Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Po zkušenostech z loňských vánočních svátků a Silvestra se mobilní operátoři snažili navýšit kapacitu svých sítí pro očekávané zvýšení množství hovorů a poslaných textových zpráv. Spadnou v kritických okamžicích mobilní sítě či nikoliv?
Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Všichni mobilní operátoři během celého tohoto roku průběžně zvyšovali kapacitu svých sítí, a to ne proto, že by čekali nápor svých uživatelů na Vánoce a Silvestra, ale proto, že za tento rok přibylo více než 2,5 milionů uživatelů. Navíc některé kritické lokality, zejména středy velkých měst (Praha, Brno), byly posíleny již loni a předloni v době předvánoční. I přesto se samozřejmě může stát, že se nedovoláte, vaše textovka nebude chtít odejít, případně dojde se zpožděním.

Kritickým okamžikem bude Štědrý večer, tedy zítřek zhruba od šesté hodině večerní do půlnoci, kdy budou obdarování dychtivě aktivovat svoje předplacené karty, nabíjet kredity a všichni noví i stávající majitelé mobilů si budou vzájemně volat a posílat textové zprávy. Dalším kritickým okamžikem bude Nový rok od odbití půlnoci do nějaké druhé třetí hodiny ranní; největší nápor bude však těsně po půlnoci. V té době budou "létat" vzduchem zejména textové zprávy přející adresátům hodně štěstí a zdraví do dalšího roku.

Operátoři kromě navýšení kapacity zejména ve velkým městech mají také v pohotovosti týmy techniků, kteří jsou připraveni zasáhnout v případě problémů, rovněž budou fungovat infolinky. Je tedy jasné, že mnoho zaměstnanců operátorů stráví svátky v práci; nedá se ale nic dělat, operátoři musí zajistit hladký průběh obou kritických okamžiků. Proto buďte na Vánoce a Silvestra tolerantní, když budou sítě přetížené, operátoři totiž dělají, co mohou.

Otázka do diskuse: Myslíte si, že mobilní sítě zvládnou svátky a Silvestra bez problémů?

 

Diskuze (46) Další článek: Ceny Twistů na leden: velké zdražení všech sad

Témata článku: Operátoři, O2, Vodafone, T-Mobile, Mobilní sítě, Vánoční nabídka, Hladký průběh, Mobil

Určitě si přečtěte