Kde hledat manuály k mobilním telefonům

Když koupíte telefon v bazaru nebo na inzerát, dostanete jej většinou bez manuálu. Když budete mít trošku štěstí, stáhnete si jej z Internetu. Kde ale hledat?
Když koupíte telefon v bazaru nebo na inzerát, dostanete jej většinou bez manuálu. Když však budete mít trošku štěstí, stáhnete si jej z Internetu. Kde ale hledat?

Pokud budete procházet weby jednotlivých výrobců, zjistíte, že manuál najdete jen u těch největších. U značek jako Bosch, Panasonic, Sony nebo Sagem moc neuspějete, někde dokonce stěží najdete informace o jednotlivých mobilních telefonech.

Ještě hůře se hledají manuály v češtině. Oficiálně jsou na jen na webu Ericssonu, Motoroly a Nokie, a to ne všechny modely. Existuje mnoho stránek, které popisují mobily různých výrobců, ale těch, kde lze stáhnout manuál, je méně než šafránu. Podařilo se mi zatím najít pouze jednu, pro telefony Siemens.

Pravděpodobně nejlepší volbou je tento web, kde najdete manuály k opravdu velkému množství mobilů jak v češtině, tak v angličtině. Ani zde však není seznam kompletní – manuály v elektronické podobě ke všem mobilů totiž neexistují.

Pokud se chcete podívat přímo ke zdroji, k výrobcům, zkuste štěstí na těchto webech:

Diskuze (33) Další článek: EuroTel má nový web

Témata článku: Manuál, Man, Mobil, Mobilní telefon, Telefon


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15