Jsou hasiči Eurotelem klamáni?

Chcete mobilní telefon Alcatel OT 303 nebo Ericsson A2628s společně s aktivací u Eurotelu za necelou pětistovku? Pokud ano, musíte splnit jednu podmínku...
Jsou hasiči Eurotelem klamáni?

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska připravilo pro své členy akci, ve které mají možnost získat mobilní telefon od společnosti Eurotel za speciální dotované ceny. Účelem této akce má být snaha umožnit členům tohoto sdružení levný přístup k mobilnímu telefonu a současně umožnit výrazně levnější komunikaci, než tomu bylo doposud. Jaké jsou tedy ty „výhody“?

Od Eurotelu? Ale kdepak!

Podle průvodního dopisu, který se snaží o „pomoc v záplavě nabídek jednotlivých operátorů“, byly nezávislými odborníky vybrány dva mobilní telefony jako nejvýhodnější – Alcatel OT303 a Ericsson A2628s. Každý z těchto dvou telefonů v této akci vyjde na 459 korun včetně aktivace tarifního programu společnosti Eurotel. Pro lepší přehled o tom, kolik lze ušetřit, uvádí průvodní dopis tuto tabulku pro Alcatel:

Aktivace

Telefon

Cena celkem

Proděláváte

Eurotel nedotovaný

1 675 Kč

4 995 Kč

6 670 Kč

6 174 Kč

Eurotel sada Go

   

4 495 Kč

3 999 Kč

Eurotel dotovaný

3 864 Kč

1 Kč

3 865 Kč

3 369 Kč

Paegas nedotovaný

0 Kč

4 879 Kč

4 879 Kč

4 383 Kč

Paegas dotovaný

3 675 Kč

1 Kč

3 676 Kč

3 180 Kč

Cena pro Vás

495 Kč

1 Kč

496 Kč

0 Kč

Pod touto tabulkou můžeme číst: „při aktivaci je třeba si zvolit program služeb. Nejvýhodnějším je program Relax, kde za 195 korun máte 30 minut volání a 30 textových zpráv zdarma. Poprvé je tak volání levnější než z pevné linky!“. A pro dokreslení věrohodnosti tohoto tvrzení následuje další úžasná tabulka:

Služba

Měsíční paušál

Cena za 30 min. hovoru

Cena za 30 SMS zpráv

Celkem měsíčně

Proděláte nejméně

Pevná linka

192 Kč

24 až 282 Kč

Nelze posílat

216 až 474 Kč

21 Kč

ET RELAX

195 Kč

0 Kč

0 Kč

195 Kč

0 Kč

Jsou hasiči uváděni v omyl?

V samotném průvodním dopisu narazíme ještě na několik sporných míst, kde jsou zatajovány (či spíše nejsou vůbec uvedeny) důležité skutečnosti. Nejinak je tomu i na barevném reklamním letáku, který se nepravdami jenom hemží. Jak jinak si můžeme vysvětlit fakt, že nikde není uvedeno, že argumentovaná cena 195 Kč měsíčně u tarifu Eurotel Relax je bez daně z přidané hodnoty? Jak jinak lze vysvětlit informaci, že pouze Eurotel podporuje nejvěrnější přenos zvuku, když tuto technologii již ve svých sítích používají i ostatní mobilní operátoři? Proč je proklamovaná výhodnost právě tohoto tarifu srovnávána s konkurenčními předplacenými kartami a ne se srovnatelnými tarifními programy? Zajímavostí největší je také skutečnost, že celou akci zajišťuje neznámá společnost sídlící v Českých Budějovicích, která se – podle obchodního rejstříku – zabývá koupí zboží za účelem jeho dalšího prodeje.

Nejzajímavější informaci jsem si však nechal na závěr: přestože je v průvodním dopise několikrát zmiňována společnost Eurotel jako jeden z organizátorů akce, podle Eurotelu žádnou akci se Sdružení hasičů již alespoň rok nepořádali a také pořádat neplánují.

Co si tedy o celé akci myslíte vy?

 

Diskuze (15) Další článek: Pro podniky a firmy: je to mobil, není to mobil?

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Srovnatelný tarif, Euro

Určitě si přečtěte