Jsme o krok blíže! ČTÚ před aukcí tvrdě obhajuje podporu 4. operátora

Jsme o krok blíže! ČTÚ před aukcí tvrdě obhajuje podporu 4. operátora

Na ČTÚ za sebou mají perný měsíc. Tolik času měli na vypořádání připomínek k podmínkám „aukce 5G frekvencí“. Ozvalo se 16 subjektů – mezi nimi stávající operátoři, asociace virtuálů, zájemci o post 4. operátora, dvě ministerstva a další. Celkem přišlo téměř 250 výhrad, většinu z nich úřad zamítl, připustil spíše záležitosti technického rázu.

Podmínky pro vstup 4. operátora jsou po připomínkovém kole ještě o fous lepší. Povede se to konečně? Samotná dražební fáze má proběhnout zkraje příštího roku, výsledek bychom měli znát někdy na jaře 2020.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (18) Další článek: Garmin Fēnix 6: Sportovní legenda má solární panel a výdrž až neuvěřitelné 4 měsíce!

Témata článku: Video, Operátoři, Týden mobilně, Aukce, 5G, Čtvrtý operátor, ČTÚ, Podpora, Vypořádání, Krok, TV +, Podmínka, Vypořádání připomínek, Pře, Operátor


Určitě si přečtěte