Kde hledat manuály k mobilním telefonům

Když koupíte telefon v bazaru nebo na inzerát, dostanete jej většinou bez manuálu. Když budete mít trošku štěstí, stáhnete si jej z Internetu. Kde ale hledat?
Kde hledat manuály k mobilním telefonům
Když koupíte telefon v bazaru nebo na inzerát, dostanete jej většinou bez manuálu. Když však budete mít trošku štěstí, stáhnete si jej z Internetu. Kde ale hledat?

Pokud budete procházet weby jednotlivých výrobců, zjistíte, že manuál najdete jen u těch největších. U značek jako Bosch, Panasonic, Sony nebo Sagem moc neuspějete, někde dokonce stěží najdete informace o jednotlivých mobilních telefonech.

Ještě hůře se hledají manuály v češtině. Oficiálně jsou na jen na webu Ericssonu, Motoroly a Nokie, a to ne všechny modely. Existuje mnoho stránek, které popisují mobily různých výrobců, ale těch, kde lze stáhnout manuál, je méně než šafránu. Podařilo se mi zatím najít pouze jednu, pro telefony Siemens.

Pravděpodobně nejlepší volbou je tento web, kde najdete manuály k opravdu velkému množství mobilů jak v češtině, tak v angličtině. Ani zde však není seznam kompletní – manuály v elektronické podobě ke všem mobilů totiž neexistují.

Pokud se chcete podívat přímo ke zdroji, k výrobcům, zkuste štěstí na těchto webech:

33 komentářů

Nejnovější komentáře

  • JUDr karel ZÍTEK 18. 12. 2014 11:35:34
    Nejen schopen nikde sehnat manuál češtině na mobil LEAGOO I. Mailové...
  • Míla 18. 1. 2014 13:18:23
    Taky bych ten manuál rád sehnal, u telefonu byl v čínštině nebo jaký...
  • Lubomír 23. 10. 2013 18:34:09
    Dobrý den nemohu nikde sehnat manual na telefon lenovo a760 , pomůžemě...

komerční sdělení

Komerční sdělení