Jít fotit, nebo zůstat doma? Aplikace GoodLight.One je první předpověď počasí pro fotografy

Za aplikací GoodLight.One stojí český vývojář Michal Kůs a v appstorech nenajdete žádnou podobnou. Její smysl je jednoduchý. Hned po spuštění vám indexem poví, jestli se daný žánr vyplatí jít fotit, nebo máte raději zůstat doma.

Dobré světlo můžete buď ulovit, nebo si ho naplánovat. S tím prvním vám stejnojmenná aplikace nepomůže, v tom druhém již ano, čímž dokáže ušetřit množství času. Sama zjistí aktuální předpověď počasí, vypočte polohu slunce i měsíce během celého dne, časy zlaté a modré hodiny a pomocí metod strojového učení vyhodnotí, jaké budou světelné a povětrnostní podmínky během celého dne.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
GoodLight.One je jediná předpověď počasí pro fotografy. A je jedno, jestli jde o profesionály se zrcadlovkami nebo amatéry s mobilem. Informace umí zobrazit i na Apple Watch.

Vy si jen vyberete žánr (architektura, portrét, krajina, východ a západ slunce, makro, noční krajina, astrofotografie, měsíc, měsíční krajina), který chcete fotit a aplikace vám pomocí indexů (od 0 do 10) ukáže, kdy můžete očekávat nejlepší podmínky. Hodinové předpovědi lze zobrazit pro libovolné místo na světě.

Data aplikace získává z norských serverů Yr.no a DarkSky.net. Titul je česky, zaujme i podporou Apple Watch, nechybí tmavý režim, zkratky Siri, widgety do Oznamovacího centra a Hlídací pes. Ten vás upozorní, jakmile bude mít zvolený index zvolenou hodnotu. Vy už jen vezmete fotoaparát a vyrazíte do terénu.

Diskuze (5) Další článek: Týden Živě: Holé zadky na Seznamu, falešné samošky a další události

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Apple Watch, Mobilní fotografie, Fotomobily, Počasí, Index, Předpověď, App Store, Krajina, Fotograf, Astrofotografie, Předpověď počasí, Západ slunce


Určitě si přečtěte