KB uvedla novou verzi aplikace Mobilní banka. Nabízí tmavé schéma a odemykání obličejem

Komerční banka (KB) představila inovovanou verzi svojí aplikace mobilní aplikace Mobilní banka (pro Android, pro iOS). Tentokrát nejde pouze o dílčí aktualizaci, které se v marketech objevují pravidelně, ale o novou verzi s vylepšeným designem i funkcemi.

KB při úpravách své aplikace pro mobilní bankovnictví tentokrát naslouchala klientům, a to nikoli pouze těm vlastním, ale i zákazníkům jiných bank. Z jejich postřehů vyplynulo, že prostředí aplikace je potřeba zjednodušit a zpřehlednit, což se také stalo. Nově je v hlavním menu pouze pět položek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nový modernější design prostředí a užitečné tmavé schéma (Zdroj: KB)

Změnila se také grafika, která je jednodušší a vzdušnější. Celková logika ovládání odpovídá zvyklostem z operačního systému Android. Z něj si aplikace také „vypůjčila“ tmavý režim, který šetří zrak a v případě OLED displejů i baterii. Uživatelům androidů se nabízí ještě jeden zásadní benefit – mohou do aplikace vstupovat odemykáním pomocí skenu obličeje (pouze Android od verze 9.0).

Další funkce nové verze aplikace Mobilní banka:

  • nový maximální denní limit pro platby až do výše 500 000 Kč (stávající max. limit byl 300 000 Kč, nové limity platí i pro iOS);
  • zobrazení PIN k platebním kartám;
  • zobrazení doplňkových služeb k platebním kartám (pojištění ke kartám, asistenční služby atd.);
  • výpisy a daňové potvrzení k účtům a produktům KB a finanční skupiny;
  • přehlednější detaily transakcí;
  • hlavní účet se třemi nejpoužívanějšími funkcemi na jedno ťuknutí (Platba, QR platba, Zaplať mi);
  • opakované zpracování příkazů (při nedostatku peněz bude banka platbu opakovaně zkoušet zaúčtovat i v následujících dvou obchodních dnech)
Diskuze (40) Další článek: Očekávaný Redmi 8 je tady! Do akce jde působivý design se čtyřmi fotoaparáty

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Tmavý režim, Aplikace, Komerční banka, Mobilní bankovnictví, Platba, Verze, Verze aplikace, Mobilní banka, Obličej, Nová verze, Schéma, Odemykání


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 127

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10