K čemu náramek, když základní funkce zvládne i prsten. Tento změří tep i kvalitu spánku

Fitness náramků a chytrých hodinek je na trhu celá řada, ale Motiv tento obor elektronických zařízení posunul opět o něco dál. Vše potřebné ke sledování denních aktivit totiž vtěsnal do prstenu.

Motiv Ring je chytrý prsten, který se připojí k telefonu pomocí Bluetooth a posílá do něj zjištěná data ze senzorů. V telefonu pak můžete všechna změřená data analyzovat a porovnávat. Autorům se do prstenu podařilo vedle bezdrátového modulu dostat měřič tepu, tříosý akcelerometr a Li-Ion akumulátor.

Zařízení se nabíjí pomocí USB a vydrží několik dní – ačkoli je akumulátor malý, čidla mají jen minimální spotřebu. Energeticky náročnější notifikace či vibrační upozorňování prsten neumí. Co ale umí, to je měření nachozených kroků, vývoj tepové frekvence a průběh spánku.

Výrobce se chlubí přesností senzorů. Srdeční tep prsten dokáže změřit z prstu s maximální odchylkou 5 %. Velmi přesné je údajně i měření kroků a spánku na základě dat z akcelerometru. Motiv Ring lze zakoupit na oficiálních stránkách, kde vás vyjde na cca 200 eur.

Diskuze (11) Další článek: Samsung vyvinul vlastní výkonnou grafiku a zřejmě chystá herní smartphone

Témata článku: Příslušenství, Nositelnosti, Bluetooth, Gadget, Wearables, Chytré věci, Akumulátor, Vibrační upozorňování, Senzor, Akcelerometr, Bezdrátový modul, Tříosý akcelerometr, Spánek, Elektronické zařízení, Kvalita spánku, Náramek, Základní funkce, USB, Chytrý prsten, Denní aktivita, Srdeční tep, Chytré hodinky, Malé čidlo, Nachozených krok, Celá řada


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 35

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 10