K platformě Mobilní rozhlas se přidaly další desítky obcí a 100 tisíc uživatelů

K platformě Mobilní rozhlas se přidaly další desítky obcí a 100 tisíc uživatelů

Aplikace Mobilní rozhlas má za sebou další úspěšný rok svého fungování. Podle údajů z tiskové zprávy se do platformy chytré komunikace obcí se svými obyvateli zapojilo v roce 2019 celkem 171 měst, městysů a obcí všech velikostí. Patří mezi ně například Brno-Královo Pole, Moravská Ostrava, Most, Litoměřice, Praha 7, Praha 15 nebo Přerov. Na Slovensku služba funguje například v Topoľčanech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace umožňuje mimo jiné občanům hlásit svým obecním samosprávám nejrůznější závady nebo události (Zdroj: Mobilní rozhlas)

Do systému se loni zaregistrovalo okolo 100 tisíc nových uživatelů a celkem už databáze eviduje 300 tisíc lidí. Potenciální zásah je nicméně až 2,3 milionu obyvatel, takže možnost pro nárůst počtu uživatelů zde stále je. Systém loni rozeslal o 250 % zpráv více než v roce 2018, zhruba 40 % jich odešlo ve formě SMS, zbytek činily e-maily nebo notifikace do aplikace. Nejčastěji obce rozesílaly pozvánky na kulturní nebo společenské akce, informovaly o přerušení dodávek vody nebo energií, nebo hlásily zaběhnutá zvířata.

Mobilní rozhlas je projektem brněnské vývojářské firmy Neogenia a v podobě aplikace (zdarma pro Android a iOS) existuje od roku 2016. Jedná se o moderní nástroj komunikace obcí se svými občany prostřednictvím mobilních zařízení. Slouží převážně k varování před povodněmi, požáry a jinými krizovými situacemi, obce ale prostřednictvím platformy mohou komunikovat i nejrůznější další témata netísňového typu.

Diskuze (1) Další článek: I/O 2020: Google oznámil, kdy představí Android 11

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, SMS, Chytrá města, Most, Přerov, Obec, Platforma, Rozhlas, Litoměřice, Uživatelé, Neogenia, Praha


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130