Jornada 540: O 60 tisíc barev bledší

Hewlett-Packard musel přiznat nepříjemný fakt. Kvůli chybě v návrhu zobrazuje jeho nová Jornada 540 nejvýše 4096 barev.
Hewlett-Packard musel přiznat nepříjemný fakt. Kvůli chybě v návrhu zobrazuje jeho nová Jornada 540 nejvýše 4096 barev. Jornada 540 je členem rodiny Pocket PC. HP tento model uvedl současně s oficiálním datem uvedení Pocket PC. Bohužel kvůli jednomu čipu, přes který proudí data, jsou obrazovková data pouze 12bitová místo původně zamýšlených 16 bitů. Zařízení tak místo plánovaných 65535 barev zobrazuje jen 4096.

Na první pohled drastické omezení není v praxi zase tak viditelné. Jen malé množství současných aplikací pro Pocket PC využívá plně celou barevnou paletu. V podstatě jen při prohlížení obrázků a internetových stránek bude možné pozorovat nějaké mírné barevné omezení. Přehrávání videa je zatím pouze v plenkách a vůbec se nepoužívá. Větším problémem je, že velká část reklamní kampaně okolo nové Jornady byla postavena právě na bohaté nabídce barev. Protože se jedná o hardwarový problém, nelze to řešit upgradem systému, obrazovka i operační systém podporu barev mají, chyba je jen v tom malém čipu. Pocket PC ostatních výrobců jsou podle všeho v pořádku.

Hewlett-Packard zatím zveřejnil omluvnou stránku, o případné výměně strojů nebo snížení cen těch neprodaných na ní není zatím žádná zmínka. Pro Jornadu 540 to bude z velké části psychologická nevýhoda, při praktickém denním používání si rozdílu v počtu barev s největší pravděpodobností ani nevšimnete.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Tisíc

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15