Kde mají nejlepší obchody s mobily?

Společnost Siemens uspořádala pro více než 400 přihlášených obchodů s mobilními telefony soutěž o nejlepšího prodejce. Chcete vědět, na kterých místech České republiky nejlépe obsluhují zákazníky a kde jsou prodejny nejhezčí?
Kde mají nejlepší obchody s mobily?

Tyto prodejny byly v průběhu listopadu a prosince navštíveny celkem třikrát různými ze zhruba stovky lidí z agentury PCSS, která průzkum pořádala. Protože výzkum probíhal v utajení, neměli prodavači ani potuchy o tom, že před nimi nestojí běžný zákazník – tato metoda se nazývá mystery shopping. „Tajnými agenty“ byly hodnoceny výlohy, rychlost obsluhy, způsob vystavení zboží, orientace v obchodě, zájem prodavače, vzhled prodavače nebo prodavačky, znalost nabídky mobilních telefonů, schopnost dobře poradit apod.

Hlavními úkoly tohoto průzkumu bylo zjistit:

  • stav a vzhled prodejních prostor, ve kterých jsou obsluhováni zákazníci,
  • vybavení prodejen POS materiály a dalšími materiály pro podporu prodeje,
  • posoudit úslužnost, kvalifikovanost a důvěryhodnost prodavačů,
  • celkový dojem procesu nabídky a prodeje zboží

Protože nám nebyla poskytnuta celá prezentace, tedy to, jak byly hodnotící spokojeni s jednotlivými částmi průzkumu, uvádíme alespoň přehled regionů podle spokojenosti. Nejvíce procent má region, kde jsou nejlepší obchody, naopak nejméně procent má ten, v němž kvalita obchodů pokulhává. Procento vyjadřuje, s kolika obchody v dané oblasti byly nakupující spokojeni.

Klepněte pro větší obrázek

A proč vyhrála zrovna Severní Morava? Šéf průzkumu soudí, že jde o nejchudší kraj v Česku, proto se obchody musí snažit o zákazníka co nejlépe postarat a nabídnout mu nejen perfektní obsluhu, ale také hezké prostředí, ve kterém se bude cítit dobře.

Vzhledem k tomu, že se „tajní“ zákazníci neptali po mobilech Siemens, ale chtěli si koupit mobilní telefon v cenové relaci okolo deseti tisíc korun, lze tento průzkum vztáhnout obecně na prodejce všech mobilů všech značek, nikoliv jen mobilů Siemens. A to i tehdy, když byl výzkum placen přímo Siemensem.

A jaké jsou vaše zkušenosti s obchody s mobily? Jste spokojeni s obsluhou a orientací prodavačů v nabídce mobilních telefonů?

Diskuze (47) Další článek: Bleděmodré blues: nová Nokia 8265

Témata článku: Ostatní, Mobil, Obchod


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40