Kaleidoskop zajímavostí ze světa

Připravili jsme pro vás zajímavý přehled krátkých zpráv z celého světa. Víte, zda může váš mobil ovládat i váš soused? Proč se FIFA obrátila na síť Orange? Proč si Pepsi nedokáže vynachválit textové zprávy?
Kaleidoskop zajímavostí ze světa

Pepsi si hraje s textovkami v Austrálii

Pepsi si pro svou reklamní kampaň "We'll Take You There", která probíhá v Austrálii, vybrala jako komunikační kanál SMS zprávy. Australané odesílají speciální kódy, které naleznou na plechovce nápoje spolu se svými osobními údaji a e-mailovou adresou. V případě zaslání chybného kódu obdrží obratem požadavek na vložení kódu korektního. Textovky jsou zasílány během padesáti sekundové reklamy v televizi mezi programy a světe div se, i tak málo času stačí na to, aby dorazilo v průměru šest a půl tisíce textovek. Pepsi si experiment s textovkami nemůže vynachválit.

Sportovní hry míří do mobilů

Uživatelé sítě Orange v Anglii, Francii, Belgii, Dánsku, Nizozemí a Švýcarsku budou moci od léta tohoto roku hrát ve svých mobilních telefonech sportovní hry z produkce Electronic Arts. Společnost je známá především svými počítačovými gameskamy ze série FIFA. Hry se budou hrát přes SMS nebo WAP a slíbená je i podpora barevného WAPu.  

Skladatelé utekli k mobilnímu telefonu

Skladatelé klasické hudby - Angličan Simon Turner a textař Marcus Moore upustili od klasické hudby reprodukované konvenčním hudebním tělesem. Zaměřili se na hudbu, kterou bude hrát třicet mobilních telefonů. Své mobilní hudební těleso vtipně pojmenovali Cheltenham SIM-phone-ya. Přestože hudba bude obsahovat spoustu vtipných částí, nejedná se o žádného drobečka. Kompozice s názvem New Ring Cycle bude mít tři dějství - první bude pojednávat o historii a vzniku mobilního telefonu a poslední dějství bude jeho oslavou. Premiéra představení je plánována na hudební festival v Cheltenhamu, který se koná v červenci. 

Nový způsob hlasového vytáčení

Dnes je běžné používat v telefonech hlasové vytáčení, avšak musíme telefon nejdříve naučit požadovaná slova a hesla. To by měl odbourat nový systém hlasového vytáčení firmy Advanced Recognition Technologies (ART), který nabízí zcela nezávislé rozpoznávání řeči. Telefon nemusíte nic učit, je řeknete: "Zavolej Karla Nováka do kanceláře" nebo "Karel Novák kancelář" v obou případech to bude mít stejný účinek. Můžete vytočit kohokoli z vašeho seznamu. Telefon nebude závislý na určité jedné osobě, ale bude ho moci hlasově ovládat kdokoli. Nový systém rozpoznávání řeči se nazývá The smART speak XG.

Diskuze (5) Další článek: Tuning mobilu Nokia 6510

Témata článku: Ostatní, Marcus, Zajímavost, Pepsi, Svět


Určitě si přečtěte