Kde mají nejlepší obchody s mobily?

Společnost Siemens uspořádala pro více než 400 přihlášených obchodů s mobilními telefony soutěž o nejlepšího prodejce. Chcete vědět, na kterých místech České republiky nejlépe obsluhují zákazníky a kde jsou prodejny nejhezčí?
Kde mají nejlepší obchody s mobily?

Tyto prodejny byly v průběhu listopadu a prosince navštíveny celkem třikrát různými ze zhruba stovky lidí z agentury PCSS, která průzkum pořádala. Protože výzkum probíhal v utajení, neměli prodavači ani potuchy o tom, že před nimi nestojí běžný zákazník – tato metoda se nazývá mystery shopping. „Tajnými agenty“ byly hodnoceny výlohy, rychlost obsluhy, způsob vystavení zboží, orientace v obchodě, zájem prodavače, vzhled prodavače nebo prodavačky, znalost nabídky mobilních telefonů, schopnost dobře poradit apod.

Hlavními úkoly tohoto průzkumu bylo zjistit:

 • stav a vzhled prodejních prostor, ve kterých jsou obsluhováni zákazníci,
 • vybavení prodejen POS materiály a dalšími materiály pro podporu prodeje,
 • posoudit úslužnost, kvalifikovanost a důvěryhodnost prodavačů,
 • celkový dojem procesu nabídky a prodeje zboží

Protože nám nebyla poskytnuta celá prezentace, tedy to, jak byly hodnotící spokojeni s jednotlivými částmi průzkumu, uvádíme alespoň přehled regionů podle spokojenosti. Nejvíce procent má region, kde jsou nejlepší obchody, naopak nejméně procent má ten, v němž kvalita obchodů pokulhává. Procento vyjadřuje, s kolika obchody v dané oblasti byly nakupující spokojeni.

Klepněte pro větší obrázek

A proč vyhrála zrovna Severní Morava? Šéf průzkumu soudí, že jde o nejchudší kraj v Česku, proto se obchody musí snažit o zákazníka co nejlépe postarat a nabídnout mu nejen perfektní obsluhu, ale také hezké prostředí, ve kterém se bude cítit dobře.

Vzhledem k tomu, že se „tajní“ zákazníci neptali po mobilech Siemens, ale chtěli si koupit mobilní telefon v cenové relaci okolo deseti tisíc korun, lze tento průzkum vztáhnout obecně na prodejce všech mobilů všech značek, nikoliv jen mobilů Siemens. A to i tehdy, když byl výzkum placen přímo Siemensem.

A jaké jsou vaše zkušenosti s obchody s mobily? Jste spokojeni s obsluhou a orientací prodavačů v nabídce mobilních telefonů?

Témata článku: Ostatní

47 komentářů

Nejnovější komentáře

 • R320s 6. 2. 2002 14:25:35

  Pochopil jsem vas tak, že vy jako redaktori nerucite za obsah inzeratu,...

 • Marek Lutonský 6. 2. 2002 9:42:28

  Jakto, že nebyla řeč? Vždyť ve svém předchozím příspěvku píšete o...

 • R320s 6. 2. 2002 9:31:02
  O internetu tu nebyla reč. Sice nemal Mobility poruce, ale vim, že firma...

komerční sdělení

Komerční sdělení