JetSend míří do Windows CE a Palmů

Hewlett-Packard nabídne příští týden ke stažení podporu JetSend pro kapesní počítače s Windows CE.
JetSend míří do Windows CE a Palmů
Od 15. listopadu bude na webu www.jetsend.com zdarma ke stažení podpora standardu JetSend pro kapesní počítače s Windows CE. Počítá se také s podporou Palmů a jiných zařízení s PalmOS, ta by ovšem měla být k dispozici až příští rok na jaře.

Co je to vlastně Jet Send? Jet Send je standardem firmy Hewlett-Packard pro digitální výměnu informací a dokumentů mezi různými zařízeními. Je to obecná platforma, nezávislá na síťovém protokolu a použitých zařízeních. Její podstatou je výměna dat v takovém tvaru, které nejlépe cílové zařízení využije. Komunikace probíhá tedy tak, že vysílající zařízení nejdříve tomu druhému oznámí, v jakých formátech může dokument vyslat, přijímající zařízení oznámí, který z formátů mu nejvíce vyhovuje, teprve poté se spustí samotná výměna dat. Z barevného digitálního fotoaparátu tak do laserové tiskárny bude putovat úspornější černobílá verze snímku, a do počítače přímo barevná fotka se všemi doplňky. V současnosti je na trhu dostatek zařízení podporujících JetSend. Nové tiskárny od HP LaserJet 4000 podporu JetSendu obsahují, v nabídce je i Digital Sender, jakýsi elektronický fax, posílající data na libovolné zařízení s podporou JetSend. Nyní se tedy JetSend dostává i do kapesních počítačů Budete moci snáze tisknout na JetSend tiskárnách, výměna informací mezi diáři také bude transparentnější. V plánu je dostat JetSend do mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení.

Technologie Jetsend je tu nicméně již poměrně dost dlouho na to, aby se dokázala prosadit. Již před dvěma lety byly k dispozici první produkty a do současné doby JetSend v obecném povědomí moc není. JetSend nemá také moc velkou podporu od jiných firem než HP a hrozí mu osud dobrého zapomenutého standardu.

JetSend pro Windows CE bude zpočátku až do konce února nabízen zdarma, nyní je u něj uvedena cena 9,95 dolarů, nicméně je možné, že bude zdarma i nadále. Nároky na počítač jsou 450 kB na prostor a 4 MB celkové paměti. Na Windows CE se počítá primárně s komunikací přes IrDA.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Libovolné zařízení, Obecné povědomí

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2