Kamikaze 2: The Way of Samurai

Z chudého rolníka uznávaným samurajem. Ze skvělé hry ještě lepší hrou. (test javové hry)

Dvojka v názvu dnes recenzovaného titulu napoví hodně ještě předtím, než si jej poprvé zahrajete. Pokračování na platformě mobilních telefonů ještě stále není tak častá záležitost, takže to většinou může znamenat pouze dvě věci; buď byl první díl série skvěle hratelný a u hráčů oblíbený, nebo byla prodejnost natolik vysoká (zpravidla díky lákavé značce či žánru), že se vydavateli vyplatí zkusit štěstí i podruhé.

Kamikaze 2: The Way of Samurai je typickým případem první varianty – předchozí díl s podtitulem The God´s Wind vstupoval svého času na trh jako neznámé RPG, které bez výraznější marketingové podpory či známé značky sázelo spíše na kvality hry samotné. A nutno podotknout, že autoři udělali dobře. Kamikaze zaútočilo na mobilní telefony nažhavených hráčů v nejvhodnější možnou chvíli, a to navíc s hratelností, kterou by ostatní mobilní RPG mohla jen tiše závidět.

Z rolníka samurajem

Pokud si ještě dobře pamatujete, hlavní roli předchozího dílu hrál obyčejný rolník, žijící ze dne na den v chudobě, bídě, nespravedlnosti a bezpráví. Náš hrdina se však rozhodl změnit svůj nepříznivý osud, vymanit se z problémů a hlavně zatočit s mocnými silami, které po celém kraji šíří bezmoc. Kdo titul před několika měsíci dohrál, ten ví, že putování odhodlaného rolníka skončilo šťastně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cesta byla suchá, míst mokrá… • mnich bez chrámu je jako ryba bez vody

Zlé síly sice byly zneškodněny, avšak přesně v ten moment hra skončila a mnozí z řad hráčů volali po pokračování. To bylo naštěstí ze strany vývojářů vyslyšeno a vyřízeno poměrně rychle. V The Way of Samurai zapomeňte na to, že byste ještě stále ovládali rolníka – jedná se sice toho samého hrdinu, nicméně potrhaný chudinský oděv vystřídalo stylové samurajské kimono. Důvod je jediný; za zásluhy v boji a zničení temných sil byl náš avatar „povýšen“ na samuraje s povolením zabíjet.

Přestože hlavní hrdina toho má za sebou již hodně, čeká ho další dlouhá cesta a především stovky nepřátel, určených výhradně pro čepel jeho samurajského meče. Trochu překvapivě jste zpočátku mezi ostatními absolutně neuznávaní, takže než se vrhnete do boje s opravdovým zlem, budete si muset získat uznání svého okolí.

Ať vám neupadnou prsty!

Kamikaze 2: The Way of Samurai je klasické RPG, ve kterém nejde ani tak o akci a zabíjení nepřátel, jako spíše o tvorbu postavy, sbírání předmětů a odkrývání rozsáhlého příběhu. Flegmatici budou mít tentokrát před ostatními navrch, protože vůbec prvnímu vykonanému souboji s nepřítelem předchází několikahodinové připravování postavy (pilování předem vybraných vlastností, v nichž se budete díky zkušenostem postupně zlepšovat), sbírání předmětů a především putování rozsáhlou krajinou. Kdo čekal hektolitry krve a končetiny létající vzduchem, ten bude muset zkrátka hledat někde jinde. Příběh a s ním spjaté události se rozjíždí neobvykle pomalu a než dojde na první akci, může to trvat neskutečně dlouho. Předem tedy varuji…

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
S grafikou si tvůrci opravdu vyhráli • souboje proti přesile dají zabrat

Pokud se ale už stane, že na nepřítele nevyhnutelně narazíte, nastává problém spojený s přežitím. Protivníci totiž v zásadě vždy útočí v tlupách (narozdíl od vás), takže stačí dvě tři taková setkání a je rázem po srandě. Zpočátku hráči do karet také příliš nenahrává ovládání, které působí na první pohled chaoticky – k tomu, aby vám plně přešlo do rukou, bude zapotřebí několik dlouhých hodin (a to myslím smrtelně vážně). To samé platí i o samotném systému soubojů, který je evidentně nedotažený do konce a pokud se ho nenaučíte ovládat co nejrychleji, budete mít v budoucnu zaděláno na problémy.

Sladkosti pro oči

Co se technické stránky hry týče, tam nemám výraznějších připomínek. Grafika je prostě úžasná; taková infantilně barevná a jedním slovem povedená. Celá hra je plná detailů, což má za následek, že postavičky i prostředí jsou okouzlující a patří ke špičce ve svém žánru. Atmosféru pak už jen skvěle podtrhuje hudební kulisa, jenž se ke hře perfektně hodí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zahrada takřka růžová • práci na poli – ale bitevním

Co však potěší o něco méně, je anglický jazyk přítomný v celé hře – hráči zvyklí na češtinu by tak mohli mít místy vcelku problémy. To samé platí i o kameře, která se občas chová nestabilně a v krizových situacích dokáže nepěkně potrápit. To všechno jsou ale jen drobnosti. Kamikaze 2: The Way of Samurai je ve výsledku perfektní RPG titul, který se skvěle hodí na mrazivé zimní večery.

Koupit hru přes SMS pro ČR

• cena 79 Kč
• napište JAVA MM 1184 a odešlete na číslo 9000679

Koupit hru přes SMS pro SK

• cena 80 Sk
• napište JAVA MM 1184 a odešlete na číslo 7009

Nabídku zajišťuje Redboss, cena je včetně DPH. K ceně je nutné připočítat náklady na stažení prostřednictvím WAPu Za službu pro ČR odpovídá ATS s.r.o. Praha a pro SK Teltex s.r.o. Bratislava

Hru lze spustit na většině telefonů s podporou Javy, seznam podporovaných telefonů najdete zde

V případě jakýchkoliv potíží se stažením či samotnou hrou se prosím obraťte na náš email: helpdesk@redboss.cz, reklamační formulář případně na náš telefon +420724329161, kde Vám ráda pomůže naše spolupracovnice Romana.

Diskuze (1) Další článek: Mitac (Mio) koupil značku Navman

Témata článku: Software pro mobily, Zabíjení, Bezpráví


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14