Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Po zkušenostech z loňských vánočních svátků a Silvestra se mobilní operátoři snažili navýšit kapacitu svých sítí pro očekávané zvýšení množství hovorů a poslaných textových zpráv. Spadnou v kritických okamžicích mobilní sítě či nikoliv?
Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Všichni mobilní operátoři během celého tohoto roku průběžně zvyšovali kapacitu svých sítí, a to ne proto, že by čekali nápor svých uživatelů na Vánoce a Silvestra, ale proto, že za tento rok přibylo více než 2,5 milionů uživatelů. Navíc některé kritické lokality, zejména středy velkých měst (Praha, Brno), byly posíleny již loni a předloni v době předvánoční. I přesto se samozřejmě může stát, že se nedovoláte, vaše textovka nebude chtít odejít, případně dojde se zpožděním.

Kritickým okamžikem bude Štědrý večer, tedy zítřek zhruba od šesté hodině večerní do půlnoci, kdy budou obdarování dychtivě aktivovat svoje předplacené karty, nabíjet kredity a všichni noví i stávající majitelé mobilů si budou vzájemně volat a posílat textové zprávy. Dalším kritickým okamžikem bude Nový rok od odbití půlnoci do nějaké druhé třetí hodiny ranní; největší nápor bude však těsně po půlnoci. V té době budou "létat" vzduchem zejména textové zprávy přející adresátům hodně štěstí a zdraví do dalšího roku.

Operátoři kromě navýšení kapacity zejména ve velkým městech mají také v pohotovosti týmy techniků, kteří jsou připraveni zasáhnout v případě problémů, rovněž budou fungovat infolinky. Je tedy jasné, že mnoho zaměstnanců operátorů stráví svátky v práci; nedá se ale nic dělat, operátoři musí zajistit hladký průběh obou kritických okamžiků. Proto buďte na Vánoce a Silvestra tolerantní, když budou sítě přetížené, operátoři totiž dělají, co mohou.

Otázka do diskuse: Myslíte si, že mobilní sítě zvládnou svátky a Silvestra bez problémů?

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Mobilní sítě, Vánoce

46 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vena71 1. 1. 2002 12:45:18
    I TEN CO MACHRUJE ŽE MÁ NEJKVALITNĚJŠÍ SÍT LEHL A JEŠTĚ RÁNO MI CHODILY...
  • LordZ 31. 12. 2001 12:16:05
    Myslim ze to Oskar zase nevychytal u nas je uz sit dole...
  • pepik 31. 12. 2001 11:13:25
    Myslím,že to dopadne u všech třech stejně.Položí se všichni akorát bude...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení