Kdybyste potřebovali natáčet čtyřmi objektivy zároveň… DoubleTake to umí kvalitně a zadarmo

Když se v září 2019 představovaly iPhony 11, byla na projekční ploše vidět aplikace FiLMiC Pro. Právě na ní Apple předvedl simultánní nahrávání z přední i zadní kamery telefonu. Tato funkce je sice součástí iOS 13, ale svedou ji pouze iPhony 11, XS a XR. Vývojáři však nyní vydali titul DoubleTake by FiLMiC Pro (zdarma pro iOS), který přináší hned dvě překvapení zároveň.

První je, že se jedná o zcela nový titul a ne jen přidání funkce formou aktualizace do populární aplikace FiLMiC Pro. Ta je určena k nahrávání videozáznamů a poskytuje všechny možné nástroje, které se mohou hodit i skutečným profesionálům. Druhé překvapení je cenová politika. Oproti tomu, kdy za FiLMiC Pro na iOS zaplatíte 379 Kč a FiLMiC Firstlight nabízí předplatné, můžete si titulu DoubleTake užívat bez jediné investice.

Aplikaci rozjedete na všech zařízeních s iOS 13. Na starších iPhonech však budete moci natáčet jen jedním objektivem. Titul je totiž určen především pro ty loňské ale i předloňské. A i ty jsou zde funkčně omezeny. Modely XS, XS Max a XR vám umožní nahrávat scénu čelní a jen jednou vybranou zadní kamerou zároveň. Pokud ale vlastníte některý z iPhonů 11, umí aplikace nahrávat záznam nejen z čelní ale i ze všech zadních fotoaparátů naráz. Např. v případě modelů 11 Pro tak máte v jednom videu 4 okna, každé z jiného objektivu.

Rozhraní je jednoduché, nečekejte takové možnosti, jakými oplývá FiLMiC Pro. Z  pokročilejších funkcí se zde nachází jen RGB histogram, poté můžete uzamknout ostření a expozici. Ikona objektivu v levém dolním rohu vám poskytne vybrat si ty, kterými chcete nahrávat a určit si počet snímků za sekundu. Těch může být 24, 25 a 30. Nahrává se v kvalitě 1080p, víc pro simultánní natáčení nedovolí Apple API.

Ikona v pravém horním rohu pak mění rozvržení poskládání obrazů po displeji. Vyjma toho, aby byly vedle sebe, tak můžete použít např. PiP, kterou lze jakkoli v rozhraní posouvat, klepnutím jej přiblížit nebo jej okamžitě „zahodit“ mimo obraz. Druhé video přitom bude stále nahrávat scénu, kterou potřebujete. Najdete zde i ikonu minimalizace sekundárního okna, což jistě ocení mnozí „vlogeři“ a outdooroví sportovci.

V jednom záznamu totiž můžete mít rozdělenou obrazovku, na které ukazujete záběr ze zadní i čelní kamery, přičemž jedním kliknutím čelní záběr skryjete a dále komentujete, co se nachází už jen před vámi. Využití se ale může najít i při různých rozhovorech, kdy k nim nepotřebujete dvě kamery. V rozhraní se pak už nachází pouze přístup do galerie natočených videí a samozřejmě spoušť. Galerii má aplikace vlastní, takže pokud chcete vaše záznamy uložit do aplikace Fotky, musíte je nejdříve vyexportovat. S jakýmkoli střihem, editací ani filtry zde nepočítejte.

Váš názor Další článek: Pokles prodejů tabletů zpomalil. Apple ovládá více než třetinu trhu

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Obchod s aplikacemi, AppStore, Duální video, Objektiv, Ikona, Zadní kamera, Rozhraní, Kamera, Záznam, XS Max


Určitě si přečtěte

Bestiální Samsung Galaxy S20 Ultra. Na cenu nehleďte, tohle má grády!

Bestiální Samsung Galaxy S20 Ultra. Na cenu nehleďte, tohle má grády!

** Když chcete Galaxy bez kompromisů, chce Galaxy S20 Ultra ** 108MPx, 100× zoom, 16 GB RAM, 120Hz displej, 5G... ** Ultra je nejlépe vybavený Samsung všech dob. A bude drahý

Martin Chroust, Jan Láska | 172

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

RECENZE: Huawei Nova 5T – vánoční znovuzrození povedeného modelu

** Povedený design, hodně výkonu, dobrý fotoaparát i displej ** Na druhou stranu nic, co už bychom neviděli u Honoru 20 ** Lákadlem může být opravdu originální fialová varianta

Jakub Vrbacký | 4