Kdo všechno je Oskar?

Když vložíte do mobilního telefonu kartu Oskara, s největší pravděpodobností se vám na displeji místo názvu Oskar objeví podivný kód. Je to chyba?
Když vložíte do mobilního telefonu kartu Oskara, s největší pravděpodobností se vám na displeji objeví jeden ze čtyř názvů: 230 03, CC230 NC 03, CZ-03 nebo Oskar (CZ). Pokud se vám nezobrazí Oskar, nepropadejte panice, všechna tato označení patří jeho síti.

Označení mobilní sítě může být uloženo na kartách SIM, vysílá je ale také každá síť. Starší mobilní telefony poznají síť jen podle těchto vysílaných kódů a v paměti mají seznam jmen, které ke kódům přiřazují. Proto poznají, že jste v síti Paegas nebo EuroTel. Název Oskar však vznikl později a proto tyto mobily zobrazí jen kód země, který je pro Českou republiku 230 a kód sítě 3. Chytřejší telefony si pamatují, že 230 je Česká republika – proto nahradí 230 písmeny CZ.

Nejnovější mobily už dokáží přečíst název sítě z karty SIM. Problém je však ještě v tom, že na starších kartách SIM Oskara tento název nebyl uložen. Na nových kartách už název sítě je a proto nové telefony zobrazí na displeji správné jméno.

Tento článek byl napsán pro servis časopisu Mobility

Diskuze (2) Další článek: Jak na přesměrování hovorů na mobilu

Témata článku: Ostatní, Oskar

Určitě si přečtěte