Kam s mobilem při jízdě na kole?

Občas k nám do redakce přijde vzkaz od čtenářů s nějakým zajímavým nápadem. Nedávno opět přišel jeden takový a nápad se nám zalíbil natolik, že jsme se jej rozhodli jej uveřejnit. Pokud patříte mezi cykloturisty, určitě naše rozhodnutí uvítáte.
Kam s mobilem při jízdě na kole?

Autor: Jana Krejčí 

Na výlety s mobilem

Ráda a hodně jezdím na kole a mobil vždy samozřejmě beru s sebou. V taškách na nosiči nebývá zvonění slyšet a vypadení telefonu z kapsy jsem nechtěla riskovat. Jako elegantní řešení se mi jevilo umístit jej přímo na řidítka, samozřejmě s příslušným zabezpečením proti otřesům a nepřízni počasí.

Protože na mých řidítkách už nebylo místo na podobnou vymoženost, koupila jsem si jednoho dne nástavce, tzv. rohy a jejich konce jsem spojila plastovou trubkou. Náhodou jsem měla vhodnou trubku doma, tak stačilo jen oba konce nad svíčkou ohnout a napasovat do dutých rohů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tak vypadá vynález v praxi

Držák na mobil představuje obyčejná krabička s víčkem, jaká se používá do mikrovlnky či do mrazáku, zakoupená v domácích potřebách. Její víčko, pro jistotu zpevněné plastovou destičkou je připojeno k trubce kovovou úchytkou. Samotný mobil přidržují dvě sešité gumičky a aby můj mobilní miláček určitě nevypadl, přiklopím jej vlastní krabičkou, která s víčkem tvoří odolný kryt. Průsvitnost mi umožňuje včas zahlédnout, že se na displeji něco děje.

Použití trubky mi dovoluje mobil naklápět podle vlastní potřeby a aby mu tam nebylo smutno, podobným způsobem jsem vytvořila držáček pro malé kapesní rádio s výsuvnou anténou. A hurá na výlet!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konkurence od Siemensu zvládá navíc funkce cyklopočítače

Vím sice, že se vyrábí Siemens M65, ke kterému se dodává i originální příslušenství na kolo, ale je to, pokud vím, jediný exemplář. Měla jsem zpočátku obavy z otřesů, ale proti nim je telefon dostatečně chráněn centimetr silným molitanem. Při silné průtrži mračen celou krabičku s mobilem jednoduše zabalím do igelitového sáčku, rádio taktéž.

Dobrých nápadů není nikdy dost

Pokud patříte mezi podobné kutily jako naše čtenářka Jana, můžete nám poslat své nápady do redakce. Budou-li originální, rádi je uveřejníme a mohou tak sloužit jako inspirace ostatním čtenářům.

Diskuze (116) Další článek: Můj mobil: Siemens CX65

Témata článku: Ostatní, Siemens M65, Mobil, Odolný kryt

Určitě si přečtěte