Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Po zkušenostech z loňských vánočních svátků a Silvestra se mobilní operátoři snažili navýšit kapacitu svých sítí pro očekávané zvýšení množství hovorů a poslaných textových zpráv. Spadnou v kritických okamžicích mobilní sítě či nikoliv?
Jsou připraveny české mobilní sítě na Vánoce a Silvestr?

Všichni mobilní operátoři během celého tohoto roku průběžně zvyšovali kapacitu svých sítí, a to ne proto, že by čekali nápor svých uživatelů na Vánoce a Silvestra, ale proto, že za tento rok přibylo více než 2,5 milionů uživatelů. Navíc některé kritické lokality, zejména středy velkých měst (Praha, Brno), byly posíleny již loni a předloni v době předvánoční. I přesto se samozřejmě může stát, že se nedovoláte, vaše textovka nebude chtít odejít, případně dojde se zpožděním.

Kritickým okamžikem bude Štědrý večer, tedy zítřek zhruba od šesté hodině večerní do půlnoci, kdy budou obdarování dychtivě aktivovat svoje předplacené karty, nabíjet kredity a všichni noví i stávající majitelé mobilů si budou vzájemně volat a posílat textové zprávy. Dalším kritickým okamžikem bude Nový rok od odbití půlnoci do nějaké druhé třetí hodiny ranní; největší nápor bude však těsně po půlnoci. V té době budou "létat" vzduchem zejména textové zprávy přející adresátům hodně štěstí a zdraví do dalšího roku.

Operátoři kromě navýšení kapacity zejména ve velkým městech mají také v pohotovosti týmy techniků, kteří jsou připraveni zasáhnout v případě problémů, rovněž budou fungovat infolinky. Je tedy jasné, že mnoho zaměstnanců operátorů stráví svátky v práci; nedá se ale nic dělat, operátoři musí zajistit hladký průběh obou kritických okamžiků. Proto buďte na Vánoce a Silvestra tolerantní, když budou sítě přetížené, operátoři totiž dělají, co mohou.

Otázka do diskuse: Myslíte si, že mobilní sítě zvládnou svátky a Silvestra bez problémů?

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Vánoce, Mobilní sítě, Mobil

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81