Kdo byl první? Jabra BT300 versus Siemens HHB-500

Nedávno představné bezdrátové sluchátko Siemens HHB-500 má překvapivé kořeny. Kdo je jeho opravdový tvůrce a v čem se originál od svého kolegy se štítkem Siemens liší?
Kdo byl první? Jabra BT300 versus Siemens HHB-500

Je tomu týden, co bylo při příležitosti představení mobilních novinek pod křídly Siemens, uvedeno také první Bluetooth sluchátko značky. Mnozí tenkrát oceňovali zejména designovou stránku sluchátka. Opravdovým tvůrcem sluchátka však není Siemens, ale společnost Jabra, která se Bluetooth sluchátky zaobírá již delší dobu.

Inkriminované sluchátko nese označení Jabra BT300 a svou premiéru na pultech obchodů bude mít začátkem listopadu. Než si povíme něco o tomto zajímavém sluchátku, seznamte se s technickými parametry sluchátka Siemens HHB-500.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Design sluchátka je vyveden v jednoduchém, ale velmi elegantním duchu. Osobně se mi více líbí šedá varianta v provedení Siemens. Přední straně dominují dvě velká tlačítka. Tlačítko s indikační diodou slouží pro zvedání a pokládání hovorů nebo pro zahájení hlasového vytáčení. Druhé tlačítko je spíše kolébka než tlačítko a ovládá hlasitost hovoru. Tlačítka jsou dostatečně rozměrná a proto odpadají marné pokusy o nahmatání tlačítka při příchozím hovoru, jako je to běžné u některých konkurenčních sluchátek.  Na přední straně stojí za pozornost také jeden ze dvou otvorů mikrofonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Na zadní straně je nepřehlédnutelná „přísavka“ obklopující výstup reproduktoru. Jemná gumová blána má za úkol vytvořit mezi vaším uchem a sluchátkem jakýsi zvukový tunel. Výrobce díky tomuto řešení zaručuje velmi jasný a čistý zvuk. Na samém vrcholu sluchátka nalezneme další otvor mikrofonu. Dvojice otvoru má zaručit, že vám druhá strana při hovoru bude určitě rozumět. Díky tomuto řešení je úspěšně redukován okolní šum a z vašeho proslovu se tak neztratí ani slovo.   

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátko váží přijatelných 26 gramů. Nejtěžší asi bude Li-Pol baterie, která sluchátko udrží při životě až 150 hodin nebo čtyři hodiny soustavného hovoru. Dosah sluchátka od mobilního telefonu se pohybuje na hranici deseti metrů. Cena sluchátka Jabra BT300 bude 149 euro.

Diskuze (2) Další článek: Jak u T-Mobilu zjistit ceny za roaming?

Témata článku: Siemens, Příslušenství, Jabra


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70