Kde hledat ve WAPu čerstvé novinky

Wapovat už můžete u všech našich operátorů. WAP není zatím nijak levný, ale pro rychlé nalezení informace postačuje. Přehled nejzajímavějších wapových stránek začínáme obecným zpravodajstvím.
Kde hledat ve WAPu čerstvé novinky

Wapovat už můžete u všech našich operátorů. WAP není zatím nijak levný, ale pro rychlé nalezení informace postačuje. Přehled nejzajímavějších wapových stránek začínáme obecným zpravodajstvím.

Zpravodajství je na Internetu velmi vyhledávanou službou a nejinak je tomu i ve WAPu. Není proto divu, že v průběhu roku přišla se svými WAP verzemi většina významných zpravodajských serverů.

České noviny (wap.ceskenoviny.cz)

Nejobsáhlejší a nejaktuálnější obecné zpravodajství. Přináší zprávy z domova, ze zahraničí a ze sportu, nechybí ani zpravodajství o počasí a z ekonomiky. Službě nelze příliš vytknout, snad jen absence diakritiky může někdy působit na čtenáře zmateně.

iDNES (wap.idnes.cz)

Strukturou se stránky od Českých novin příliš neliší, pouze zprávy z domova a ze zahraničí zde najdete jako jednu rubriku, ostatní jsou zachovány ve stejné podobě. Oproti Českým novinám přináší zprávy z kultury, zajímavosti z celého světa a v rubrice cestování najdete informace, které se vám mohou hodit před odjezdem do zahraničí. Jako nevýhoda se může jevit způsob zobrazování článků. Ty jsou, patrně v zájmu funkčnosti stránek na všech telefonech, děleny na opravdu velmi malé části. Pokud rádi čtete články offline, můžete na to s touto službou rovnou zapomenout – za půlminutový impuls si část článku přečtete dvakrát. Nevýhodou se mi zdá nepřítomnost zpráv o počasí.

Atlas (wap.atlas.cz/zpravy.asp)

Na hlavní stránce najdete vždy poslední tři zprávy z domova, ze společnosti, zahraničí a dvě ze sportu, ke starším se bohužel nedostanete. To je v některých případech nepříjemné - např. každý hokejový zápas je zde brán jako jedna zpráva a z výsledků extraligy tak vidíte pouze poslední dva. Samotné řešení hlavní stránky může být ovšem přínosné. Pokud chcete vědět, co je nového, stačí tuto stránku „stáhnout“ – titulka je v jediné stránce. Pokud vás nějaký článek zaujme, pouze klepnete na „celý text“. Bohužel opět chybí diakritika.

Další zpravodajské servery mají své WAP verze podstatně stručnější, což ovšem v některých případech nemusí být vůbec na škodu. Mezi ně patří:

Neviditelný pes (pes.eunet.cz/wap)

Stránky obsahují stručně pojaté nejdůležitější domácí události.

Press.cz (wap.press.cz)

Na jediné stránce naleznete nejzajímavější domácí i zahraniční zprávy, aktuální počasí, svátky, kurzy amerického dolaru, eura, německé marky a rakouského šilinku i burzovní indexy PX 50, DAX a FTSE.

Nový den (wap.novyden.cz)

Můžete zde procházet vždy po jednom článku na stránku poněkud "odlehčené" zpravodajství serveru Nový den.

Kdyby se vám nepodařilo najít žádanou informaci na žádné z výše uvedených stránek tak můžete zkusit monitoring tisku Albertina portálu Eotel (wap.tanger.cz/EWzprav.wml). Jde o sumář článků všech českých internetových deníků. Orientaci bohužel znesnadňuje fakt, že mezi články nelze hledat, takže a pokud hledáte informaci staršího data tak se k ní budete propracovávat jen velmi těžko.

Tento článek je připravován ve spolupráci se serverem wList.

Diskuze (8) Další článek: Jaký mobil je nejlepší?

Témata článku: Ostatní, WAP

Určitě si přečtěte