Kde tohle skončí? Xiaomi má 100W nabíječku. Baterku nakrmí za čtvrt hodiny

Revoluční bateriová technologie, která by razantně zvýšila výdrž smartphonů, je v nedohlednu, tak se výrobci trumfují aspoň v rychlosti nabíjení. Mezi prodávanými zařízeními drží rychlostní rekord technologie Oppo Super VOOC, která zvládne 3 730mAh baterii mobilu Oppo Find X Lamborghini nabít z 0 na 100 % za 35 minut. Ale ani tam se nezastavíme.

Zatímco Oppo nabíjí výkonem 50 W, Xiaomi vypustilo video se 100W technologií, která nabije baterii o kapacitě 4 000 mAh za pouhých 17 minut. Pokud nechcete čekat na nejpomalejší poslední tři procenta, můžete odejít po čtvrthodině s baterií na 97 procentech. Navíc byl telefon při testu zapnutý, Oppo vypnuté, což rychlost nabíjení zvyšuje.

To už dává smysl – než si před odchodem z domu vyčistíte zuby, telefon se nabije na solidních pár hodin provozu. Technologie se jmenuje Xiaomi Super Charge Turbo a výrobce bohužel neříká, kdy se dostane do produkčních smartphonů. Můžeme jen hádat, že ji jako první dostane nějaký klíčový model a na řadě je Mi Mix 4. Tak že by nějaká jeho speciální edice?

Diskuze (61) Další článek: Jeden z prvních uživatelů Samsungu Galaxy Fold se podělil o spoustu detailů

Témata článku: Xiaomi, Technologie, Baterie, Nabíjení, Quick Charge, Rychlé dobíjení, Baterka, Nabíječka, Čtvrt, Oppo Find X Lamborghini, Čtvrt hodiny


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 187

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 72