JetSend míří do Windows CE a Palmů

Hewlett-Packard nabídne příští týden ke stažení podporu JetSend pro kapesní počítače s Windows CE.
JetSend míří do Windows CE a Palmů
Od 15. listopadu bude na webu www.jetsend.com zdarma ke stažení podpora standardu JetSend pro kapesní počítače s Windows CE. Počítá se také s podporou Palmů a jiných zařízení s PalmOS, ta by ovšem měla být k dispozici až příští rok na jaře.

Co je to vlastně Jet Send? Jet Send je standardem firmy Hewlett-Packard pro digitální výměnu informací a dokumentů mezi různými zařízeními. Je to obecná platforma, nezávislá na síťovém protokolu a použitých zařízeních. Její podstatou je výměna dat v takovém tvaru, které nejlépe cílové zařízení využije. Komunikace probíhá tedy tak, že vysílající zařízení nejdříve tomu druhému oznámí, v jakých formátech může dokument vyslat, přijímající zařízení oznámí, který z formátů mu nejvíce vyhovuje, teprve poté se spustí samotná výměna dat. Z barevného digitálního fotoaparátu tak do laserové tiskárny bude putovat úspornější černobílá verze snímku, a do počítače přímo barevná fotka se všemi doplňky. V současnosti je na trhu dostatek zařízení podporujících JetSend. Nové tiskárny od HP LaserJet 4000 podporu JetSendu obsahují, v nabídce je i Digital Sender, jakýsi elektronický fax, posílající data na libovolné zařízení s podporou JetSend. Nyní se tedy JetSend dostává i do kapesních počítačů Budete moci snáze tisknout na JetSend tiskárnách, výměna informací mezi diáři také bude transparentnější. V plánu je dostat JetSend do mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení.

Technologie Jetsend je tu nicméně již poměrně dost dlouho na to, aby se dokázala prosadit. Již před dvěma lety byly k dispozici první produkty a do současné doby JetSend v obecném povědomí moc není. JetSend nemá také moc velkou podporu od jiných firem než HP a hrozí mu osud dobrého zapomenutého standardu.

JetSend pro Windows CE bude zpočátku až do konce února nabízen zdarma, nyní je u něj uvedena cena 9,95 dolarů, nicméně je možné, že bude zdarma i nadále. Nároky na počítač jsou 450 kB na prostor a 4 MB celkové paměti. Na Windows CE se počítá primárně s komunikací přes IrDA.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Obecné povědomí, Libovolné zařízení

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15