Jornada 540: O 60 tisíc barev bledší

Hewlett-Packard musel přiznat nepříjemný fakt. Kvůli chybě v návrhu zobrazuje jeho nová Jornada 540 nejvýše 4096 barev.
Jornada 540: O 60 tisíc barev bledší
Hewlett-Packard musel přiznat nepříjemný fakt. Kvůli chybě v návrhu zobrazuje jeho nová Jornada 540 nejvýše 4096 barev. Jornada 540 je členem rodiny Pocket PC. HP tento model uvedl současně s oficiálním datem uvedení Pocket PC. Bohužel kvůli jednomu čipu, přes který proudí data, jsou obrazovková data pouze 12bitová místo původně zamýšlených 16 bitů. Zařízení tak místo plánovaných 65535 barev zobrazuje jen 4096.

Na první pohled drastické omezení není v praxi zase tak viditelné. Jen malé množství současných aplikací pro Pocket PC využívá plně celou barevnou paletu. V podstatě jen při prohlížení obrázků a internetových stránek bude možné pozorovat nějaké mírné barevné omezení. Přehrávání videa je zatím pouze v plenkách a vůbec se nepoužívá. Větším problémem je, že velká část reklamní kampaně okolo nové Jornady byla postavena právě na bohaté nabídce barev. Protože se jedná o hardwarový problém, nelze to řešit upgradem systému, obrazovka i operační systém podporu barev mají, chyba je jen v tom malém čipu. Pocket PC ostatních výrobců jsou podle všeho v pořádku.

Hewlett-Packard zatím zveřejnil omluvnou stránku, o případné výměně strojů nebo snížení cen těch neprodaných na ní není zatím žádná zmínka. Pro Jornadu 540 to bude z velké části psychologická nevýhoda, při praktickém denním používání si rozdílu v počtu barev s největší pravděpodobností ani nevšimnete.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení