Kde jsou ty doby, kdy se i příchozí hovory platily?

Když se začátek devadesátých let objevila u nás první mobilní síť, stály mobily přes padesát tisíc, nosily se v kufříku a platily se i příchozí hovory. Kdo to nezažil, neuvěří. A co vy? Vzpomínáte si na mobilní začátky v Česku?
Kde jsou ty doby, kdy se i příchozí hovory platily?

Když u nás Eurotel spustil svoji první síť NMT (dnes T!P), byla asi spousta čtenářů ještě na základní nebo střední škole a o mobilech nevěděla zhola nic. Chtěli bychom jim tyto doby přiblížit a proto připravujeme do zářijového čísla časopisu Mobility článek, který bude nahlížet do minulosti. Nejde jen o počátek devadesátých let, kdy byla spuštěna analogová síť NMT. Budeme se zabývat i začátky digitální éry GSM.

Pomozte nám vzpomínat, jak mobilování vypadalo dříve, třeba právě váš postřeh z mobilního "středověku" se nakonec objeví ve článku. Vzpomínáte si, kolik tehdy stálo volání, kolik se muselo platit za příchozí hovory nebo jak velké a těžké „mobily“ byly? Jaké jste platili měsíční paušály a jak slabé bylo pokrytí? Co jste tenkrát zažili s mobilem?

Věříme, že vaše vzpomínky na mobilní telefonování v těchto dobách budou pro současné mobilní mlaďochy (ke kterým koneckonců patříme i my) poučné a že si všichni uvědomíme, jak se nyní máme dobře, když po kapsách nosíme miniaturní mobily a voláme skoro zadarmo.

Pokud tedy máte jakékoliv zkušenosti s tehdejšími mobily a volání s nimi, budeme rádi za každou vzpomínku (ceny, tarify, pokrytí, mobily), kterou zanecháte v naší diskusi.

Diskuze (31) Další článek: Paegas: nové sady Twist

Témata článku: Ostatní, Analogová síť, Příchozí hovor, Hovor

Určitě si přečtěte