Každý čtvrtý smartphone se prodá online. Kdo nemá e-shop, může mít problémy

Každý čtvrtý smartphone se prodá online. Kdo nemá e-shop, může mít problémy

Pro online prodejce smartphonů bude rok 2020 navzdory koronavirové pandemii rokem úspěšným. Celkem 28 % všech globálně prodaných chytrých telefonů má vzejít z internetových obchodů, predikuje společnost Strategy Analytics. Právě pandemie spojená s nejrůznějšími omezeními, sociálním distancováním a dočasným zavíráním kamenných obchodů přispěje k růstu online prodeje meziročně o čtyři procentní body.

Klepněte pro větší obrázek
Svět je v internetových prodejích z našeho pohledu stále poněkud konzervativní. V Česku je podíl smartphonů prodaných online ještě vyšší (Zdroj: Strategy Analytics)

Z tohoto vývoje těží zejména čistě onlinoví prodejci, jako je americký Amazon, indický Flipkart nebo čínský JD.com. Na straně poražených zůstávají čistě kamenné obchody s mobily a elektronikou, kterým klesají výnosy i zisky. Ani mobilní operátoři z pohledu prodaných koncových zařízení v kamenných pobočkách nemůže jásat, většina z nich ale výpadky úspěšně kompenzuje prodeji ve vlastním e-shopu.

Váš názor Další článek: Microsoft Surface Duo je nádherný stroj. Trochu ho kazí výbava a hodně cena

Témata článku: Smartphony, Nákup a ceny, Statistika, Chytrý telefon, E-shop, Strategy Analytics, Prognózy, Česká republika, Prodejce, Pandemie, Elektronika, Prodej, Kamenný obchod