Jednoznačné zklamání: vánoční doprava na WAPu

Jelikož jsou Vánoce časem častých návštěv a cestování k příbuzným, zkusili jsme se zaměřit na to, jak zodpovědně se naši operátoři postavili k informování řidičů o aktuálním stavu dopravy. Výsledky byly opravdu zajímavé.
Jednoznačné zklamání: vánoční doprava na WAPu

Jsme příliš sexy pro dopravní zpravodajství

Eurotel je asi opravdu příliš sexy pro informace o dopravě. Zatímco v televizních novinách se mrznoucí redaktoři snažili podat věrný obrázek dopravních kalamit způsobených nově napadlým sněhem, na portálu Juice byly poslední informace v sekci Aktuálně o dopravě z večera 23. 12. Eurotel se tedy v oblasti aktuálního dopravního zpravodajství příliš nevyznamenal.

Chcete informace? Zavolejte Ježíškovi!

Paegas se také příliš nevyznamenal. Aktuální zpravodajství zde chybělo úplně, ale dalo se dohledat alespoň přehledné informace o současných úplných a částečných uzavírkách. Aktuální zpravodajství z hraničních přechodů se pyšnilo datem 1. 12. 2001 a časem 9:00. Byl tu ale odkaz na server wap.radary.cz, o kterém se zímíníme níže.

Oskarovy zprávy za korunku

Ani náš nejmladší operátor neporušil pravidlo a jeho dopravní informace byly z 23. 12. Řidičům s vánoční Oskartou tak byl WAP za korunku slušně řečeno k ničemu. Musím ale podotknout, že Oskar a Eurotel má pravděpodobně stejného externího dodavatele dopravního zpravodajství. Jinými slovy, oba dva operátoři by si měli se svým externím dodavatelem na téma dopravní zpravodajství pohovořit. Kdy jindy by řidiči mohli potřebovat aktuální dopravní informace na WAPu než o Vánocích, kdy vyjíždějí za svými příbuznými.

Radary.cz dopadly nejlépe

Pravděpodobně nejlépe z dopravních informačních služeb na WAPu dopadl server wap.radary.cz, který čerpá pouze z informací od samotných řidičů. Zde se sem tam našly i aktuální informace. I když jejich informační hodnota nebývá obvykle taková jako u dopravního zpravodajství našich operátorů, tak o Vánocích tomu bylo právě naopak.

Podtrženo a sečteno, český WAP v oblasti vánočního dopravního zpravodajství selhal.

 

Diskuze (9) Další článek: WAPu zvoní hrana: budeme u toho?

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Doprava, Informační hodnota, WAP, Zklamání

Určitě si přečtěte