Kdyby měl Mad Max VR brýle, vypadaly by jako tyto od Panasonic. Podporují i HDR

Kdyby měl Mad Max VR brýle, vypadaly by jako tyto od Panasonic. Podporují i HDR

Panasonic představil na uplynulém veletrhu CES v Las Vegas první VR brýle s UHD rozlišením a zároveň podporou HDR zobrazování. Zajímavý je už jejich retro futuristický design, který může zčásti připomenout filmovou sérii Mad Max. Hlavním záměrem ovšem bylo pohodlné nošení – podle designérů Panasoniku má mít uživatel má pocit, že má na nose klasické optické obroučky.

Klepněte pro větší obrázek

Samostatné VR brýle nejsou v elektronice zdaleka novou kategorií, ale Panasonic vidí jejich smysl jejich využití až v nyní, v době nastupujících 5G sítí. Uživatelé by přímo v brýlích pro virtuální realitu bez nutnosti připojování k jinému zařízení mohli konzumovat například sportovní přenosy ve 360° formátech, virtuálně cestovat do vzdálených koutů země i vesmíru, nebo konzumovat nejrůznější další virtuální zážitky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hlavní výhodou proti současným headsetům, které jsou podle Panasoniku zbytečně velké a robustní, bude nižší hmotnost jeho VR brýlí a také relativní blízkost konstrukce ke klasickým brýlím. VR brýle obsahují technologie zpracování signálu Panasonic původně vyvinuté pro obrazová zařízení, jako jsou televizory a přehrávače disků Blu-ray, dále akustický systémem od firmy Technics a optické technologie převzaté z platformy digitálních fotoaparátů LUMIX.

Technologie pro VR brýle Panasonic:

  • Konstrukce: Kompaktní a lehké tělo umožňující pohodlnější nošení zařízení bez nutnosti čelenky s vestavěným optickým modulem od Kopin Corporation a Panasoniku.
  • Obraz: Micro OLED panel s UHD rozlišením a podporou HDR má zajistit obraz bez tzv. screen door effect, což je optická vada displejů, kdy jsou v obraze okem vidět jemné linky oddělující jednotlivé pixely.
  • Zvuk: dynamický měnič od Technics s magnetickou tekutinou, která rozkmitává membránu pro reprodukci zvuku s minimálním zkreslením.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou od základu vymyšlené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku bude opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Bezdrátová sluchátka Philips SHB2515 mají pouzdro, které poslouží i jako powerbanka

Témata článku: Panasonic, Technologie, HDR, 5G, VR brýle, CES, VR, Virtuální realita, Las Vegas


Určitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

** Povedený design, hodně výkonu, dobrý fotoaparát i displej ** Na druhou stranu nic, co už bychom neviděli u Honoru 20 ** Lákadlem může být opravdu originální fialová varianta

Jakub Vrbacký | 4

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 106