Kde hledat ve WAPu specializované zpravodajství

Náš přehled nejlepších wapových stránek pokračuje přehledem stránek přinášející specializované zpravodajství (mobily, Internet).
Kde hledat ve WAPu specializované zpravodajství
Na úvod je třeba poznamenat, že ani jeden z níže uvedených serverů není zaměřen čistě na wapové zpravodajství, všechny přináší pouze wapové verze svých webových stránek. S takovými verzemi přišly především servery, které mají k WAPu nejblíže, tedy ty zabývající se zpravodajstvím ze světa Internetu a mobilních telefonů.

Živě (wap.zive.cz)

Je nejznámějším českým internetovým deníkem informujícím o dění v oblasti počítačů a Internetu – podrobněji popisovat zaměření serveru by bylo asi nošením dříví do lesa. Stránky samotné jsou přehledné, jednotlivé zprávy jsou zařazeny do celkem deseti kategorií a leckdo se v nich může orientovat lépe než na těch webových. Dobrý dojem umocňuje přítomnost české diakritiky, která bohužel stále není na českém WAPu standardem. Velkou slabinou je ovšem mnou již několikrát zmiňovaný způsob dělení jednotlivých článků. Části jsou zde ještě menší než u iDnes a offline čtení zde nemá smysl.

Chip online (wap.chip.cz)

Na hlavní stránce najdete posledních několik zpráv z internetové verze časopisu Chip. Diakritiku zde budete hledat marně a články zde pro jistotu nejsou děleny vůbec. Na druhou stranu jsem se zatím nesetkal s článkem, který by nebylo možné na reálném telefonu zobrazit a povětšinou svou velikostí plně využívají možnosti wapových prohlížečů. Offline čtení je zde tedy velmi příjemnou možností.

WAP server (wap.wapserver.cz)

Pro ty z vás, kteří se o WAP hlouběji zajímají, je tento server jistě známý. Přináší novinky z českého i zahraničního WAPu. V jeho verzi pro WAP naleznete články a také krátké aktuality. Stránky jsou, alespoň z hlediska technického provedení, téměř dokonalé – nechybí česká diakritika a články jsou děleny na optimální části. Po obsahové stránce však poslední dobou velmi ztrácejí – jeden až dva nové články týdně jsou opravdu málo.

Mobil.cz (wap.mobil.cz/main.html)

Nenechte se zmást příponou HMTL, jde opravdu o wapovou stránku. Asi není třeba zdůrazňovat, že jde o server zabývající se zpravodajstvím ze světa mobilních telefonů a telekomunikací obecně. Jeho wapová verze využívá stejného systému jako WAP server a má i stejnou strukturu. I přesto se zde najde několik odlišností, které způsobují, že o dokonalosti již v tomto případě hovořit nelze. Především zde chybí jedna maličkost – odkaz na hlavní stránku na konci každé části článku. Pokud se tedy prokoušete přes všechny jeho části až na konec, na hlavní stránku se budete vracet jen velmi těžko. Stránky navíc nenabízí všechny články, které jsou k dispozici na webu.

Mobil GSM (wapway.cz/mobil)

Jde o wapovou verzi vám patrně méně známého serveru www.mobilgsm.com. Kromě novinek a článků zde naleznete třeba rubriku Manuály s nastavením WAPu pro všechny rozšířenější telefony nebo návodem pro vybírání a posílání e-mailů přes WAP. Bohužel některé články jsou větší, než dokáží běžné mobily „sníst“.

Poměrně mnoho stránek se zabývá zpravodajstvím z ekonomické sféry a akciových trhů. Mezi nejlepší patří zpravodajství serveru iFondy (www.ifondy.cz/wap), Private Investors (www.pi.cz/wap), či firmy Bohm a partner (wap.bohm.cz).

Diskuze (2) Další článek: Ceny předplacených sad opět klesají

Témata článku: Ostatní, Zpravodajství, WAP


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34