Každá z nových Nokií ovládá Bluetooth

Během nedávné prezentace novinek společnosti Nokia došlo také na Bluetooth příslušenství. V představené trojici konečně naleznete to, po čem dlouho toužila většina technicky smýšlejících uživatelů mobilů značky Nokia.
Každá z nových Nokií ovládá Bluetooth

Majitelé mobilů značky Nokia byli donedávna po právu naštvaní, neboť výrobce často přehlížel jejich touhy o implementaci technologie Bluetooth ve svých mobilech. A to dokonce i v manažerských modelech, kde by určitě našla své upotřebení. Úterní prezentace však nebyla bohatá jen na nové modely mobilních telefonů, ale také na nové příslušenství využívající technologii Bluetooth. Pojďme si ho postupně představit.

Nokia Wireless Audio Adapter

Největší zájem asi vzbudí malý přídavný modul s názvem Nokia Wireless Audio Adapter, díky němuž budou uživatelé moci využít hlasové služby spojené s technologií Bluetooth. Je třeba zdůraznit, že konkurenční výrobce takový modul nabízí už několik let, pro majitele novějších Nokií s portem Pop-Port bude však tento modul vítanou berličkou. Konečně budou moci používat bezdrátová sluchátka. Vzhledem k absenci jiných než hlasových profilů ale modul nelze použít pro datové spojení s počítačem. Protože Nokia Wireless Audio Adapter podporuje pouze profil headset, nebude jej možné připojit k Bluetooth sadám v automobilech, které vyžadují profil handsfree.

I když Nokia o modulu tvrdí, že je maličký, opak je pravdou, po spojení s mobilem je nepřehlédnutelný. Veškeré ovládací prvky se smrskly na jedno tlačítko a signalizační diodu. Na pultech obchodů se objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 610 Car Kit

Poměrně zajímavým příslušenstvím je Nokia 610 Car Kit, neboli Bluetooth telefon do auta. Skutečně, je to samostatný telefon s vysílací částí, z běžného mobilního telefonu si bere pouze data: např. telefonní seznam. Od konkurenčních výrobků, pokud za ně můžeme považovat běžné instalační handsfree, se liší zejména vtipným použitím displeje, který informuje o volaném, respektive příchozím čísle. 

Ovládání celé sady je rovněž příkladně jednoduché. Na samostatném ovladači naleznete jen čtveřici nejpoužívanějších tlačítek a jeden kruhový ovladač. Ten slouží nejen k regulaci hlasitosti, ale také pro listování v seznamu, který si handsfree dokáže vydolovat z mobilního telefonu. Nokia 610 Car Kit podporuje dva uživatelské profily pro případ, že se za volantem střídá několik lidí. Samozřejmostí je podpora hlasového vytáčení a ovládání mobilu. Do prodeje přijde počátkem roku 2004.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth Headset HS-4w

Sluchátka pracující s technologií Bluetooth se v nabídce Nokie objevily už dříve. Nyní přichází na scénu již třetí v pořadí – model  HS-4w. Podle prvních informací však kromě zajímavého vzhledu nic revolučního nepřináší. V obchodech tuto novinku hledejte až ve druhém čtvrtletí příštího roku.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jakmile budou zveřejněny informace o cenách, budeme vás samozřejmě informovat.

Diskuze (13) Další článek: Telecom aktuálně: nižší zisk i výnosy z hovorů

Témata článku: Nokia, Bluetooth, BLU


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34