Každá z nových Nokií ovládá Bluetooth

Během nedávné prezentace novinek společnosti Nokia došlo také na Bluetooth příslušenství. V představené trojici konečně naleznete to, po čem dlouho toužila většina technicky smýšlejících uživatelů mobilů značky Nokia.
Každá z nových Nokií ovládá Bluetooth

Majitelé mobilů značky Nokia byli donedávna po právu naštvaní, neboť výrobce často přehlížel jejich touhy o implementaci technologie Bluetooth ve svých mobilech. A to dokonce i v manažerských modelech, kde by určitě našla své upotřebení. Úterní prezentace však nebyla bohatá jen na nové modely mobilních telefonů, ale také na nové příslušenství využívající technologii Bluetooth. Pojďme si ho postupně představit.

Nokia Wireless Audio Adapter

Největší zájem asi vzbudí malý přídavný modul s názvem Nokia Wireless Audio Adapter, díky němuž budou uživatelé moci využít hlasové služby spojené s technologií Bluetooth. Je třeba zdůraznit, že konkurenční výrobce takový modul nabízí už několik let, pro majitele novějších Nokií s portem Pop-Port bude však tento modul vítanou berličkou. Konečně budou moci používat bezdrátová sluchátka. Vzhledem k absenci jiných než hlasových profilů ale modul nelze použít pro datové spojení s počítačem. Protože Nokia Wireless Audio Adapter podporuje pouze profil headset, nebude jej možné připojit k Bluetooth sadám v automobilech, které vyžadují profil handsfree.

I když Nokia o modulu tvrdí, že je maličký, opak je pravdou, po spojení s mobilem je nepřehlédnutelný. Veškeré ovládací prvky se smrskly na jedno tlačítko a signalizační diodu. Na pultech obchodů se objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 610 Car Kit

Poměrně zajímavým příslušenstvím je Nokia 610 Car Kit, neboli Bluetooth telefon do auta. Skutečně, je to samostatný telefon s vysílací částí, z běžného mobilního telefonu si bere pouze data: např. telefonní seznam. Od konkurenčních výrobků, pokud za ně můžeme považovat běžné instalační handsfree, se liší zejména vtipným použitím displeje, který informuje o volaném, respektive příchozím čísle. 

Ovládání celé sady je rovněž příkladně jednoduché. Na samostatném ovladači naleznete jen čtveřici nejpoužívanějších tlačítek a jeden kruhový ovladač. Ten slouží nejen k regulaci hlasitosti, ale také pro listování v seznamu, který si handsfree dokáže vydolovat z mobilního telefonu. Nokia 610 Car Kit podporuje dva uživatelské profily pro případ, že se za volantem střídá několik lidí. Samozřejmostí je podpora hlasového vytáčení a ovládání mobilu. Do prodeje přijde počátkem roku 2004.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth Headset HS-4w

Sluchátka pracující s technologií Bluetooth se v nabídce Nokie objevily už dříve. Nyní přichází na scénu již třetí v pořadí – model  HS-4w. Podle prvních informací však kromě zajímavého vzhledu nic revolučního nepřináší. V obchodech tuto novinku hledejte až ve druhém čtvrtletí příštího roku.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jakmile budou zveřejněny informace o cenách, budeme vás samozřejmě informovat.

Témata článku: Nokia, Bluetooth, BLU

Určitě si přečtěte

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 50

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

Apple Watch 3 jsou navenek stejné. Červená korunka ale značí schopnost telefonovat

** Chytré hodinky Apple Watch si drží stejný design i ve třetí generaci ** Verze Cellular přidává mobilní hlasovou i datovou konektivitu ** S českými operátory se Apple na jejím prodeji ale zatím nedohodl

12.  9.  2017 | Láska Jan | 9