KaiOS je třetí nejrozšířenější mobilní systém. Běží už na 100 milionech telefonů

To, co se nepodařilo platformám Bada, Firefox OS, Sailfish OS, Tizen a co v podobě Windows Mobile zařízl sám Microsoft, nyní dokázal KaiOS. Stal se třetí nejrozšířenější platformou pro mobily, ačkoli v jeho případě nikoli pro ty úplně chytré.

KaiOS se naopak se snaží jednoduché, většinou tlačítkové telefony povýšit na trochu chytřejší zařízení a umožnit jim alespoň základní synchronizaci a připojení na některé online služby. V současnosti na KaiOS běží už na 100 milionů telefonů ve 100 zemích světa.

Klepněte pro větší obrázek
Predikce prodeje „chytrých tlačítkových telefonů“ s KaiOS a jejich podíl na celkové distribuci tlačítkových telefonů (Zdroj: Counterpoint Research)

Hongkongská společnost KaiOS Technologies stojící za vývojem systému oznámila, že získala dalších 50 milionů amerických dolarů na investice do rozvoje platformy. Peníze poskytne fond Cathay Innovation.

Mezi akcionáře KaiOS Technologies patří mimo jiné společnost TCL vyrábějící mnoho levných tlačítkových telefonů, a také Google, jenž prostřednictvím této platformy dokáže nabídnout své služby i mimo majoritní chytré platformy Android a iOS.

Jak funguje operační systém KaiOS:

Diskuze (17) Další článek: Samsung obnovil licenční dohodu s Googlem a vyzdvihuje úzkou spolupráci

Témata článku: Android, Byznys, Statistika, Tizen, Mobilní platformy, Operační systémy, Telefony, KaiOS, TCL, Bada, Systém, Sailfish OS, Platforma, Firefox OS, Counterpoint Research, Mobilní systém, Telefon, Milión telefonů


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

Nový Honor 20 a Honor 20 Pro: skvělé telefony zraněné politikou

** Honor 20 a 20 Pro míří na vyšší střední třídu telefonů ** Zaujmou hlavně dírkou v displeji a čtyřmi fotoaparáty na zadní straně ** Uvedení následuje těsně po agresivním kroku USA, ohrožujícím celou budoucnost Huawei a Honoru

Tomáš Holčík, Filip Kůžel | 85

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18