Kdo byl první? Jabra BT300 versus Siemens HHB-500

Nedávno představné bezdrátové sluchátko Siemens HHB-500 má překvapivé kořeny. Kdo je jeho opravdový tvůrce a v čem se originál od svého kolegy se štítkem Siemens liší?
Kdo byl první? Jabra BT300 versus Siemens HHB-500

Je tomu týden, co bylo při příležitosti představení mobilních novinek pod křídly Siemens, uvedeno také první Bluetooth sluchátko značky. Mnozí tenkrát oceňovali zejména designovou stránku sluchátka. Opravdovým tvůrcem sluchátka však není Siemens, ale společnost Jabra, která se Bluetooth sluchátky zaobírá již delší dobu.

Inkriminované sluchátko nese označení Jabra BT300 a svou premiéru na pultech obchodů bude mít začátkem listopadu. Než si povíme něco o tomto zajímavém sluchátku, seznamte se s technickými parametry sluchátka Siemens HHB-500.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Design sluchátka je vyveden v jednoduchém, ale velmi elegantním duchu. Osobně se mi více líbí šedá varianta v provedení Siemens. Přední straně dominují dvě velká tlačítka. Tlačítko s indikační diodou slouží pro zvedání a pokládání hovorů nebo pro zahájení hlasového vytáčení. Druhé tlačítko je spíše kolébka než tlačítko a ovládá hlasitost hovoru. Tlačítka jsou dostatečně rozměrná a proto odpadají marné pokusy o nahmatání tlačítka při příchozím hovoru, jako je to běžné u některých konkurenčních sluchátek.  Na přední straně stojí za pozornost také jeden ze dvou otvorů mikrofonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Na zadní straně je nepřehlédnutelná „přísavka“ obklopující výstup reproduktoru. Jemná gumová blána má za úkol vytvořit mezi vaším uchem a sluchátkem jakýsi zvukový tunel. Výrobce díky tomuto řešení zaručuje velmi jasný a čistý zvuk. Na samém vrcholu sluchátka nalezneme další otvor mikrofonu. Dvojice otvoru má zaručit, že vám druhá strana při hovoru bude určitě rozumět. Díky tomuto řešení je úspěšně redukován okolní šum a z vašeho proslovu se tak neztratí ani slovo.   

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátko váží přijatelných 26 gramů. Nejtěžší asi bude Li-Pol baterie, která sluchátko udrží při životě až 150 hodin nebo čtyři hodiny soustavného hovoru. Dosah sluchátka od mobilního telefonu se pohybuje na hranici deseti metrů. Cena sluchátka Jabra BT300 bude 149 euro.

Diskuze (2) Další článek: Jak u T-Mobilu zjistit ceny za roaming?

Témata článku: Siemens, Příslušenství, Jabra

Určitě si přečtěte