Kdy jindy by řidiči mohli potřebovat aktuální dopravní informace na WAPu než o Vánocích, kdy vyjíždějí za svými příbuznými.

Radary.cz dopadly nejlépe

Pravděpodobně nejlépe z dopravních informačních služeb na WAPu dopadl server wap.radary.cz, který čerpá pouze z informací od samotných řidičů. Zde se sem tam našly i aktuální informace. I když jejich informační hodnota nebývá obvykle taková jako u dopravního zpravodajství našich operátorů, tak o Vánocích tomu bylo právě naopak.

Podtrženo a sečteno, český WAP v oblasti vánočního dopravního zpravodajství selhal.

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Marek Lutonský 31. 12. 2001 0:06:43

    Paegas info a podobné technologie jsou ve srovnání s WAPem hodně...

  • Pavel 30. 12. 2001 23:07:40

    A co paegas info? - jizdni rady, zpravodajstvi, dopravni info, programy...

  • dejvidek 29. 12. 2001 12:31:40

    Wap byl a je určitý posun, já ho hodnotil vcelku, tzn. kolik stojí,...

Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení