KDDI: 12 superJaponců k nezapamatování

Je jich 12, jejich jména jsou skoro stejná a byly představeny všechny naráz. To je nová paleta Japonského operátora KDDi.

V České republice jsme zvyklí, že si operátoři telefony do nabídky zařazují postupně tak, jak nové modely přichází na trh a jak se jim to hodí. Každý měsíc se tak dočkáme 2-3 telefonů, které se v cenících objeví a podobný počet z nich zase zmizí. O novinkách operátor příliš neinformuje, prostě jsou to jen další telefony v nabídce. Zcela jiná situace ale panuje v Japonsku. Zde se často uvádí celá kolekce telefonů najednou a pro operátora je to velká událost. Typickým příkladem je v dnešním článku představená letní kolekce operátora KDDi, který je v Japonsku třetí největší. Máme co závidět?

Klepněte pro větší obrázek 

V nabídce najdeme hned 12 zajímavých telefonů, pravděpodobně nemá smysl popisovat všechny podrobněji, spíše bych se chtěl zaměřit na zajímavosti. Jak známo, v Japonsku jsou mobilní technologie dále než u nás a tomu odpovídají některé funkce jejich telefonů. Například Sharp W62SH (jak dobře zapamatovatelné označení pro Evropana) nabídne třípalcový WVGA displej, na kterém si můžete pustit například film Spiderman2, který naleznete přímo v telefonu.

Pro cestovatele je určeno Sanyo W63SA, které disponuje integrovaným Japonsko-Anglickým slovníkem. U modelu Toshiba Sportio mě velmi překvapily nářky nad nekvalitním displejem s rozlišením pouhých 240 x 320 pixelů. Co dodat? S čím si u nás musíme vystačit prakticky i u nejdražších telefonů (ale je fakt, že i u střední třídy), to je v Japonsku bráno jako velmi slabé. Nechybí ani telefony disponující integrovaným GPS čipem a síťovou kartou Wi-Fi. V Japonsku jsou prostě o kus dále než my a ne všechno, co se tam uchytilo, by se stejně dobře prodávalo i u nás, ale troufám si tvrdit, že například displeje s rozlišením 800 x 480 bychom uměli využít i my.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toshiba Sportio • W62CA • W62H • W62K • W62PT
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
W62T • W63K • W63SA • W64K • W64SA

Zdroj: intomobile.com

Diskuze (11) Další článek: Samsung Omnia v bílém: ještě blíže iPhonu 3G

Témata článku: Celá kolekce, Velká událost

Určitě si přečtěte