Kdy se dočkáme skutečně zajímavých mobilů z dílny Sony Ericsson?

Spojení dvou gigantů Sony a Ericssonu proběhlo již před půl rokem. Kdypak se ale dočkáme výsledků jejich společné práce? Budou uživatelé ochotni čekat na nové výrobky, nebo přejdou ke konkurenci?
Kdy se dočkáme skutečně zajímavých mobilů z dílny Sony Ericsson?

Sony Ericsson chce dělat špičkové mobilní telefony s mnohými revolučními funkcemi a vymoženostmi, jako například nově představený P800. Sony by bylo proti sobě, kdyby do top přístrojů nedával paměťové karty MemoryStick, Ericsson si zase přiloží své Bluetooth, dobře zmáknuté GPRS, HSCSD a v neposlední řadě i barevné displeje – to vše zabalené do malého a elegantního balení ala T68. Těšíte se? Já také.

Ovšem takto vybavené přístroje něco stojí. Ne, nemám namysli cenu, ale spíše čas. Čas, který uplyne od první myšlenky, či čárky designéra, až po oficiální uvedení na trh. Ovšem ne takové to uvedení, kdy některý z vysoce postavených zástupců na tiskovce vytáhne jen tak mimochodem funkční verzi toho či onoho zázračného mobilu, ale opravdové oficiální uvedení na trh. Tento cyklus nebývá kratší než 15 měsíců. Protože se o spojení Ericssonu a Sony začalo jednat někdy začátkem loňského roku, první skutečně nové mobily Sony Ericsson tedy můžeme očekávat až ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Sony Ericsson chce revoluci. Nezaspí?

Sony a Ericsson spolu táhnou za jeden provaz zhruba půl roku. Zajímalo by mne, jak se spolu designéři a technici pohodnou. No uvažte: švédský konservatismus a typicky japonský styl – velké displeje, malé výdrže baterií. Kdo vyhraje? Dočkáme se spíše véček, nebo flipových přístrojů? Zkusme trochu polemizovat, můžeme si to dovolit, nově představené modely totiž jako společné dílo nevypadají - P800 je Ericsson, Z700 zase Sony, o T68i není pochyb.

Ericssony jsou známé svým kvalitním zpracováním a velmi slušnou výdrží baterie (vezmeme-li v potaz modely poslední doby). Sony vyniká svým neotřelým ovládáním pomocí Jog-dialu a velkými displeji. Kdyby se z obou vzalo to nejlepší, vznikly by jistě perfektní přístroje. Jenomže chce to čas - a mezitím konkurence tvrdě pracuje na novinkách. Čas se zdá být alfou a omegou úspěchu této nové značky; do konce roku by ale měla být nová značka plně konsolidována a vybavena pouze mobily ze společné dílny.

Nyní nové značce chybí lowendové mobily - ano, máme tu J6, máme tu R600; to ale nejsou žádné novinky. Naštěstí uvést kvalitní lowend není tak náročné, jako doladit revoluční highend. Proto lze očekávat, že se brzy objeví nový levný mobil, který bude určen pro běžné uživatele. Ale jak říká Jan Semrád, značku je nutné vybudovat technicky kvalitními přístroji z dražšího konce cenové sféry. Proto byly nyní uvedeny modely jako Z700, T68i nebo P800; na lowendy si ještě počkáme. A protože chce Sony Ericsson být za pát let jedničkou na mobilním trhu, musí se zapsat do podvědomí uživatelů zlatým písmem.

Zákazníci počkají

Poučeni z minulosti bychom mohli prohlásit, že intenzita „natěšení“ na nový přístroj je přímo úměrná prodlužování oficiálního uvedení na trh. Já se velmi těším na nové přístroje. Ale je mi jasné, že si na ty opravdové novinky ještě chvíli počkám. Zatím se musím spokojit se starými přístroji a novým jménem. A co vy? Jak se vám líbí staronové přístroje uvedené před několika dny?

Diskuze (6) Další článek: Recenze nového Bluetooth sluchátka Ericssonu

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Revoluční funkce, Mobil, Son

Určitě si přečtěte