K rozmazanému pozadí už nepotřebujete duální fotoaparát. Instagram to udělá za vás

K rozmazanému pozadí už nepotřebujete duální fotoaparát. Instagram to udělá za vás

Instagram je sociální síť, která pečlivě sleduje trendy v mobilní fotografii. Zde právě vládne efekt „bokeh“, tedy rozmazání pozadí za objektem, který je hlavním prvkem snímku. Nejsnadnější cestu k takovým fotkám mají majitelé smartphonů s duálním fotoaparátem, některé mobily ale rozmazání dobře zvládají i s jednou čočkou za pomoci softwaru.

A tak si zřejmě v Instagramu řekli, proč by tuto funkci nenabídli uživatelům přímo v aplikaci. Zatím ovšem nejde o univerzální řešení pro všechny smartphony, ale pouze pro většinu iPhonů (SE, 6s, 6s+, 7, 7+, 8, 8+, X) a několik vybraných modelů s Androidem (např. Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+, Google Pixel 2, Pixel 2 XL), které mimochodem zrovna umí bokeh tvořit přímo ve fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek

Kde v aplikaci zjistíte, zda jste zrovna majitelem podporovaného zařízení?Od verze Instagramu 39.0 vám do hlavní nabídky režimů vedle Normálního, Boomerangu, Superzoomu a dalších přibude položka Focus. Po vybrání bude aplikace reagovat na obličeje, které ponechá ostré a pozadí za nimi rozostří. Funguje i pro více hlav na přední i zadní kameře telefonu.

Před Vánoci přidal Instagram novou funkci Archív příběhů:

Diskuze (6) Další článek: Ředitel SazkaMobilu: „Věřím spíš na jednání s operátorem, než na zázračnou regulaci“

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Mobilní fotografie, Duální fotoaparát, Sociální sítě, Fotoaparát, Instagram, Bokeh, Hlavní nabídka, Univerzální řešení, Normální, Aplikace, INS, Sociální síť, Přední kamera, Boomerang, Vybraný model, Rozmazání, Focus, Podporované zařízení, Hlavní prvek, Pozadí, Nová funkce


Určitě si přečtěte